Autobusu parks  iegādāsies vēl trīs videi draudzīgus autobusus
SIA «Jēkabpils autobusu parks»

SIA «Jēkabpils autobusu parks» iepirks vēl trīs videi draudzīgus autobusu, kuru dzinējus darbina saspiestā dabasgāze. Autobusus nākamā gada februārī piegādās AS «Balti Bussi Grupp», ar kuru autobusu parks jau ir noslēdzis pirkuma līgumu. 
    Uzņēmuma pārvadājumu daļas  vadītāja Aija Vetere informē, ka autobusa salons būs aprīkots ar audio un vizuālās apziņošanas sistēmu – maršruta pieturvietas tiks nosauktas un būs vērojamas arī ekrānā. Kār­tību un drošību salonā sekmēs vairākas novērošanas kameras, kuras fiksēs autobusa vadītāja sēdvietu, autobusa durvis, salonu kopumā un arī ceļu. Salonā tiks nodrošināta Wi-Fi datu aprite. Jaunajos autobusos vadītāju darbu atvieglos krēsli ar pneimatisko atsperojumu un trīs punktu drošības jostas, darbosies  arī automātiskā pasažieru uz­skaites sistēma. Autobuss priekšpusē un sānā būs aprīkots  ar skaidri salasāmām maršruta zīmēm, kas būs labi saskatāmas   dažādos laikapstākļos un diennakts stundās.
    – Mēs ceram, ka  jauni, ērti un droši autobusi būs labs stimuls daudziem aizvien biežāk izvēlēties sabiedrisko transportu, savus braucamos atstājot mājās. Tā katrs varētu dot savu artavu, saglabājot tīrāku vidi un atslogojot pilsētu no pieaugošās satiksmes plūsmas, –  skaidro Aija Vetere.
   Autobuss tiks iegādāts, īstenojot programmas «Izaugsme un nodarbinātība» prioritārā virziena «Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs» specifisko atbalsta mērķi «Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)».
   Kopējās projekta izmaksas bez pievienotās vērtības nodokļa ir  696 000 eiro, no kuriem ES finansējums ir 493 935 eiro, bet uzņēmuma līdzfinansējums –  202 065 eiro.
     
 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru