Baļotes ezerā atkal sacentās karpu ķērāji
Juris Šteinbergs

Pagājušonedēļ četras dienas no ceturdienas rīta  līdz svētdienas pusdienlaikam Baļotes ezerā norisinājās Latvijas čempionāta karpu makšķerēšanā 1. posms. Čempionātam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 26 komandas. Baļote ir vienīgā vieta Latvijā, kur iespējams iekārtot tik daudz sektoru, tādēļ arī pārējie divi posmi jūlijā un augustā notiks šeit.  
     Pirmajā sacensību dienā pie zivīm tika tikai astoņas komandas. Līderos  izvirzījās komandas «G+» un «Amigo Carp», un tabulas augšgalā tās noturējās  līdz  pat sacensību beigām. 
     Naktī  ezers jau bija krietni devīgāks un arī komandas nebija slinkojušas, iebarojot un pievilinot zivis. Pirmajā vietā ar 29 kg noķerto karpu  ielauzās  «AG Carp», tuvākos sekotājus apsteidzot pat par 15 kg. Pārsvaru līdz dienas beigām gan noturēt komandai neizdevās, un to apsteidza «Amigo Carp», kas ar pamatīgu atrāvienu pieteica pretenzijas uz uzvaru. Trešās dienas vakarā kļuva skaidrs, ka «Amigo Carp»  vairs nav panākama. Komandas kon­tā bija jau 116 kg zivju, un konkurenti atpalika gandrīz par 50 kg. 
     Pēc pēdējās svēršanas noskaidrojās, ka «Amigo Carp» vīri šajā posmā ir noķēruši 65 karpas ar kopējo svaru teju 160 kg un pārliecinoši izcīnījuši pirmo vietu. Otrajā  vietā  ar 34 zivīm 80 kg kopsvarā ierindojās  «MMK Vecbebri», bet trešajā vietā 72 stundu makšķerēšanas maratonā finišēja «G+», kas spēja no ūdens izvilināt 31 karpu (78,8 kg). 
     Cik mānīga ir sākotnējā veiksme vai neveiksme  šādās sacensībās, liecina dažu komandu rezultāti. Tā, piemēram, «MK Saldus» bija starp tām nedaudzajām komandām, kas pie ieskaites zivs tika jau pirmajā maču dienā, taču kopumā komanda palika pēdējā, bet, piemēram, «Liema Fishing Team», sākumā  kūlusies  pa tabulas lejasdaļu, spēja atrast pareizo zivju pievilināšanas taktiku un  pēdējā diennaktī uzleca līdz augstajai 4. vietai. 
    Kā jau parasti, karpiniekiem gadījās arī piezveja smuku plaužu un zandartu veidā. Tie ieskaitē negāja, bet papildināja makšķernieku ēdienkarti. 
     Četrās sacensību dienās  tika noķertas 437 karpas, kas kopā svēra 1068 kg. Vidējais zivs svars bija ap 2,5 kg.  Protams, ka visas karpas tika atlaistas, kā jau tas šādos mačos pie­ņemts.
     Sacensību tiesnesis Ilmārs Luksts pastāstīja, ka šoreiz jaunums bija tas, ka līdzīgi kā pasaules čempionātos, tiesneši komandām varēja parādīt dzeltenas kartiņas. Kopumā dzeltenie «plāksteri» tika lietoti astoņas reizes. Seši – par zivs uzrādīšanu  svēršanai, ja tās svars bija mazāks par 1,4 kg (ieskaitē gāja karpas virs 1,5 kg) un divi par brišanu ar makšķeri ūdenī, izvadot zivi.  Līdzīgi kā futbolā, par divām dzeltenajām kartiņām pienākas diskvalifikācija, bet šoreiz  līdz tam nenonāca. 
 
Organizatoru foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru