Baltijas kausu izcīna «Automeistars»
Juris Šteinbergs

Pagājušonedēļ Baļotes ezerā norisinājās šogad jau trešās karpu makšķerēšanas sacensības. Piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cīnījās par Baltijas kausu.
   Ceturtdien, pirmajā  sa­censību dienā,  kā ierasts sacensībās, pa kādai zivij ķērās tikai dažām komandām.  Pēc otrās sacensību dienas jau varēja spriest par  iespējamajiem pretendentiem uz uzvaru. Vadībā izvirzījās Latvijas  komanda «Automeistars», kas tika arī pie līdz tam lielākās zivs – deviņnieces –, bet viņiem uz papēžiem  mina  vairākas lietuviešu «blices», kā arī latviešu «MMK Zaube», kas piedalījusies visos Baļotē rīkotajos mačos. 
   Trešajā maču dienā nosvīduši zivis vilka latvieši no komandas «G+» – pievārējuši 36 zivis teju 90 kg kopsvarā, viņi uz brīdi pārņēma vadību. Pēdējais vārds tomēr piederēja «Auto­meistaram». Pēdējā sacensību naktī viņiem pieķērās vēl viena skaista karpa, kas ar saviem 9,250 kg izrādījās maču «lielā zivs». Pēdējās  stundās komandas zivju uzglabājamajos tīkliņos no ezera plašumiem bez mazākām karpiņām pārcēlās arī 7,6 un 4,1 kg skaistules, kas komandai arī nodrošināja uzvaru. 
   Kopsummā «Auto­meis­tars» izvilka 52 zivis  ar 156,7 kg. Tikai nedaudz atpalika 2. vietā finišējusī «G+», kurai 60 zivis un 146,6 kg. Trešajā vietā ar 52 karpām un 122,7 kg palika lietuviešu komanda «Judex». Arī ceturtās vietas ieguvēju loms bija lielāks par 100 kg, bet kopumā komandas pievārēja 489 karpas. Kopējais lomu svars bija 1185,5 kg, bet vidējais zivs svars – 2,459 kg.
 
Organizatoru foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 2 gadiem

  Nabaga zivtiņas. Cilvēkiem rada prieku nogalināt dzīvo radību, bet nepadomā, ka zivtiņas arī grib dzīvot tāpat, kā tie paši makšķernieki. Citu nodarbi labāk būtu atraduši, kaut vai golfu spēlēt.

  Atbildēt
 2. Karpa
  Karpa
  pirms 2 gadiem

  Šie makšķernieki sportisti visas zivis atlaiž. Nosver un atlaiž. Cits ar berniem tā neauklĕjas kā karpinieki ar karpäm. Visas 500 zivis turpina peldět Bàļotē

 3. to Karpa
  to Karpa
  pirms 2 gadiem

  Aizķer ar āķi aiz lūpas, tas jau arī ir drausmīgi sāpīgi. Diez vai pats makšķernieks gribētu āķi lūpā.

 4. Karpa
  Karpa
  pirms 2 gadiem

  Sapigi gan, bet ne nāvĕjoši. Bet ar katru noķeršanas reizi karpa kļūst gudrāka un uzmanīgāka un grūtāk noķerama

  Atbildēt
 5. to Karpa
  to Karpa
  pirms 2 gadiem

  Bet tu gribētu dabūt āķi lūpā? Davai, nebaidies, nāvējoši nebūs, tikai stipri sāpīgi. Bet zivtiņām sāpīgi darīt var, ja? Visuvarenais cilvēks aiz bezdarbības izdomā ļoti izklaidi, kas nodara sāpes dzīvai radībai, sakot tas nav nāvējoši. Bet, ka pats dabūtu āķi lūpā, tikai tad saprastu, ko dara.

 6. G+
  G+
  pirms 2 gadiem

  Sistēmas āķis ieķerās karpai tikai un vienīgi apakšlūpa,kur karpai nav nervu! Tur klāt caurums,ko atstāj āķis sadzīst nedēļas laikā! Ne reti vienā dienā tiek noķerta viena un tā pati zivs

 7. Karpa
  Karpa
  pirms 2 gadiem

  Ko tu man visu laiku par to āķii. Es karpas neķeru. Lidakas un asarus gan arī brekšus raudas. Ja normala izmera uzķeras, vaļā nelaužu. Bliukt pa galvu un kulě iekšă. Copěju gan reti. Vot tă

  Atbildēt
 8. to Karpa
  to Karpa
  pirms 2 gadiem

  Bet ko tu visu laiku saki, ka tas nav nekas, nieks vien, iecirst zivtiņai āķi lūpā, izraut un palaist? Lai zivtiņa mokās sāpēs. Bet tu neatbildēji uz jautājumu, vai tu pats negribētu āķi lūpā? Gan jau arī piedalies sacensībās, jasnij perec.

 9. Seskis
  Seskis
  pirms 2 gadiem

  Aizej brīvdienās uz saliņas Metalshow, redzēsi ne tikai "āķus" lūpā cilvēkiem

  Atbildēt
 10. vilks
  vilks
  pirms 2 gadiem

  Tie nav tādi āķi. Te iet runa par makšķernieku āķiem ar atskabargu. Pamēģini tādu izraut no miesas, saplēsīsi visu. Un tā ir tām zivtiņām. Es uzskatu, ka šī nodarbe kā makšķerēšana nav īsti humāna attiecībā uz zivtiņām. Tad jau ejiet labāk rudenī sēnes vai ogas lasīt, kurš vairāk pielasīs. Vismaz nebūs jāber( kā satraumētās zivis jālaiž atpakaļ ūdenī) mežā atpakaļ, zaptes pievārīsiet un sēnes piesālīsiet. Ēdīsiet garšīgi un slavēsiet valdību.

 11. copmans
  copmans
  pirms 2 gadiem

  ieteiktu Vērotājam un vēl dažiem "dabas draugiem" nedaudz vairāk ievākt informāciju par šo tēmu, kaut vismaz pakonsultēties pie ihtiologiem, pirms rakstīt visādas muļķības. Cilvēkam ir tieksme savas izjūtas un darbības attiecīgā brīdī pārnest uz dzīvnieku dabu, kur tas tomēr ir pavisam savādāk. Kādēļ cilvēkiem tā gribās paspīdēt par lietām, no kurām neko nesaprot, nav man skaidrs.

  Atbildēt
 12. hehe copman
  hehe copman
  pirms 2 gadiem

  Aiz kā ķersim tevi, kur tev nav nerva? :DDD

 13. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Āķis lūpā ir pat laikam drausmīgāk nekā sajust peredasta locekli sevī.

  Atbildēt

Pievienot komentāru