Barikāžu aizstāvju godināšanai – Ierindas skate Rites pamatskolā
viesite.lv

Janvāra mēnesis Rites skolā noslēdzās ar ikgadējo, Latvijas barikāžu atceres dienai veltīto, ierindas skati.
   Vairākas dienas ritmiskais soļojums bija dzirdams un jūtams ne tikai skolas zālē, bet arī Rites Tautas namā. Šogad žūrijas komisijas sastāvā, jau visiem zināmais, Viesītes novada pašvaldības policijas inspektors Jānis Pučinskis. Rites pagasta pārvaldes vadītāja Lilita Bārdule un VUGD ZRB Jēkabpils nodaļas Viesītes posteņa vada komandiera vietnieks – seržants Mairis Cepurītis. Komandieru ziņojumu šogad pieņēma Viesītes vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Iveta Maševska.
   Klašu komandieru veiksme izlozē, noteica soļošanas secību. Šogad, laimīgā pirmā numura zīmi izvilka 6. un 7. klašu apvienotā komanda. Ierindas skates noslēdzošā daļa piederēja 8.klasei. Nekad nevar zināt, vai veiksme startēt ir pirmajiem, vai pēdējiem? Ritmiska soļu dimdēšana mijās ar sasaukšanos, komandu došanu ar izpildīšanu, ko vienmēr noslēdza skanīga dziesma. Arī šogad visas klases cīnījās par Ierindas skates ceļojošo uzvarētāju kausu.
    Pēc žūrijas vērtējuma godpilno trešo vietu ieguva mazie 3.klases soļotāji iegūstot 113 punktus. Par vienu punktu vairāk ieguva 6.un7.klašu komanda (audz.S.Tuča), un ierindojās otrajā vietā. Par šā gada uzvarētājiem, un ceļojošā kausa īpašniekiem, līdz nākamajai skatei, tika pasludināti 9.klases jaunieši (audz. I.Vavere) – viņiem 127 punkti. Paralēli klašu sacīkstēm par lielo kausu, notiek komandieru mērošanās spēkiem par mazajiem kausiem. Jāatzīst, ka tieši komandierim uz saviem pleciem ir “jānes vissmagākā nasta.” Mazāko klašu grupā šogad labākais komandieris bija 4.klases Sanija Sasa, kura žūrijas vērtējumā ieguva 91 punktu. Vecāko klašu skolēniem, tikai par vienu punktu, apsteidzot iepriekšējā gada uzvarētāju Zinti, uzvarēja 9.klases Sandris Levinskis, kura kontā bija 90 punkti. Jāatzīst, ka Sandrim “debija” izrādījās spīdoša, un pārsteiguma smaids vēl ilgi nenozuda no sejas. Policijas inspektora veicināšanas balva šogad tika pasniegta 4.klases skolēnu komandai, kurai, šis gads izvērtās vairāk, kā pieredzes gūšanas iespēja. Galvenais ir saglabāt možu garu un, mācoties no savām kļūdām, vienkārši doties uz priekšu. Paldies visiem vecākiem par skaisti sapostajiem bērniem, audzinātājiem, kuri ieguldīja savu brīvo laiku un bija atbalsts saviem audzināmajiem. Liels paldies žūrijas komisijas cilvēkiem, kuri nekad neatsaka un ir ar bērniem nopietnos pārbaudījumos.
   Milzīga pateicība skolēnu un skolotāju vārdā Rites Tautas nama vadītājai Ainai Guoģei, par sirds siltumu un skaistajām telpām. Latvijas barikāžu aizstāvju varonībai noilguma nav. Viņu kopīgi paveiktais darbs Latvijas labā, joprojām, ir iedvesmas avots, gan bērniem, gan jauniešiem.
 
Skolotāja V. Liepiņa

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Kas tur soļo, kas tur dzied? Pionieri iet. Kreiso, kreiso, reizē, reizē. Tādu penteri skaitīju arī es ierindas skatē 70-jos gados. Padomju laika atrauga Rites pagastā klātesot pažarniekam un učastkovajam. Brīnums, ka nebija arī LTK veterānu.

  Atbildēt
 2. Smieklīgi
  Smieklīgi
  pirms 1 gada

  Kā var teikt kaut ko par Padomju laiku "atraugu", ja Jūs paši klātienē neesat redzējuši šo ierindas skati? Kā jau latvietim, nekad nekas nav labi! :)

 3. aha
  aha
  pirms 1 gada

  Laba lieta.

  Atbildēt
 4. zuze
  zuze
  pirms 1 gada

  Nostaļģija pēc krievu laikiem? Vienkārši šausmas

  Atbildēt
 5. Brīnos
  Brīnos
  pirms 1 gada

  Cik jābūt stulbam(!!! vai alkāns fāters tev smadzenes izspārdījis?), lai murgotu par ierindas skatu saistību ar padomju laikiem. Esi par impotentu(!!!), lai šodien varētu nosoļot nu vismaz kā mazie jaunsargi? Vai gadienā tas esi tu, kas ikdienā velkas kā nomīzies? === Pirmskara Latvijā un tā saucamajos Ulmaņlaikos skolās jau bija ierindas skates, jo bija skautu un mazpulku organizācijas un katrs spēja nosoļot ierindā. Apsveicami(!!!), ka arī šodienas - 29 gadu jau! Latvijas skolās notiek ierindas skates. Lielākoties tās veltītas Lāčplēša dienai 11.novembrī! Bet katrai skolai ir brīva izvēle kam veltīt ierindas skati un citas labas lietas!

 6. Huligāns Smieklīgajam
  Huligāns Smieklīgajam
  pirms 1 gada

  Man nekas nav jāredz, tāpat skaidrs. Esi gatavs! Vienmēr gatavs! Esam meitenes un zēni, esam braši oktobrēni. Pirmie esam teicamniekos, pirmie mācībās un priekos. Tad tētiņam un māmiņai un Staļinam būs prieks.

  Atbildēt
 7. paklau
  paklau
  pirms 1 gada

  Kā var būt gatavs, ja nestāv?

 8. domāju tā
  domāju tā
  pirms 1 gada

  Skate ir komandas darbs. Kā viens izdara ne tā, ir iegāzis veselu komandu. Tāpēc ir jāiemācās strādāt komandā, un skatei ir viens no veidiem, kur to iemācīties.

  Atbildēt
 9. Buligans Smieklihgajam
  Buligans Smieklihgajam
  pirms 1 gada

  Ta jau mes tulit klusesim kā krievu laikos. Ka tik ko pasaka ne pa spalvai - tā tiec nolamāts par skaudīgo latvieti

  Atbildēt
 10. vai zin
  vai zin
  pirms 1 gada

  pa spalvai, ne pa spalvai, ir jādomā, ko runā.

 11. Huligans
  Huligans
  pirms 1 gada

  Kā ir ar ierindas skatēm Francijā, vācijā vai īrijā. Tur tās ir populāras? Vai piem Somijā un Zviedrijā.

  Atbildēt
 12. a bet
  a bet
  pirms 1 gada

  Kāpēc pie mums diennakts gaišajā laikā ir jābrauc ar ieslēgtajām tuvajām gaismām, ja to nedara ne Vācija, Beļģija, Francija, Anglija un citur? Ka te pie mums ir par tādu kuiņu? Kāpēc 8. marta svētkus atņēma un iebāza kaut kādu mistisku Valentīndienu?

  Atbildēt
 13. Kaimiņjānis
  Kaimiņjānis
  pirms 1 gada

  Kāpēc, kāpēc? Kur paliek caurums kad baranku apēd.:DDD Kad mēs beigsim skatīties ko un kā dara citās valstīs, jādara kā pašiem patīk.

  Atbildēt
 14. aha
  aha
  pirms 1 gada

  Tā arī darīsim. :D

Pievienot komentāru