Basketbolisti Ziemassvētku brīnumu nesagādā

Svētdien BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā aizvadīja pēdējo šīgada spēli, mājās uzņemot otru vājāko komandu“Valku./Valgu”. Tāpat kā iepriekšējās 13 spēlēs, arī šajā tika piedzīvots zaudējums.
    Iniciatīvu jau paša mača sākumā pārņēma viesi. Pēc nospēlētām 10 minūtēm rezultāts bija mājiniekiem nelabvēlīgs. 14:22. Otrajā ceturtdaļā brīžiem viesu pārsvars sasniedza arī 14 punktus, bet puslaika pārtraukumā ejot – 31:42.
   Arī pēc pārtraukuma iniciatīva bija “Valkas/Valgas”  pusē un viņi savu pārsvaru vēl vairāk palielināja. Pirms izšķirošās ceturtdaļas lūšu deficīts bija 16 punkti –   46:62.
     Uzsākot pēdējo spēles nogriezni, jēkabpiliešiem, pateicoties J. Aleksejeva un R. Koha pūlēm, izdevās atpalicību samazināt līdz 10 punktiem,  bet pēc R. Hermanovska divpunktnieka vairs tikai 57:65. Tas gan arī viss uz ko bija spējīgi mājinieki. Viņi netika galā ar viesu leģionāru S. Braunu, kas guva 10 punktus pēc kārtas, lielā mērā izšķirot mača likteni. Jēkabpilieši piedzīvoja kārtējo, nu jau četrpadsmito,  zaudējumu ar 61:79.
    “Jēkabpils/SMScredit.lv” rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija V. Kohs, bet J. Aleksejeva kontā 16 punkti un 10 atlēkušās bumbas. No pārējiem spēlētājiem  neviens neguva vairāk par 4 punktiem. Skatoties uz jaunajiem "A. Kraukļa VEF skolas" audzēkņiem, kas pārstāv Jēkabpilī,   ir skaidrs, ka viņi spēlē kā jau nu māk un pārmetumus diez vai ir pelnījuši. Ko nevar celt, to nevar nest - nav viņi vēl sasnieguši LBL, kurā ir nejauši iemesti,  līmeni. Taču jau otro spēli rodas jautājums, ko komandā dara abi leģionāri.  M. Haračičs laukumā bija nepilnas piecas minūtes un punktus neguva, savukārt A. Džozefs-Paulīns bija tikpat “rezultatīvs”  tikai divpadsmit minūtēs.  Tie pat nav trešās šķiras basketbolisti...  Un vēl - spēles gaitā vērojot galvenā trenera reakciju, liekas, ka viņam viss laukumā notiekošais ir dziļi vienaldzīgs. Bet, ja jau kluba vadību komandas sasniegtais rezultāts apmierina, tad jau nav iemesla  apšaubīt arī trenera kompetenci. Galu galā galvenais pirmssezonas mērķis - iespēlēt jaunos rīdziniekus-  tiek veiksmīgi realizēts. Jocīgākais ir tas, ka jēkabpilieši vēl joprojām ir gatavi maksāt kaut kādu naudiņu, lai to noskatītos.
    Nākošgad Jēkabpils komanda spēles atsāks 5. janvārī,  mājās uzņemot vēl vienu tabulas lejasgala komandu “Valmieru Glass VIA”.

***
Zaudējumu svētdienas vakarā cieta arī "Jēkabpils lūši/JSC", kas LBL3 B apakšgrupas pēdējā mačā ar 67:83 piekāpās "BS Tukums/TSS". E. Stiebriņš guva 18 punktus, D. Šteinarts - 13, A. Čiekurs - 11, E. Leja - 9 (10 ab). Liela nozīme gan šim zaudējumam nebija, jo jau iepriekš bija skaidrs, ka Jēkabpils komanda turpinās cīņas par 10.-18. vietu, ņemot līdzi  3 uzvaras, kas gūtas pār Daugavpils un Rugāju komandu. 2. posma spēles jēkabpilieši uzsāks 8. janvārī ar maču mājās pret SK "Rūjiena".