BK Jēkabpils uzvar mājās, Jēkabpils lūši/SC - viesos

Piektdien BK “Jēkabpils” aizvadīja pirmo mājas spēli Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā. Pilnās tribīnes liecināja, ka jēkabpilieši ir noilgojušies pēc basketbola, lai arī šosezon komanda spēlēs vienu pakāpi zemākā turnīrā, nekā pēdējos sešus gadus.
      Jēkabpiliešu pretinieki šajā vakarā bija   Daiņa Bertrāna trenētā “RTU” komanda. Mājinieki pirmajā ceturtdaļā, nokļuvuši iedzinējos ar 13:20, spēja līdz pirmās ceturtdaļas beigām iegūt vadību ar 26:22. Savukārt pirmā puslaika rezultāts bija 44:39 mājinieku labā. Trešajā desmitminūtē studenti uz īsu brīdi izvirzījās pat minimālā vadībā (55:54), taču mājinieki briesmas likvidēja. Vēl viens nepatīkams moments bija ceturtā ceturkšņa ievadā, kad “RTU” pietuvojās 2 punktu attālumā (64:62). Mača galotnē gan “lūši” bija pārliecinoši, un BK “Jēkabpils” uzvarēja ar 85:75  (26:22, 18:17, 20:19, 21:16).
      Lielāko artavu uzvaras izcīnīšanā ar 20 punktiem deva Kaspars Cipruss. Viņam arī 9 atlēkušās bumbas un 5 bloķēti metieni. Otrs “garā gala” vīrs Jurijs Aleksejevs atzīmējās ar 18 punktiem (13 ab), savukārt 17 punkti Mārtiņam Vīņaudam, bet 10 – Mikum Sokolovam.
     Nākamo maču “lūši” aizvadīs 20. oktobrī  Rīgā, pret „Rīga/DSN” .
     Tajā pašā vakarā, tikai Krāslavā, spēlēja arī LBL 3. divīzijas vienība “Jēkabpils lūši/SC”.  Neskatoties uz to, ka nespēlēja Edijs Stiebriņš un Mārcis Zībergs, jaunie jēkabpilieši  ar 88:82 (18:23; 24:21; 15:16; 31:22) Izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs. Rezultatīvākais ar 23 punktiem viesu rindās bija Ritvars Zalāns.  Matīss Caune iekrāja 19 punktus, Kristers Tumšs – 13, Emīls Mārtiņš Aleksejuks – 11. Nākamo maču komanda aizvadīs mājās 18. oktobrī 20.15 pret BK “Carnikava”.