Bebru asfalts pēc SIA «Ošukalns» pasūtījuma skenēts ar speciālu iekārtu (+dokumenti)
INESE ZONE

Neatbilstība noteiktajiem parametriem nav konstatēta
 
  Jēkabpils domes 5. aprīļa sēdes sākumā priekšsēdētājs Raivis Ragainis informēja, ka SIA «Ošukalns» ir iesniedzis pašvaldībā pārbaužu rezultātus un pierādījumu kopumu gan par Bebru ielas mikrorajona būvdarbu izpildes laika periodu, gan šobrīd, objekta garantijas laikā, iegūtos, kas liecinot, ka  veiktie būvdarbi, tai skaitā asfalta segums, ir kvalitatīvi un atbilst būvprojektā noteiktajiem parametriem un nav konstatēti defekti vai citi trūkumi. 
     Deputāts un SIA «Ošukalns» īpašnieks Aigars Nitišs skaidroja, ka, reaģējot uz  LTV raidījumā «Aizliegtais paņēmiens» izskanējušo informāciju par asfalta pamatkārtas neesamību, SIA «Ošukalns» esot vērsies pie domes ar lūgumu atļaut veikt seguma kvalitātes pārbaudi tagad, garantijas laikā, piesaistot VAS «Latvijas valsts ceļi» autoceļu kompetences centru. Dome devusi šo atļauju, un 2018. gada 28. martā ar speciālu tehniku – grunts penetrācijas radaru - veikta ieklātās asfalta segas uzmērīšana. Pārbaude veikta 1,8 kilometru garumā, mērot asfalta biezumu profilā katriem 10 metriem,  kā arī veikti divi urbumi, paņemot asfaltbetona paraugus, pēc tam veikta datu apstrāde. Rezultātā ar speciālo radaru esot konstatēts, ka asfalta seguma vidējais biezums ir 105,9 milimetri ar precizitāti plus mīnus 5%. A. Nitišs katram deputātam un klāt esošajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem izsniedza pilnu informāciju ar pielikumiem par veikto asfalta seguma kvalitātes pārbaudi. Tajā minētajos urbumu pārbaudes rezultātos fiksēts, ka asfalta segas biezums vidēji ir 103 milimetri  
     Turpinot šo tēmu, R. Ragainis informēja, ka no «Aizliegtā paņēmiena» saņemts atkārtots lūgums atļaut veikt kontrolurbumus Bebru ielas mikrorajona asfaltā, un šoreiz tas ir oficiāls dokuments ar LTV valdes locekļa parakstu. Kā zināms, dome iepriekšējo lūgumu noraidīja, minot, ka e- pasts nav oficiāls dokuments un bez valdes paraksta nav garantiju par to, ka urbumu vietas tiks sakārtotas. R. Ragainis lūdza katru klāt esošo deputātu izteikt savu viedokli par to, vai tagad, kad «Ošukalns» ir iesniedzis pārbaudes rezultātus, ir nepieciešams atļaut TV raidījumam veikt urbumus. R. Ragainis arī norādīja uz «Ošukalna» iesniegto dokumentu pielikumā minēto, ka Bebru  ielas mikrorajona būvobjekta apdrošinātājs SIA «Gjensidige» norāda, ka apdrošinātājs attiecībā uz urbumiem, kurus veikusi vai veiks trešā persona, un to rezultātā radītajiem defektiem, neattiecinās polises segumu, jo tas piemērojams tikai uz tiem darbiem, kurus veicis apdrošinājuma ņēmējs – SIA «Ošukalns». Tātad, atļaujot veikt 24 urbumus, objekts var palikt bez apdrošinātāju garantijas un tas var radīt izdevumus domei.
   Deputātu viedoklis pārsvarā bija tāds, ka nav pamata ļaut veikt vēl kādus urbumus, bet jāsniedz "Aizliegtajam paņēmienam"  informācija par testēšanas rezultātiem.  
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (24)

 1. Jefs
  Jefs
  pirms 9 mēnešiem

  Rodas iespaids, ka LVT AP vēl izmanto patafonus ar uzvelkamo atsperi, kas tik ļoti kādreiz sajūsmināja mūsu vecvecvecmāmiņas, ja netic moderno instrumentu - digitālo skenējumu rezultātiem, bet ietiepīgi pieprasa urbt. Kas tad viņiem, te nedzīvo un bojātais asfalts neuztrauc, kaut ja aizlāpīs, bet ielāps paliek ielāps, kas pēc zemes cilāšanās sala ietekmē nākošajā pavasarī pārtaps par bedrīti, kuru jau pietiek tāpat mūsu ielās.:) Deputāti lēmuši pareizi, nekas nav jāurbj.

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 9 mēnešiem

  Man tomēr gribētos redzēt tos cilindrus izurbtus manā acu priekšā, apčamdīt un nomērīt, tad es teiktu, ka ir viss oki doki vai nav. Nu gan jau kāds neticīgais pa kluso atkal paurbs, vispirms lai nosēstas putas.

 3. to he he
  to he he
  pirms 9 mēnešiem

  Tā gan.:)) Kad Jēzu Kristu noņēma no krusta, tad Neticīgais Toms joprojām negribēja ticēt, ka Jēzus bija piesists, kamēr pats neiebāza savu pirkstu naglas atstātajā caurumā Jēzus plaukstā.:))

 4. vo vo
  vo vo
  pirms 9 mēnešiem

  vajag čamdāmo čamdīt, nekļūdīsies.

 5. JAK
  JAK
  pirms 9 mēnešiem

  Neatkarīgo ekspertu!!

  Atbildēt
 6. faktiski
  faktiski
  pirms 9 mēnešiem

  Skaidra lieta, ka jārīko urbšana kopā ar visām ieinteresētajām pusēm. Un ja nesakritīs ar Valsts Ceļiem, tad gan būs tintē.

 7. re ko atradu tepat
  re ko atradu tepat
  pirms 9 mēnešiem

  "...Esmu pat pārliecināts,ja izveidotu komisiju no Briseles,Maskavas,Berlīnes un Pekinas būvspeciālistiem,tie tāpat nebūtu pasargāti no interneta "zinošo spečuku" kritikas.DD..." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Precīzi pateikts,piekrītu. Pilns koments pie iepriekšējā raksta par šo tēmu.

 8. aha
  aha
  pirms 9 mēnešiem

  Nu nepārspīlē gan. Taisnības un godīguma labad bija jāpieaicina visas ieinteresētās puses, grozies kā gribi. Nu nekas, gan jau samērīs un viss noskaidrosies.

 9. Fredis
  Fredis
  pirms 9 mēnešiem

  Tad nu beidzot būs miers un bērziņš. Skenējot ar ģeoradaru datus nevar viltot kā tajā vecajā anekdotē par tirgotāju ar nogriezto olektes galu, jo visi dati tiek ierakstīti cietajā diskā, bet GPS fiksē skenēšanas vietas koordinātas, atliek tikai ieinteresētajām pusēm iepazīties ar rezultātiem un viss - jandāliņa beigas.

  Atbildēt
 10. Man domāt
  Man domāt
  pirms 9 mēnešiem

  par agru tu priecājies. Tie'džeki ir neatlaidīgi. ja nevarēs urbt Bebros, urķēs citur, vai tad asfaltētu ielu mums trūkst.

 11. Fredis > Man domāt
  Fredis > Man domāt
  pirms 9 mēnešiem

  Ne es priecājos ne bēdājos, jo neesmu iesaistīts nevienā pusē, vienkārši jau apnicis tas ļembasts,bet LTV lai rosās cik grib, tikai to viņi dara par nodokļu maksātāju naudu un tas nav pieņemami.Lai iegulda savus, personīgos līdzekļu un urķējas..Jā, Jēkabpils laikā esot arī publicēti pārbaudes rezultāti, jāiet aplūkot.

 12. fredi
  fredi
  pirms 9 mēnešiem

  Pilsēta vienās bedrēs, gājēju pārejas nodzisušas, horizontālie apzīmējumi arī, kā tāda kara laiku abstanovka, kad nav ne vietējās varas, ne naudas. Idiņu pilsēte. Un tas tevi arī neuztrauc?

  Atbildēt
 13. Fredis
  Fredis
  pirms 9 mēnešiem

  Tas ir citas jautājums, protams, ka uztrauc, pirms mēneša tumsā ejot pat sastiepu kreisās kājas potīti - t.s.Ahileja cīplas, iekāpjot vienā bedrē, divas nedēļus kliboju un liku kompreses kamēr tiku kārtībā.

 14. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Vajag urbt! Aiztaisīs pēc tam tos caurumus un nekādu problēmu. Bez tam taču vajag noņemt paraugus kvalitātes noteikšanai. Ja neļaus urbt, tad viss ir skaidrs. Jo kāds cilvēks pie galda skaļāk izsakās par savu godīgumu, jo rūpīgāk jāpārskaita tējkarotes./ Ralfs Valdo Emersons.

  Atbildēt
 15. plānā asfalta urbējs
  plānā asfalta urbējs
  pirms 9 mēnešiem

  Nu, amatabrāļi, kad sāksim urbt? Interesentiem pieteikties pie manis rindas kārtībā, pret samaksu, protams.DDD

  Atbildēt
 16. he he
  he he
  pirms 9 mēnešiem

  Pielieksies urbt, aigariņš sāli pakaļā iešaus. :D

 17. to>he he
  to>he he
  pirms 9 mēnešiem

  Nekas nebūs, jo pilsētas teritorijā nedrīkst nesankcionēti lietot šaujamos un tā jau tad būs nopietna krimināllieta, ka bedrīšu dziļums liksies jautra komēdija.DD

 18. Uhu
  Uhu
  pirms 9 mēnešiem

  Re, cik interesanti! Kā jau parasts, viss ir kārtībā.Pat ar rezervi.Kāpēc jaunuzklātiem ielu un ceļu segumiem ir tendence gada laikā sabedroties? A?

  Atbildēt
 19. varu tikai piebilst
  varu tikai piebilst
  pirms 9 mēnešiem

  Rīgas ielā jau arī bedres ir izveidojušās, cik tad gadu pagāja? Aplis pie Mego iesēdās viļņu viļņiem, dabūja nesen pārklāt par jaunu. Cik tad nesen uzlēja asfaltu gar autoostu uz depo, arī jau vienās bedrēs un plaisās. Piemēru ir ļoti daudz. Nu ļoti nekvalitatīvi strāda uz ceļiem.

 20. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 9 mēnešiem

  Ir jāurb! Citād miers nebūs.

  Atbildēt
 21. noteikti
  noteikti
  pirms 9 mēnešiem

  Ņem sviķurbi un rīt pat sāc.

 22. Rembo
  Rembo
  pirms 9 mēnešiem

  Tāpat nitišs zaglis, gan asfaltos gan siltuma gan OIK viņš mūs apzog!

  Atbildēt
 23. faktiski
  faktiski
  pirms 9 mēnešiem

  Smilšainās, trūdu šķeldas lieta par augsto cenu arī noklusa.

 24. meksikānis
  meksikānis
  pirms 9 mēnešiem

  Ja pašiem nav iespējams tikt skaidrībā, tad pieaiciniet visu konfesiju mācītājus un rabīnu.:)DDD

  Atbildēt

Pievienot komentāru