Beigusies apspriešana par koku ciršanu pie Zasas sporta laukuma
Sagatavoja A. Valdmane

   Laikraksta 13. augusta numurā jau stāstījām par to, ka aktuāla ir koku izciršana, kuri aug pie Zasas vidusskolas stadiona. Par šo problēmu tika organizēta  iedzīvotāju  aptauja. Ar Zasas iedzīvotājiem 7. augustā  tikās arī Jēkabpils novada domes atbildīgie speciālisti. 
     Novada domes teritoriālās plānošanas speciālistes Dzidras Nartišas sagatavotā informācija vēsta, ka publiskā apspriešana beigusies 9. augustā. Ir saņemtas 33 anketas, no kurtām 14 anketās pausts atbalsts koku izciršanai, lai veiktu sporta laukuma rekonstrukciju, trijās ir tikai daļējs atbalsts, bet 16 anketās cilvēki noraida šādu risinājumu. Viņi uzskata, ka koku saknes vajag norobežot.  
     Izskatot iedzīvotāju izteiktos viedokļus un uzklausot viņus publiskās apriešanas sanāksmē, konstatēts, ka  cilvēku aktivitāte nebija visai liela. Sporta laukuma rekonstrukciju  atbalsta visi  aptaujā iesaistītie iedzīvotāji, taču atšķiras viedokļi par iespējamajiem risinājumiem – vai to darīt, saglabājot  kokus, vai veikt rekonstrukciju, nozāģējot liepas un izraujot koku celmus. 
     Iedzīvotāju ieteiktais koku sakņu norobežošanas  veids var nebūt efektīvs, jo koks var aiziet bojā. Attālums no skrejceļa līdz liepu stādījumu saknēm ir pārāk mazs.
     Par koku ciršanu pie Zasas vidusskolas stadiona lems domes sēdē. 
                                  Sagatavoja A. Valdmane
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru