Bērni kopā ar Rūķi un Balto kaķīti iededz lielo egli
ILZE BIČEVSKA

Pagājušās piektdienas vakarā, pulcējoties lielam skaitam skatītāju, kuru vidū bija ļoti daudz bērnu, tika iedegta lielā egle Vecpil­sētas laukumā.
   Pirms tam ģimenes Jēkabpils Tautas namā kopīgi noskatījās Rīgas mākslinieku sagatavoto muzikālo iestudējumu «Kaķīša dzirnaviņas».
   Savukārt pie egles iedegšanas visus jau gaidīja Bal­tais kaķītis un Rūķis, kuri sa­nākušos mudināja iet rotaļās, dejot, kā arī aicināja iedegt brīnumsvecītes, tā radot gaismu un vedinot domas uz to, lai Ziemas­svētki izdotos balti, gaiši un mierīgi. 
— Rūķa draugs Kaķītis sākumā neesot vis gribējis nākt uz šo egles iedegšanas pasākumu, jo sniega nav, ziema kavējas... Bet tad, kad tomēr saņēmās un atnāca, tam bija liels prieks par bērniem — to, cik atsaucīgi mazie sadarbojās ar šiem pasaku tēliem, — stāsta Jēkabpils Tautas nama pasākumu organizatore Everita Stradiņa.
   Visiem priecīgus svētkus egles iedegšanas brīdī vēlēja arī pilsētas domes izpilddirektors Dainis Līcis, un, kad egle iemirdzējās visā spožumā, tad gan bērni, gan viņu vecāki un vecvecāki, lai sasildītos, kopā ar Rūķi un Balto kaķīti devās uzdejot putniņu deju, kā arī «tina» garum garo laimes pavedienu, iedami garā virtenē apkārt eglei. Izkustējušies un sārtiem vaigiem, mazie vēl la­bu laiku pēc pasākuma beigām nelaida projām abus pasaku tēlus, jo vēlējās kopā ar tiem nofotografēties. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru