Bērnu rati – kā izvēlēties labākos?
Apmaksāts raksts

Gaidot pasaulē ierodamies mazuli, jāsarūpē daudz un dažādas lietas. Viens no nozīmīgākajiem pirkumiem ir bērnu rati, kam jābūt ne vien skaistiem, bet arī ērtiem, praktiskiem un kvalitatīviem. Ratiņu piedāvājums ir daudzveidīgs, tādēļ aktuāls jautājums jaunajiem vecākiem var būt – kā izvēlēties piemērotākos? Par to turpinājumā!
 
Atbilstība dzīvesveidam
    Lai saprastu, kuri bērna ratiņi būs piemērotākie, vispirms jāizvērtē savs dzīvesveids. Pirmkārt jau – pa kādiem maršrutiem pārsvarā pārvietosieties. Ja vairāk sanāks braukt pa meža takām un citām nelīdzenām ceļa virsmām, labāk izvēlēties ratus ar lieliem riteņiem – tie nodrošinās labāku amortizāciju. Savukārt, ja lielākoties braukāsiet pa pilsētu, var izvēlēties ratiņus ar maziem ritenīšiem – tie nodrošinās ērtāku manevrēšanu. 
    Jāņem vērā arī dzīvesvieta. Ja dzīvojat privātmājā, ratu svaram var arī nebūt izšķirošas nozīmes, bet, ja rati regulāri jānes uz daudzdzīvokļu nama augstāko stāvu, tad būtu tikai saprātīgi izvēlēties iespējami vieglākus ratus. Ja namā ir lifts un plānots izmantot to, kritiski jānovērtē lifta izmēri – ļoti bieži lifta durvis ir tik šauras, ka pa tām iekļūt ar ratiem ir neiespējami. 
    Ja ikdienā daudz pārvietojaties ar auto, jāpārliecinās, ka izvēlētie rati saliktā veidā ietilps automašīnas bagāžniekā. 
 
Komforts un drošība
    Ļoti svarīgs aspekts ir komforts – svarīgi, lai rati būtu ērti gan mazulim, gan viņa vecākiem. Kulbiņai jābūt pietiekami lielai, lai bērns labi justos arī aukstajos gada mēnešos, kad daļu kulbas aizņem biezais apģērbs un segas. Protams, svarīgi arī, lai ratiņi būtu ērti vadāmi un stabili. 
   Viens no svarīgākajiem faktoriem ir drošība. Pirms pirkuma jāpārliecinās, ka rati ir aprīkoti ar labiem drošības elementiem, tostarp gana spēcīgu bremžu sistēmu. 
 
Ratu aprīkojums
   Daļa bērnu ratiņu pieejami komplektācijā ar papildu aprīkojumu, piemēram, pieskaņotu somu, mantu grozu, lietus aizsargplēvi, moskītu tīklu un citiem elementiem. Protams, tos var iegādāties arī atsevišķi, taču daudzi jaunie vecāki dod priekšroku jau gatavai, saskaņotai komplektācijai. 
 
Materiāli
   Protams, nozīme ir arī ratu dizainam. Šobrīd izvēle ir tik liela, ka izvēlēties gaumei atbilstošus ratus noteikti nebūs liela problēma. Taču te nevajadzētu aizmirst arī par praktisko pusi – to, no kāda materiāla rati ir izgatavoti, cik praktiski tie ir, cik vienkārši kopjami. Lielākoties bērnu ratiņi tiek iegādāti pietiekami garam laika posmam, tādēļ ikvienai detaļai patiesībā ir ļoti liela nozīme. 
 
Kur iegādāties?
    Plānojot ratu iegādi, vērts aplūkot vairākas iespējas un tikai tad pieņemt gala lēmumu. Tas nozīmē apmeklēt vairākas tirdzniecības vietas, lai iepazītos ar to piedāvājumu. Taču topošo un jauno vecāku ērtībām pieejama arī plaša bērnu ratiņu izvēle internetā. Tā ir iespēja ar piedāvājumu iepazīties jebkurā sev ērtā laikā, salīdzināt vairākas iespējas un izvēlēties to, kas prasībām atbilst visvairāk. 
    Izvēloties ratiņus internetā, īpaša uzmanība jāpievērš to aprakstiem un fotogrāfijām – tie ir vienīgie informācijas avoti pēc kā vadīties, iepērkoties internetā. Taču tas lai nebiedē – iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam 14 dienu laikā ir tiesības atdot preci atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ tomēr neatbilst prasībām. 
   Bērnu ratiņi – nozīmīgs pirkums, no kā atkarīgs mazuļa un viņa vecāku ikdienas komforts. Lai rati kalpotu ilgi un labi, jāizvērtē savas vajadzības un vienmēr jādod priekšroka kvalitātei. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru