Bērnu un pieaugušo bibliotēku Jēkabpilī gribētu redzēt vienuviet
INESE ZONE

Jēkabpils domes vadība jau vairākkārt ir paudusi gatavību izvērtēt pašvaldības īpašumus un izlemt, kur izvietot pilsētas bibliotēku, jo, kā zināms, plānots tautas nama remonts. Tāpat tiek diskutēts par Bērnu un jauniešu centra darbību esošajās vai citās telpās un par telpām jauniešu mājai.  
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta, ka jautājums ir komplicēts. 
     – Tautas nama rekonstrukcijas laikā domei ir jānodrošina pilsētas bibliotēkas darbība, un tā uz remonta laiku tiks pārvietota uz bijušo SEB bankas ēku Pormaļa ielā. Bet ir jādomā, ko darīt tālāk, jo bankas ēkā nevar  piedāvāt visu Jēkab­pils bibliotēku pakalpojumu klāstu. Mūsu vēlme ir Jē­kabpils pilsētas bibliotēku un bērnu bibliotēku izvietot vienās telpās. Tāpēc ir do­ma, ka tad, kad iegūsim esošā justīcijas nama telpas, skatīsimies, kāda būs nepieciešamā remonta summa, lai tur izvietotu abas bibliotēkas ar lasītavām un citām nepieciešamajām telpām. Domājam arī par jauniešu mājas izveidi, kam arī būtu labi atrast telpas tiesas namā. Tāpēc pie tā  plānojam ierīkot pampaktrasi BMX velosipēdiem un pārvietot uz turieni skeitparku no stadiona, lai viss, kas in­teresē jauniešus, būtu vienuviet. Bet pie tā vēl ir jā­strādā. Līdz šim ir tikai viedokļi, bet  nopietna sanāksme ar speciālistiem nav bijusi. Mums ir daudz paš­valdības ēku, kas tagad netiek izmantotas. Mums būtu jārada koncepcija, kuras paturam sev  un ko tur darām, un kuras varam pār­dot. 2019. gada vidū mums justīcijas nams jau varētu būt pieejams. Tāpēc ir jāsēžas ar speciālistiem  pie galda un jādomā, ko darīt. Mēs gan varam izplānot daudz un dažādi, bet viss  noteikti apstāsies pie fi-nansējuma remontam, jo  tiesu nama pārbūvei mēs ES finansiālo atbalstu nevarēsim iegūt. Būs pieejams tikai pašvaldības finansējums. Aizņemties ir problemātiski, bet, finansējot ar budžeta līdzekļiem, iespējas ir ierobežotas, – sacīja R. Ragainis. 
    Atbildot uz jautājumu, vai ir doma par pilsētas bibliotēku apvienošanu, R. Ra­gainis sacīja, ka tad, ja tas tiks darīts, tas būs tikai administratīvi, skatoties, cik bibliotēkās ir vadītāju, bet saglabājot pieejamību šim pakalpojumam gan Jē­kab­pilī, gan Krust­­pilī, un tam nevajadzētu at­saukties uz bib­liotekāru skaitu.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. !
  !
  pirms 2 gadiem

  Esmu par, ka bērnu un pieaugušo bibliotēka ir zem viena jumta!

  Atbildēt
 2. asaka
  asaka
  pirms 2 gadiem

  nu, nu , tur jāskatās ar to bērnu bibliotēku, ja nemaldos tas bija dāvinājums pašvaldībai ar nosacījumu - ka tur var atrasties tikai bērnu bibliotēka. Ka tie mūsu "dižo plānu bīdītāji" neiebrauc auzās ! Savā laikā kaut kādā presē pat bija publicēti tie dāvinājuma nosacījumi, jo tā ēka bija pakļauta denacionalizācijai un tās likumiskais īpašnieks ir kaut kur no ārzemēm.

  Atbildēt
 3. pensionāre
  pensionāre
  pirms 2 gadiem

  Jēkabpils domei iesaku izvērtēt cik lietderīga ir bērnu biblioteka kas atrodas virs krustpils kultūras nama galvenajā bibliotekā, cik tā tiek izmantota? štats tur nav mazais, naudas izgrūzšana algām bez jēgas, tās bērnu bibliotēkas vadītāja darba laikā tik vazājas pa humpalām, nez cik reizes esmu redzējusi bodēs darba laikā

  Atbildēt
 4. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 2 gadiem

  Ja viss grāmats būs viena vieta, tad pus biblotekārs palaidis no darb.

  Atbildēt

Pievienot komentāru