Bērnudārzā «Kāpēcītis» veiksmīgi ievieš pārmaiņas mācību saturā
Valija BERKINA

 2019./2020. mācību gadā uzsāka īstenot pakāpeniskas un pēctecīgas pārmaiņas mācību saturā un pieejā vispārējā izglītībā Latvijā. Arī bērnudārzos notiek pāreja uz kompetenču izglītības modeli. Par to pārliecinājāmies Jēkabpils bērnudārzā «Kāpēcītis», kas ir vienīgā izglītības iestāde pilsētā, kas piedalās «Zaļās jostas» organizētā  makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursā «Tīrai Latvijai!». Tā ir starp labākajām pirmsskolas izglītības iestādēm Latvijā.  
    Tāpēc saulainā februāra dienā ciemojāmies  pirms­skolas izglītības iestādē (PII) «Kāpēcītis», kas atrodas Krustpils pusē. Līdz 1962. gadam Krustpils bija pastāvīga pilsēta.  
     – Tieši  pirms 70 ga-diem – 1950. gada 1. februārī – darbu sāka pirmais Krustpils pilsētas bērnudārzs–silīte. Bijuši arī citi, bet PII «Kāpēcītis» pašreizējā mājvietā Palejas ielā atrodas kopš 1992. gada 1. septembra, – stāsta ilggadējā vadītāja Janīna ANSPOKA. 
      «Kāpēcītī» pirms pieciem gadiem tika veikti apjomīgi renovācijas darbi. Pārlieci­nāmies, ka pēc atklāšanas spozmes arī šodien nekas nav zudis. Tikai neierasti, lai gan februāris ir visīstākais ziemas mēnesis, ka glīti nopļautos zālienus klāj tikai balta sarma. Tātad šogad bērniem izpaliks īstie ziemas prieki...
Atverot bērnudārza ār­durvis, pār mums pārveļas silts gaisa vilnis un priekšā ir lieliem burtiem uzrakstīts sveiciens «Labrīt!». Tie ir vairāki – pie griestiem visa gaiteņa garumā, kas liecina, ka vecāki ar bērniem šeit tiek laipni gaidīti. 
 
Pilns teksts – 14. februāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 14. februāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 
   
   
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Man patīk
  Man patīk
  pirms 1 mēneša

  bērni ir priecīgi un bērnudārzā jūtas labi :)))))))))))

  Atbildēt
 2. Aha
  Aha
  pirms 1 mēneša

  Tas tādēļ, ka viņi vēl nesaprot kāda figņa ir kompetenču izglītība.

Pievienot komentāru