Bezmaksas seminārs mediķiem par skābekļa terapiju un eksprestesti ikvienam
Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja

 13. septembrī Jēkabpils reģionālās slimnīcas konferenču zālē  no pulksten 13.00 līdz 15.00 notiks mācību seminārs «Skābekļa terapijas ABC».  
    Tajā Dr. med, RSU do­cente Anda Nodieva iepazīstinās ar skābekļa funkcijām organismā, elpošanas nepietiekamības patofizioloģiju un iemesliem, skābekļa terapijas indikācijām un kontrindikācijām. Ārst­niecības personām par dalību seminārā tiek piešķirti 2.7 tālākizglītības punkti un sertifikāts. Dalība seminārā ir bez maksas. Reģistrācija un kafijas galds – no plkst. 12.40. 
   Savukārt no plkst. 13.30 līdz 14.30 Jēkabpils poliklīnikas 1. stāvā tiks veikti bezmaksas eksprestesti. Ikviens varēs pārbaudīt kopējā holesterīna un cukura līmeni asinīs, pārliecināties par skābekļa koncentrāciju organismā. 
    Paaugstināts holesterīna līmenis veicina sirds un asinsvadu slimību attīstību. Savukārt paaugstināta glikozes koncentrācija asinīs var signalizēt par saslimšanu ar diabētu. Skābekļa saturācija ir svarīgs rādītājs elpošanas sistēmas funkcionēšanai un rāda, cik efektīvi organisms ir apgādāts ar skābekli bagātinātām asinīm. Holesterīna un cukura līmeni korekti var noteikt tukšā dūšā. Precīzu rezultātu noņemot, jābūt 8 stundas neēdušam. Ja citādi nav iespējams, vismaz 2 stundas pirms analīžu veikšanas ie­teicams neēst. 
    Semināra apmeklējumam jāreģistrējas līdz 10. septembrim, rakstot uz e-pastu: cistiskafibroze.lv. info@gmail.com un norādot vārdu, uzvārdu. 
Semināri par skābekļa terapiju un veselības stundas Latvijas reģionos ir Pulmonālās hipertensijas biedrības organizēts projekts, ko finansē a/s «Latvijas valsts meži» sociālās palīdzības programmas ietvaros un administrē fonds «Ziedot.lv». Veselības stundas organizatoriskais atbalstītājs ir Jēkab­pils reģionālā slimnīca. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Skābeklis - tas ir nopietni, ja to piegriež, tad vāks gan.

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ja holestorīns par daudz, vai tāpēc sviesta cena kritīsies? Bez margarīna neviens Latvijā neizdzīvos.

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Vaj tad uz to seminār slimniek ar vares iet?

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Ārstēšanai ar skābekli ir arī ēnas puses. Ja iedos par daudz iekšā, visas plaušas var sadedzināt. Kamēr nav iemācījušies, Jēkabpils slimnīcā no tādas terapijas pagaidām izvairīties vajag.

  Atbildēt

Pievienot komentāru