Bijušā bāreņu nama ‘Līkumi’ vadītājs atzīts par aizdomās turamo
Pēc ziņu portālu materiāliem

Salas novada bijušā  bāreņu  «Līkumi» (tagad ģimenes atbalsta centra «Saulstari» vadītājam Jurim Boķim aizliegts ieņemt amatu, jo viņš tiek turēts aizdomās par iespējamo vardarbību pret bērniem, atsaucoties uz informēja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Aivara Egles informāciju, ziņo Latvijas Televīzija un ziņu aģentūra «Leta».
    Lieta par iespējamo vardarbību ierosināta jau 2015. gadā un sākotnēji to izmeklēja Valsts policijas (VP) Jēkabpils iecirknī, bet uzraudzību nodrošināja Jēkabpils rajona prokuratūra. Taču lietā pieļauta nepamatota novilcināšana, nenotika mērķtiecīga izmeklēšana, tāpēc lieta pagājušā gada beigās nodota VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas birojam un par uzraugošo prokuroru noteikts A. Egle.
    – Uzskatu, ka divu gadu  termiņš bija pietiekams, lai lieta jau būtu tiesā, –  izmeklēšanas novilcināšanu komentēja prokurors. Viņš pašlaik negrasās meklēt par novilcināšanu vainīgas personas, jo svarīgākais ir izmeklēt pašu lietu.
     Pašlaik par aizdomās turamo lietā atzīts Juris Boķis, krimināllieta ir ierosināta pēc diviem Krimināllikuma pantiem. Viņš tiek turēts aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību, kā arī par valsts amatpersonas bezdarbību. Par pirmo pārkāpumu var draudēt brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, bet par bezdarbību - līdz trim gadiem , taču iespējami arī citi sodi. J. Boķim piemēroti trīs drošības līdzekļi - aizliegums ieņemt noteiktu amatu, pamest valsti un pienākums uzturēties dzīvesvietā.
    Pašlaik lietā ir identificēti vairāki cietušie, taču, iespējams, cietušo bērnu skaits vēl var augt.
    Ar iesniegumu par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem bāreņu namā «Līkumi»  2015. gada vasarā Ģenerālprokuratūrā vērsās Tiesībsarga birojs. Līdz šim neviena persona šajā lietā nebija atzīta par aizdomās turamo. Līdz šim viena persona oficiāli atzīta par cietušo. Prokurors Egle iepriekš Latvijas televīzijai  apgalvoja, ka pavisam drīz cietušo skaits lietā būtiski pieaugs. Savukārt bāreņu nama direktors Juris Boķis bijušo audzēkņu apsūdzības vardarbībā uzskata par viņu atriebību un  pārmetumus noraida.
 
Plašāku materiālu ar Salas novada pašvaldības vadītājas Irēnas Sproģes un direktora Jura Boķa  viedokli lasiet Brīvās Daugavas  otrdienas, 16. janvāra numurā. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Intuitīvi nojautu, ka tā būs.

  Atbildēt
 2. Jefs
  Jefs
  pirms 9 mēnešiem

  Ak,dīvs,

  Atbildēt
 3. Frīdis
  Frīdis
  pirms 9 mēnešiem

  Jēkabpils Laiks jau pilns ar komentiem,tur zilās gaļas mušas apsēdušas J.Boķi,jo prieks taču ,ka kādam nepatikšanas,grēkāža loma nav tā pateicīgākā.

  Atbildēt
 4. A
  A
  pirms 9 mēnešiem

  Uz to Juris gāja mērķtiecīgi, jo sūdzības bija jau pirms 4 gadiem, bet Jēkabpils polilicijai bija pofig un Bokis palika vēl nekaunīgāks

 5. to A
  to A
  pirms 9 mēnešiem

  Uz ko tad šis tā gāja? Drīzāk viņa krēslu jau pirms četriem gadiem bija iekārojis cits, to var saprast, jo laukos konkurence uz darba vietām ar garantētu algu ir liela. Vispirms ir jānoskaidro - bija vai nebija vardarbība un kā konkrēti tā izpaudās - fiziski vai emocionāli, sabarot paceltā balsī kādu palaidni, tikai tad jāizdara secinājumi.

 6. he he to A
  he he to A
  pirms 9 mēnešiem

  Palaidnis ne palaidnis, bet ir jāmāk sarunāt gan ar bērniem, gan pat ar piekto glupo. Ja to nevar, nu tad lai iet slaucīt pagastmājas durvju priekšu par minimālo algu. Vislielākā nelaime ir tā, ka amatos salien cilvēki, kuri nav spējīgi veikt savus pienākumus. Radi, draugi , paziņas tiek pieņemti darbā, kuri visu pastāvīgi laiž dēlī, cieš iedzīvotāji. Un tos, atvainojos , klekerus, ar koku nevar izsist no krēsla, jo viņi visu laiku tiek piesegti. Tāpēc jau Lv nekad nav bijis kārtības un nebūs. Dzīve iet uz augšu, bikses uz leju. Kāds ir darba devējs, tādi ir padotie.

 7. Ammats
  Ammats
  pirms 9 mēnešiem

  Salas novadā neviens netiek bez blata un ar noteiktu mērķi - bez ierunām kalpot personigi Sproģei un bez ierunām pildīt komandas. Tāpēc jau šī aizstav, jo baidās, ka plītis muti un paraus līdzi.

 8. darba grupa
  darba grupa
  pirms 9 mēnešiem

  Pupu mizas.

  Atbildēt
 9. Jēpis
  Jēpis
  pirms 9 mēnešiem

  Man tas Boķis tāds puskoka lēcējs vienmēr licies. Dzirnavas laikam nogāja uz grunti. Reiz biju tur aizbraucis - nepatika attieksme pret klientiem. Tad šis par auto placi šiverējas. Darba laikā! Direktoram tomēr liekas būtu jābūt tais Saulstaros nevis uz autoplača. Tagad šmuces pa vardarbības līniju...

  Atbildēt

Pievienot komentāru