BK «Jēkabpils» grauj, «Jēkabpils lūši/SC» galotnē notur uzvaru
Juris Šteinbergs

Pagājušajā nedēļā Latvijas basketbola līgas 2. divīzijā BK «Jēkabpils» izcīnīja pārliecinošu uzvaru mājās, bet «Jēkabpils lūši/SC» panākumu LBL 3. divīzijā guva izbraukumā.
     BK «Jēkabpils» mājās uzņēma Austrumu zonas pastarīti «VEF BA Valkā».
     Jēkabpiliešu sastāvā nenokārtotu dokumentu dēļ vēl nebija iepriekš izziņotais «ekslūsis» Kamerons Randls, kas komandā spēlēja 2013./2014.g. sezonā.  Vēl joprojām nespēlēja arī Jurijs Aleksejevs.
     Spēles sākumā viesi neizskatījās  nemaz tik slikti. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 24:24, bet otrās sākumā valcēnieši uz brīdi pat izvirzījās vadībā. Drīz viss gan nostājās savās vietās – mājinieki otro trešdaļu uzvarēja ar 31:7 un arī turpinājumā neļāva viesiem izvērsties. Pie lielāka spēles laika tika arī rezervisti, un  «Jēkabpils» uzvarēja ar graujošo 102:51.  Rezulta­tīvākais ar 26 punktiem bija Reinis Ermansons,  Kaspars Cipruss sakrāja 23 (16 ab), Mārtiņš Vīņauds – 21.
Nākamo spēli «Jēkab­pils»  aizvadīs  15. decembrī iz­braukumā  ar «Gulbenes bukiem».
    Savukārt LBL 3. divīzijā «Jēkabpils lūši/SC» izbraukumā galotnē noturēja uzvaru 86:84 mačā ar «Val­miera Glass»/VIA-3». Jēkab­pilieši pēc pirmā puslaika bija iedzinējos ar 42:50, bet trešās ceturtdaļas sākumā ātri sadeldēja deficītu un izvirzījās vadībā ar 69:63.  Mača izskaņā mājinieki bīstami pietuvojās, taču «lūši» ga­lotnē bija aukstasinīgi un guva virsroku. Edijs Stieb­riņš guva 30 punktus, Nik­lāvs Vanags – 18 (9 ab), Ritvars Zalāns – 10 (6 rp). Nākamais mačs jēkabpiliešiem būs 6. decembrī plkst. 20.15 mājās pret SK «Rūjiena».