BK “Jēkabpils” izkrīt no play-off zonas un piesaka jaunu spēlētāju
Juris Šteinbergs

Trešdien Latvijas Basketbola līgā BK “Jēkabpils” izbraukumā tikās ar tiešajiem kopnkurentiem uz vietu izslēgšanas spēlēs “Valku/Valgu”.  Savukārt sestdien komanda paziņoja par jauna spēlētāju pievienošanos.
    Pirmajā ceturtdaļā laukuma saimnieki ieguva  11 punktu pārsvaru (22:11), ko otrās ceturtdaļas sākumā pieaudzēja vēl vairāk,  panākot 28:11.  Tad iniciatīva pārgāja viesu pusē. O. Virša  un A. Vītiņa veiksme uzbrukumos ļāva “lūšiem”  strauji pietuvoties. Pirmā puslaika izskaņā iemeta D. Domarks, un rezultāts pēc 20 nospēlētām minūtēm no  viesu skatu punkta vairs nemaz tik slikts nebija – 34:37.
    Atsākoties spēlei iemeta J. Aleksejevs un jēkabpilieši bija mājiniekus teju vai noķēruši – 36:37. Diemžēl tas arī bija viss, ko jēkabpilieši iespēja. Turpmākās sešas minūtes neviens no viņiem nespēja gūt punktus. Kad beidzot tas pa spēkam bija K. Kanbergam, rezultāts jau bija kļuvis nepatīkams 38:49.  Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar 55:44, bet noslēdzošajās 10 minūtēs valcēnieši viesus turēja drošā 9 -11 punktu attālumā un savu uzvaru “lūšiem” apdraudēt neļāva. “Jēkabpils” piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas ar 63:72.
   Rezultatīvākais ar 12 punktiem bija O. Virsis, D. Domarks guva 11, bet K. Kanbergs un A. Vītiņš pa 10 punktiem. Sastāvā bija atgriezies R. magone, savukārt pieteikt spēlei nebija M. Koļesinskis.
    Pēc šī zaudējuma “Jēkabpils”  turnīra tabulā noslīdēja uz 7. vietu, garām palaižot  “Valku/Valgu”.  Dalība izslēgšanas spēlēs, kas pirms mēneša  likās diezgan droša, tagad  ir apdraudēta. Nākamo maču mūsējie aizvadīs 17. martā mājās pret BK “Ogre”.
  Sestdien klubs savā  mājas lapā paziņoja par jauna spēlētāja pievienošanos.  9.martā Jēkabpilī no Horvātijas ieradies   horvāts Domagojs Samačs. Plānots, ka 24 gadus vecais un 206 cm garais basketbolists paliks "lūšu” komandā līdz   sezonas beigām. LBL pārēju pēdējā diena bija 28. februārī, bet vēl vienu basketbolistu komandas var pieteikt līdz 16.martam, un „Jēkabpils” izmantoja šo iespēju. Šo sezonu D. Samačs iesāka Lietuvas Basketbola līgas klubā „Dzūkija”, spēlējot laukumā vidēji 17 minūtes 19 mačos vidēji gūstot  4,9 punktus un izcīnī 3,7 atlēkušās bumbas. Iepriekš „Jēkabpils” jaunais komandas biedrs spēlējis VTB līgā „Parma” komandā, kā arī   Zagrebas komandās  „Hermes Antalica” un „Cibona”.