BK “Jēkabpils” piekāpjas studentiem un  noslīd uz astoto vietu

Sestdien priekšpēdējo spēli LBL regulaārajā sezonā aizvadīja BK “Jēkabpils”, mājās uzņemot “Latvijas Universitāti”. Jēkabpilieši zaudēja ar 67:75 un sagalabā vien teorētiskas cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.
   Jēkabpilieši vāji aizvadīja pirmo ceturtdaļu. Studenti viegli pārvarēja mājinieku aizsardzību un pārliecinoši mūsējo grozu apšaudīja arī no distances. Savukārt jēkabpilieši nekādi netika pie metieniem no groza apakšas, bet  trīspunktnieki spītīgi nekrita. Pēc desmit nospēlētām minūtēm rezultāts bija mājiniekiem gauži nepatīkams – 11:30.
   Otro ceturksni  “lūši”  aizvadīja daudz veiksmīgāk – zem pretrinieku groza lauzās A. Vītiņš, ko viesi spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Artūram ar soda metieniem veicās, vēlāk arī no spēles jēkabpilieši meta samerā veiksmīgi un, puslaika pārtraukumā ejot, punktu deficītu mūsējie bija samazinājuši līdz -11 (35:46).
   Trešajā ceturtdaļā viesi ieguva pat 19 punktu pārsvaru, taču mājiniekiem to izdevās vēlreiz  sadeldēt līdz daudzmaz cerīgajam  52:63 pirms izšķirošājām desmit minūtēm.
   Pēdējā spēles nogrieznī studenti vēlreiz veica nelielu atrāvienu, panākot +15, bet jēkabpilieši atbildēja ar 7 punktiem pēc kārtas. Pēdējā minūtēs, kad  jau bija skaidrs, ka “lūšiem”  no zaudējuma neizvairīties, notika dīvainas lietas, kas saprotamas bija tikai tiem skatītājiem, kas pamatīgi iedziļinājušies turnīra tabulā. “Latvijas Universitātei” bija nepieciešama uzvara ar vismaz 7 punktu pārsvaru, lai gadījumā, ja visas trīs komandas – “LU”, “Betsafe/Liepāja”, un Jēkabpils” – finišētu ar 8 uzvarām,  ieņemtu 6. vietu. Jēkabpilieši pēdējā minūtē vairs necentās izraut uzvaru, bet mēģināja noturēt 6 punktu deficītu, kas viņiem tobrīd bija izveidojies, un iespējams regulārās sezonas beigās ļautu spēlēt izslēgšanas spēlēs. Viesi tomēr pamanījās iemest trīnīti, panākot +9 savā labā, bet pēdējā sekundē, izpildot tālmetienu, tika neatļauti kavēts D. Vikentjevs. Par laimi studentiem un par nelaimi “lūšiem”  baltkrievu leģionārs realizēja tikai vienu soda metienu no trim, tādējādi “Jēkabpils”  piedzīvoja zaudējumu ar -8, kas viņus nekādi neapmierina. Tagad vienīgā iespēja iespraukties 6. vietā, kas garantē dalību izslēgšanas mačos, ir trešdien, 11. aprīlī,  pēdējā mačā Jēkabpilī uzvarēt “Ventspili”  un cerēt, ka studenti un liepājnieki savas atlikušās spēls zaudēs.
   Mačā ar “LU” rezultatīvākais “Jēkabpils”  rindās ar 16 punktiem bija D. Domarks, A. Vītiņam 15 punkti, D. Vikentjevam 13. Nespēlēja J. Aleksejevs, kas ir guvis traumu.