BK “Jēkabpils” piekāpjas ventspilniekiem un noslēdz sezonu
L. Irša, BK Jēkabpils sabiedriskās attiecības

Trešdien, 11. aprīlī Jēkabpils sporta namā savā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas pēdējā regulārās sezonas spēlē BK “Jēkabpils” atzina BK “Ventspils” pārākumu (67:88) un izstājās no cīņas par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Pa 14 punktiem “lūšu” rindās guva Kristaps Kanbergs un Dominiks Domarks, Kanberga kontā arī septiņas rezultatīvas piespēles.
   Par spīti tam, ka pēdējās iespējas spēle bija jāaizvada ar galvastiesu pārāku pretinieku, jēkabpilieši cīnījās godam un līdzvērtīgā cīņā aizvadīja pirmo mača puslaiku. Jau tad pārliecinoši iezīmējās viesu ievērojamais pārspēks zem groziem – ventspilnieki pirmajā puslaikā izcīnīja 24 atlēkušās bumbas, kamēr jēkabpilieši tika pie 12, tāpat ievērojami atšķīrās abu komandu spējas izlauzties līdz precīziem metieniem no tuvās distances – ventspilnieki realizēja 15 no 20 metieniem, bet “lūši” – 5 no 14.
  Par spīti tam visam mājinieki atrada veidu, kā apspēlēt pretinieku – “lūši” vairāk un trāpīgāk meta no tālās distances (8/20 pret viesu 2/9), kā arī piespieda ventspilniekus kļūdīties, lai gūtu ekstra punktus sava kontā. Līdz ar to puslaika pārtraukumā Sanda Buškevica vadītā komanda devās ar cienīgu četru punktu deficītu pret titulēto vieskomandu – 35:39.
    Diemžēl BK “Jēkabpils” komandas resursu pietika tikai pirmajam puslaikam. Trešā ceturtdaļas ieskaņā ventspilnieki ar četriem precīziem tālmetieniem cieši satvēra spēles grožus savās rokās un neatstāja mājiniekiem nekādas izredzes atspēlēties. Mačs noslēdzās ar rezultātu 67:88.
   “Pirmā puse bija tāda, kā mēs plānojām. Mēs zinājām Ventspils iespējas, tā ir komanda, kas pretendē uz čempiontitulu, un otrajā puslaikā viņi parādīja savu spēku,” tā zaudējumu komentē BK “Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics.
    Tāpat galvenais treneris atzīmē, ka arī šajā spēlē no pirmās līdz pēdējai sekundei spēlētājus skaļi un karstasinīgi atbalstīja komandas fani: “Tie ir līdzjutēji, kas tiešām mīl basketbolu un jūt līdzi “lūšiem”. Paldies viņiem! Žēl, ka nespējām faniem sagādāt izslēgšanas spēles. Ļoti žēl, ka, iespējams, līdz izslēgšanas spēlēm komandai pietrūka vien divu punktu, ko mēs pazaudējām tikai dažas sekundes līdz spēles pret “Latvijas Universitāti” beigām.”
   Atvadoties Buškevics novēl: “Lai Jēkabpilij izdodas saglabāt klubu, jo šeit ir izveidojušās basketbola tradīcijas, cilvēki strādā profesionāli un galvenais – pilsēta mīl basketbolu!”
    Bez skaļām uzvarām un garām panākumu sērijām ir aizvadīta BK “Jēkabpils” 2017./2018. gada sezona. Otro reizi kluba sešu gadu pastāvēšanas vēsturē komanda palika aiz izslēgšanas spēļu sliekšņa.
    Par spīti grūtībām Jēkabpilī tika spēlēts lielais basketbols, par spīti traumām, nepārtrauktajai un būtiskajai komandas sastāva un kolektīva mainībai “lūši” cīnījās un arī uzvarēja. Bija gan dzelžains cīņasspars, gan skaisti gūti punkti un virtuozas piespēles, bija gan uzvaras prieks, gan zaudējuma rūgtums, bija gan komandas gars, gan līdzjutēju aplausi, bija viss, kādēļ bija vērts spēlēt. “Lūšos” ir spēks! Tāpēc BK “Jēkabpils” ar cerībām raugās nākotnē un neatvadās, bet saka: “Uz tikšanos nākamsezon!”
    Paldies visiem par atbalstu! Paldies mūsu ģimenēm, paldies līdzjutējiem un brīnišķīgajām karsējmeitenēm, paldies kluba vadībai un sponsoriem! Paldies mūsu komandai un personālam par pašaizliedzīgu darbu! Paldies visiem, kas bija ar mums un juta līdzi komandai visas sezonas garumā!