BK «Jēkabpils» piesaka dalību 2. līgā un nosauc sastāvu
Sagatavoja J. Šteinbergs

20. augustā biedrība «Basketbola klubs Jēkabpils» iesniedza pieteikumu Latvijas Basketbola savienībai dalībai Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā. Jaunajā sezonā basketbola komanda atgriezīsies pie sava vēsturiskā nosaukuma – BK «Jēkabpils». 
    2019./2020. gada sezonā «Jēkabpils» komandā cīnīsies vairāki jau labi zināmi «lūši» – Jurijs Aleksejevs, Mikus Sokolovs, Edijs Stiebriņš, Matīss Surkulis, Matīss Koļesinskis, Edgars Leja, kā arī Kaspars Cipruss. Pirmo reizi BK «Jēkabpils» rindās stāsies jēkabpilieši Reinis Ermansons, Dāvis Šteinarts un Lauris Bērziņš, kā arī rīdzinieks Kārlis Večens.
    Jēkabpiliešu jaunais galvenais treneris Agris Gal­vanovskis iepriekš strādājis  basketbola klubā «Gulbenes ASK/Buki», BK «Ventspils», BK «Liepājas lauvas», Uk­rainas klubā «Mykolaiv», «Barons/LDz» un BK «Lie­pāja». A. Galvanovskis šovasar ir U16 puišu izlases galvenais treneris un iepriekš trijos Eiropas čempionātos vadījis Latvijas U20 vīriešu izlases. 
    Šī būs BK «Jēkabpils» astotā sezona, un šoreiz «lūši» piedalīsies 2. divīzijas čempionātā. Šī lēmuma cēloņus skaidro BK «Jēkab­pils» prezidents Leonīds Salcevičs: — Ar šogad pieejamajiem līdzekļiem klubam nepietiek, lai startētu augstākajā līgā, savukārt 2. līgā varam būt konkurētspējīgi. Pavisam atteikties no basketbola neceļas roka, jo Jēkabpilī jau ir izveidojušās basketbola tradīcijas. Vai­rākas sezonas «lūši» veiksmīgi startēja augstākajā līmenī, basketbolisti trenējās un dzīvoja Jēkabpilī, izcīnīja medaļas. Esam būtiski veicinājuši pilsētas iedzīvotāju, bērnu un jauniešu interesi par basketbolu, daudzi ir uzsākuši trenēties basketbolā, sākuši apmeklēt spēles un sekot līdz basketbola aktualitātēm. 
    Salcevičs arī norāda, ka 2. līgā komanda nebūs uz ilgu palikšanu: — Drīz Jēkabpilī būs multifunkcionālā halle, un basketbolam augstākajā līmenī tur ir jābūt. Šis ir pārējas periods. Agrāk vai vēlāk mēs atgriezīsimies augstākajā līgā!
    Aizvadītajā sezonā «lūši» ar nosaukumu «Jēkabpils/ SMScredit.lv» startēja jaun­izveidotajā Latvijas-Igaunijas basketbola līgā. Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas sezona sāksies oktobrī. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru