BK “Jēkabpils” pieveic Saldu, “Jēkabpils-2” — Gulbeni
Juris Šteinbergs

Šodien Latvijas Basketbola līgā BK “Jēkabpils” tikās ar BK “Saldus”, kuru šosezon jau divreiz bija uzvarējusi, pie tam izbraukumā, spēlējot tikai ar sešiem spēlētājiem. Šī bija jaunā trenera Igora Miglinieka pirmā atrādīšanās Jēkabpils publikai. Kā jau iepriekš ziņots, viņa debijas spēlē Liepājā tika piedzīvots sāpīgs zaudējums.
   Pirmo ceturtdaļu sparīgāk iesāka kurzemnieki un tikai pēdējās  minūtēs jēkabpiliešiem pēc Jurija Aleksejeva tālmetiena izdevās izvirzīties vadībā un pirmo spēles nogriezni pabeigt uz pozitīvas nots – 20:18.
   Otrā ceturtdaļa izvērtās ļoti rezultatīva un arī to ar rezultātu 33:25 uzvarēja mājinieki. Pirmā puslaika rezultāts – 53:43.
Pēc pārtraukuma viss apgriežas kājām gaisā. Trešo ceturtdaļu jēkabpilieši zaudēja ar 11:17, un tikai spēles pirmajā pusē iekrātais handikaps ļāva mājiniekiem pirms izšķirošās ceturtdaļas būt nedaudz priekšā – 64:60.
   Tomēr izšķirošajā ceturksnī viss nostājās savās vietās – jēkabpilieši pamazām krāja pārsvaru līdz priekšpēdējā spēles minūtē tas sasniedza +12, kas bija arī vislielākais šajā spēlē. Finālsvilpei skanot, jēkabpilieši bija izcīnījuši 16. uzvaru ar 84:74.
   Mūsu komandā produktīvākais bija Trojs Bārnīzs, kas guva 28 punktus un izcīnīja 7 atlēkušas bumbas. Pa 10 punktiem Kamerona Randla un Rinalda Sirsniņa kontā. Pretinieku komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Krists Pīternieks, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Jēkabpilī.
   Jēkabilieši bija labāki cīņā zem groziem (40:30), taču zaudēja trīspunktu metienu precizitātē, trāpot tikai  5 no 24 metieniem (21%), kamēr saldenieki bija precīzi 9 no 24 mēģinājumiem (45%).
   Nākamo LBL spēli BK “Jēkabpils” aizvadīs 8. februārī mājās ar  BA “Turība” —  ar komandu, pēc zaudējuma kurai sākās bijušā trenera Edgara Tetera likstas.

***
   Neveiksmju sēriju LBL 2. divīzijā beidzot pārtraukusi arī “Jēkabpils-2” komanda, kas ceturtdien pārliecinoši ar  103:78 pieveica vēl vienu pastarīti “Gulbenes Bukus”.  Mūsu otrās komandas labā 18 punktus guva Arnis Bebrišs. Viņam arī 11 atlēkušās bumbas. Pa 12 punktiem guva Edgars Čaupjonoks un Mārcis Zībergs, turpretī  Toms Kohanovs bija labākais asistents – 7 rezultatīvas piespēles.
  Nākamo spēli “Jēkabpils-2” arī aizvadīs mājās 4. februārī ar “OC Limbaži”.
   “Jēkabpils-2” aizvada cīņas par 11. - 19. vietu LBL 2. divīzijā un ar 2 uzvarām un 6 zaudējumiem ieņem 18. vietu.