BK „Jēkabpils” sezonu sāk ar uzvaru pār kaimiņiem
Juris Šteinbergs

Otrdien sākās „Ramirent” Nacionālās basketbola līgas cīņas. BK „Jēkabpils”   atklāšanas spēlē Jēkabpils, Sporta hallē tikās ar kaimiņiem BK „Līvāni” un svinēja uzvaru ar 85:68.
     Jēkabpils komandā maču sāka Rihards Strauts, Kārlis Večens, Roberts Mednis. Sandis Bēts un Mārtiņš Vīņauds, kurš guva arī pirmos punktus spēlē. Mājinieki ātri ieguva komfortablu pārsvaru 13:4, bet līvānieši līdz pirmās ceturtdaļas beigām deficītu likvidēja, pabija pat vadībā ar +2  un  pirmās desmit minūtes noslēdza neizšķirti  15:15.  Lielākās galvassāpes mājinieku aizsardzībai radīja nevis kādreiz „lūšos”  spēlējušais Renārs Magone vai pieredzējušais Jānis Dilevka, bet gan augumā īsākais vīrs laukumā Toms Liepiņš, kas pirmajā puslaikā guva 18 punktus.  Lielā mērā pateicoties viņam un palīdzot R. Magonem līvānieši otrajā ceturksnī izvirzījās vadībā ar 33:24. Mikus Sokolova pieci punkti un R. Strauta tālmetiens ļāva mājiniekiem pirmo puslaiku tomēr noslēgt savā labā ar 34:33.  Jāsaka, ka pirmajā puslaikā bija jūtams ne tikai Jēkabpils basketbolistu spēļu prakses trūkums -  neparasti klusi bija arī skatītāji.
     Pēc pārtraukuma jēkabpilieši spēja apturēt T. Liepiņu, taču Līvānu komandā atradās arī citi punktu guvēji, un „lūši” vēlreiz  nokļuva iedzinējos ar 9 punktu deficītu. Arī to izdevās atspēlēt un pirms izšķirošās ceturtdaļas priekšā atkal bija „Jēkabpils”- 56:54. Beidzot pamodās arī skatītāji un atbalsts mājiniekiem  kļuva arvien skaļāks.  Pēdējā desmitminūte sākās ar mājinieku 12:0 izrāvienu, pēc kura viesi vairs nopietnu pretestību izrādīt nespēja, un mačs noslēdzās ar BK „Jēkabpils” uzvaru ar 85:68.
    Rezultatīvākie „Jēkabpils”  rindās ar 19 punktiem bija Mikus Sokolovs un Sandis Bēts, Rihards Strauts guva 13, Mārtiņš Vīņauds – 10, Lauris Bērziņš – 7, Roberts Mednis un Kārlis Večens – pa 6, Matīss Koļesinskis – 3, Reinis Ermansons – 2 punktus. Bez punktiem mājiniekiem palika Jurijs Aļeksejevs, kas nospēlēja  divas minūtes pirmajā ceturtdaļā un guva traumu.  Pretiniekiem  T. Liepiņš guva 25 punktus, bet R. Magone – 18 (12 ab).
   Nākamo maču  „Ramirent” Nacionālajā līgā BK „Jēkabpils” aizvadīs tikai  6. oktobrī izbraukumā pret „OC Limbaži”.