BK „Jēkabpils/SMScredit.lv”  piedzīvo kārtējo zaudējumu
Juris Šteinbergs

Otrdien  Tallinā BK „Jēkabpils/SMScredit.lv”  pēc triju nedēļu pārtraukuma Latvijas-Igaunijas basketbola līgas mačā tikās vienu no līderkomandām "Kalev/Cramo", kas ar  bilanci 10 uzvaras un 1 zaudējums ieņem otro vietu.
   Jēkabpilieši spēcīgajai Igaunijas komandai nopietnu pretestību nespēja izrādīt. jau spēles sākumā viņi nonāca zaudētājos ar 0:12, ka sezīmēja tendenci šajā mačā - igauņi visu laiku audzēja pārsvaru un nedeva pretiniekiem nekādu cerību. Jau pēc pirmā ceturkšņa rezultāts bija 10:25, bet, ejot pārtraukumā, jau 22:48. Pretinieku pārsvars pieauga arī otrajā puslaikā,  lai gan mājinieki plaši variēja ar sastāvu, un jēkabpilieši piedzīvoja smagāko zaudējumu šajā sezonā ar 56:104. J. Aleksejevs viesu vidū bija rezultatīvākais ar 11 punktiem, R. Būmeisters pievienoja 9, M, Haračičs - 8. Jāpiebilst, ka spēlē traumas dēļ neiesaistījās R. Kohs, un sastāvā nebija arī M. Sokolova.
   Jēkabpils komandas rindās šajā mačā debitēja  31 gadu vecais saspēles vadītājs Aliks Džozefs-Polēns (Alik Joseph-Pauline), kas komandai ir pievienojies uz pārbaudes laiku. Viņš nepilnās 15 minūtes minūtēs guva astoņus punktus, tajā skaitā realizēja divus no trīs divpunktu metieniem un trāpīja visus četrus soda metienus. Šis ASV  basketbolists šo sezonu iesāka Vācijā, Ķelnes “Rhein Stars” komandā, kas cīnās Vācijas pēc spēka trešajā līgā. Pirms tam A. Džozefs-Polēns no 2008. līdz 2012. gadam spēlēja Amerikas Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmajā divīzijā, pārstāvot Norfolkas universitāti. Savu profesionālu karjeru Eiropā amerikānis uzsāka 2014./2015. gada sezonā un pieredzi krājis basketbola laukumos Lielbritānijā, Nīderlandē un Portugālē.
 Nākamo cīņu    "Jēkabpils/SMScredit"  aizvadīs jau šovakar, turpat Tallinā  plkst. 20.00 tikoties  ar „Tallina Kalev/TLU"  vienību”.  Jaatgādina, ka Jēkabpils komanda 11 spēlēs pie uzvaras vēl nav tikuši un stabili ieņem pēdējo vietu līgā.