BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” sezonu sāk ar diviem zaudējumiem
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē pirmās spēles Latvijas–Igaunijas basketbola līgā aizvadīja BK «Jēkabpils/SMScredit.lv». Sezonas ievadā, komanda, kura trenējas Rīgā, bet mājas spēles aizvada Jēkabpils Sporta namā, piedzīvoja šeit divus zaudējumus.
   Sestdien jēkabpilieši ar 54:88 piekāpās nebūt ne tai  stiprākajai Igaunijas komandai «Tallinna Kalev/TLU». Mača piektajā  minūtē  mājinieki  bija vadībā ar 8:7, taču turpmāk noteikumus diktēja igauņi. Pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 28:39, bet turpinājumā jaunie jēkabpilieši salūza. Pēc nospēlētām trīsdesmit minūtēm rezultāts bija bezcerīgs – 41:62, bet noslēdzošā ceturtdaļa bija vien formalitāte. Rezultatīvākais ar 15 punktiem mājiniekiem bija komandas veterāns Jurijs Aleksejevs, Ronalds Elksnis guva 12, bet Rodrigo Būmeisters – 11 punktus.
   Svētdien jēkabpiliešu pretinieki bija pagājušās sezonas Igaunijas čempionāta bronzas medaļu ieguvēji “Avis Utilitas Rapla”. Kā par brīnumu, iesākums “lūšiem" padevās itin veiksmīgs. Viņi uzvarēja gan pirmo ceturksni (24:13), gan pirmo puslaiku (43:33). Savukārt trešā ceturtdaļa mājiniekiem bija pagalam nesekmīga –  11:33 un 10 punktu vadība īsā laikā pārvērtās par 10 punktu deficītu. Noslēdzošajā desmitminūtē mājinieki brīžiem spēja  pretiniekam nedaudz pietuvoties, taču mača izskaņā komandas šķīra tie paši 10 punkti. “Jēkabpils/SMScredit.lv” zaudēja ar 69:79.  Pēdējā ceturksnī palika prātā divi momenti. Pirmais – divu  uzkopēju darbošanā laukuma centrā, lai gan spēle nebija apturēta, un otrais – pretinieka sitiens ar elkoni pa seju J. Aleksejevam. Abi incidenti beidzās bez kādām nebūt tālejošām sekām.  Šajā mačā   “Lūšu”  labā Rainers Hermanovskis guva 16 punktus, J. Aleksejevs – 15, Dāvis Denafs – 12.