BK «Jēkabpils» uzvar un iekļūst finālā
J. Šteinbergs

Trešdien Nacionālajā basketbola līgā otro pusfināla spēli, šoreiz Jēkabpils sporta hallē,  pret «Kandavu/ Anzāģi» aizvadīja BK «Jēkabpils». Pirmajā mačā Kandavā pārāki bija jēkabpilieši. Izcīnot uzvaru arī mājās, «Jēkabpils» iekļuva finālā, kur cīnīsies par līgas čempionu titulu.  
     Jēkabpils sastāvā izšķirošajā mačā nebija divu pa­matsastāva spēlētāju – Sanda Bēta un Roberta Med­ņa. Lai pastiprinātu ga­ro galu, laukumā trešo reizi šosezon devās komandas trenera asistents un kluba valdes loceklis Juris Kalniņš. 
     Pirmajā ceturtdaļā bum­ba, šķiet, vēl nebija piešāvusies pie groziem un negribēja klausīt abām komandām. Mazliet trāpīgāki tomēr bija mājinieki, pirmās desmit minūtes noslēdzot savā labā ar 17:13.  Arī otrajā ceturksnī mājinieki bija labāki, divas reizes sasniedzot 14 punktu pārsvaru – 29:15 un, puslaika pārtraukumā ejot, arī 36:22. 
     Trešajā ceturtdaļā arī bija līdzīga rezultāta starpība, bet, izšķirošajam spēles periodam sākoties, tablo rādīja 53:41.  Pēdējās 10 minūtēs  kandavnieki metās spēli glābt. Sākumā vēl mājiniekiem izdevās viņus noturēt pieklājīgā attālumā, bet tad, kad viesi bija iemetuši pāris trīspunktniekus un vairākas reizes piespieduši jēkabpiliešus kļūdīties, rezultāts  saruka līdz 66:63. Laika gan vēl bija gana –  trīs mi­nūtes.  Tās izvērtās sasprindzinātas un dramatiskas. Jēkabpiliešiem neviens ne­gribēja uzņemties atbildību mest no distances, savukārt zem pretinieku groza izlauzties neļāva viesu aizsardzība.  21 sekundi līdz mača beigām jēkabpilieši jau zaudēja ar 69:71. Kad bija atlikušas 10 sekundes, Mikus Sokolovs meta trīnīti, bet netrāpīja. Par laimi,  Lauris Bērziņš izcīnīja atlēkušo bumbu un guva divus punktus ar sodu, izvirzot mājiniekus vadībā ar 72:71. Pēc minūtes pārtraukuma kandavnieki kļūdījās piespēlē un uzreiz  sita sodu. R. Strauts iemeta pirmo, bet viesu raidījums pēdējās sekundēs bija neveiksmīgs. BK «Jēkabpils» svinēja uzvaru ar 73:71 (17:13; 19:11; 17:17; 20:30). 
    Mikus Sokolovs kļuva par labāko punktu guvēju BK «Jēkabpils» rindās ar 18 punktiem, Mārtiņam Vī­ņaudam – 14, Kārlim Ve­čenam – 11 punkti. 
    Pusfināla sērijā BK «Jēkabpils»  Kandavas ko­mandu uzvarēja ar 2:0. Finālā «lūši» tiksies ar pāra BK «Jelgava»–«Gulbenes buki/BJSS» uzvarētāju. Pirmajā mačā Gulbenē pārāki bija jelgavnieki, savukārt otrā spēle Jelgavā  notika vakar vēlu vakarā. 
 
L. Iršas foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru