BK “Jēkabpils” uzvar un ielaužas play-off zonā

BK “Jēkabpils” pēdējo četru dienu laikā otro reizi tikās ar “Valmieru/ORDO”. Sestdien uzvara tika svinēta  mājās,  bet trešdien panākums tika gūts  arī viesos.
    Pirmajā ceturtdaļā abas komandas pārmaiņus pabija vadībā, bet pirmās desmit minūtes “lūšiem” nācās noslēgt esot iedzinējos ar 16:20. Otrajā ceturksnī, kad vairākas reizes pēc kārtas neprecīzs bija K. Kanbergs, mājinieki panāca arī +7 savā labā. Kad Kristaps savu precizitāti atguva, jēkabpilieši atkal pietuvojās līdz diviem punktiem, bet  ne uz ilgu laiku.   Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 40:35 mājinieku labā.
    Atsākoties spēlei pēc puslaika pārtraukuma “karsts”  bija J. Aleksejevs. Viņa 7 pēc kārtas gūtie punkti ļāva viesiem rezultātu izlīdzināt (42:42), tomēr  arī trešo ceturksni jēkabpiliešiem nācās pabeigt pie nepatīkama, bet ne bezcerīga,   rezultāta – 48:55.
     Izšķirošo spēles nogriezni aktīvi ar 7 punktiem uzsāka D. Domarks. Lietuvieša veiksme ļāva vienubrīd jēkabpiliešiem pietuvoties viena metiena attālumā. Valmierieši atkal nedaudz atrāvās, un vēlreiz divu punktu attālumā “lūši”  nonāca divas minūtes pirms spēles beigām, kad  soda metienus realizēja D. Rolands (65:67). Pēdējā minūte sākās “Valmierai” esot vadībā ar 6 punktiem. Īstajā brīdī roka nenodrebēja E. Stiebriņam, kas ar tālmetienu guva savus pirmos punktus šajā mačā. Vidzemnieki atbildēja ar 2 punktiem, savukārt D. Domarks pretī lika savu 2+1 gājienu. Arī turpmāk D. Domarts bija galvenā figūra laukumā. Leģionārs pārkāpa noteikumus pret mājinieku E. Elksni, kurš soda metienus neiemeta. 7 sekundes līdz spēles beigām pie  rezultāta 71:73 uz soda metienu līnijas jau stājās pats D. Domarks. Pirmo sodiņu viņš realizēja, bet otro speciāli meta garām. Pats, ieguvis atlēkušo bumbu, lietuvietis iemeta arī  metienu divu punktu vērtībā – 74:73. Atlikušajās trijās  sekundēs mājinieki atspēlēties nespēja un “Jēkabpils” svinēja dramatisku uzvaru.
   Rezultatīvākais šajā mačā “lūšiem” ar 21 punktu bija D. Domarks, K. Kanberga kontā – 14, D. Rolandam – 12 punkti.
    Pēc šīs uzvaras “Jēkabpils” no priekšpēdējās – astotās – vietas, uzleca uz sesto, pirmo reizi šosezon iekļūstot play-off zonā. Nākamo spēli mūsējie aizvadīs viesos 14. janvārī pret  “Latvijas Universitāti”.

Komentāri (1)

1. Sportiņš
    Sportiņš
    pirms 1 nedēļas

Cepuri nost BK „Jēkabpils” galvenā trenera Sanda Buškevica priekšā! Pat apbrīnoju viņa piekrišanu trenēt komandu, kas bija pēdējās vietas līderis! Pat ļoti vērtīgs kadrs komandai ir lietuvietis Dominiks Domarks - liecina ne tikai šī spēle, kur guva 21 punktu, bet jau 13.decembrī knapi Ierodoties Jēkabpilī 1.spēlē pret BK "VEF Rīga" uzreiz guva 20 punktus! Visu cieņu visiem 9 spēlētājiem, kas sīvā cīņā izcīnīja šo uzvaru un BK "Jēkabpils" ir jau 6.vietā!