BK Jēkabpils var nākties spēlēt LBL 2. līgā
INESE ZONE

Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis preses konferencē Jēkabpils domē informēja par Jēkabpils basketbola kluba finansiālajām problēmām, kas var apdraudēt turpmāko komandas palikšanu LBL 1. līgā. Viņam tika vaicāts, vai situācijas saasināšanās ir saistāma ar domes vadības maiņu? 
    – Nezinu, vai izmaiņas būtu sasaistāmas ar vadības maiņu. Cik man zināms, pašvaldības atbalsts kluba pastāvēšanas gadījumā sa­glabājas. Ja runā par pārējo sponsoru finansējumu, vai tas tiks piesaistīts, visticamāk, ka nē. Cik zinu, kluba ko­mandas treneris Rūdolfs Rozītis izteica vēlmi darboties arī ar mazāku finansējumu. Viņš veic šo plānveidīgo darbu, iesaistot komandā jaunos spēlētājus jēkabpiliešus. Neskatoties uz finansiālajām problēmām, to tik un tā bija paredzēts darīt. Bija doma, ka neatkarīgi no kluba budžeta iespējām tajā ienāks mūsu pašu jaunie spēlētāji, jo ir izaugusi jauna paaudze, kura var un grib spēlēt. Protams, saglabās arī kaut kādu pamatkodolu ar pieredzējušiem sportistiem. Šāds  R. Rozīša priekšlikums bija izteikts aizpagājušās nedēļas nogalē. Kad viņš atgriezīsies no sacensībām ar U-20 izlasi, varēsim turpināt sarunu par  to. Ideja ir tāda, ka piecos gados ir izauguši jaunieši, kas var iesaistīties komandā. Tādi bija arī pērn, bet daži aizgāja uz Valmieras pusi. Šogad atkal ir grupa jaunu basketbolistu, kas ir sasnieguši 1. lī­gas līmeni. Tā kā budžets ir stipri mazāks, ir skaidrs, ka, paliekot 1. līgā, cīņa par medaļām un play off varētu būt grūta. Bet redzēt mūsu jauniešus spēlējam ar VEF vai Ventspili, uz to mēs va­ram cerēt. Tā varētu būt ie­spēja, bet par to vēl jādomā. Jēkabpils komandā jau arī agrāk nav bijuši dārgi leģionāri, pagājušajā sezonā tikpat kā nemaz. Domes finansējums komandai pērn bija 100000 eiro, un arī šī gada budžetā nākamajai sezonai ir iedots tikpat (Red. piez. – Basketbola sezona nesakrīt ar budžeta gadu, un šogad iedotie 100 tūkstoši sedz apmēram pusi sezonas izdevumu, pārējais jāmeklē klubam pašam), bet vēlamo sponsoru atbalstu nākamajai sezonai nav izdevies piesaistīt.   Cik esmu dzirdējis arī par citiem klubiem, šī sezona ir kaut kāds kritums. Tā jau ir tāda viļņveidīga lieta. Iepriekšējos gadus viss bija labi, bet pērn Jelgava izstājās. Tagad arī citiem klubiem finanšu piesaiste kļūst grūtāka. Tās nav tikai mūsu problēmas, – sacīja Guntars Gogulis. 
   Kā BD informēja kluba prezidents Leonīds Salce­vičs, situācija ar sponsoru piesaisti ir sarežģīta. Pieļaut, ka viss nonāk tik tālu, ka klubs būtu jālikvidē,  nedrīkstētu, bet ir jautājums, vai tam izdosies palikt LBL 1. lī­gā vai startēt tikai otrajā. 
   – Piecu gadu laikā BK «Jēkabpils» ir kļuvis par atpazīstamu zīmolu un ir veicinājis interesi par sportu, un ne tikai basketbola, bet arī futbola, volejbola un citu sporta veidu attīstību. Būdams kluba prezidents, esmu meklējis dažādas iespējas, bet man vairs nav tās politiskās vilkmes, kāda bija, esot domes priekšsēdētāja amatā. Man bija sakari, pat bija cilvēki, kas līdz šim nebija ziedojuši basketbolam, bet bija gatavi to darīt personīgo sakaru ar mani dēļ, bet varu pateikt, ka tagad man vairs nav iespējas piesaistīt šādu atbalstu. Tika apsvērtas dažādas iespējas un runāts ar Volejbola federāciju, varbūt mēs varam apvienoties ar kādu citu klubu zem viena atbalsta jumta, bet tas nav devis rezultātus. Nupat  (10. jūnijā) tikos ar Jēkabpils domes jauno vadību, un viņi pieņēma manu piedāvājumu. Tas ir tāds, ka tagad treneris R. Rozītis un abi menedžeri Vents Jugāns un Edgars Pabērzs līdz 14. jūlijam aplēsīs, cik liela varētu būt minimālā summa turpmākai dalībai LBL 1. līgā, samazinot visus izdevumus, arī algas par 30% līdz 40%. Tad redzēs, cik vēl būtu nepieciešams bez pašvaldības atvēlētās naudas, un meklēt risinājumu. Ar pašvaldības atvēlētajiem 100000 eiro klubs var spēlēt 2. līgā, jo nezinu, vai ir jēga palikt pirmajā, lai skatītāji varētu redzēt, kā mēs paliekam pēdējās vietās un pelnām punktus citiem, – sacīja L. Salcevičs. Uz jautājumu, vai tad tagadējā domes vadība nevar vērsties pie iespējamajiem sponsoriem, L. Salcevičs atkārtoja, ka daudzi kontakti bijuši viņa personīgie sakari, bet tagad viņam visu kavē politiskās vilkmes trūkums, savukārt jaunais domes priekšsēdētājs esot atzinis, ka viņam nav pieredzes šajā jomā.
   – Tā – kā tas bija, tā vairs nebūs. Bet cilvēks tikko ir amatā. Lai nostrādā gadu, iepazīst situāciju, tad varēs no viņa prasīt,  – sacīja L. Sal­cevičs. 
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis teic, ka no pašvaldības puses visas saistības ir izpildītas. Ja klubam nav izdevies piesaistīt sponsorus, tad tā ir kluba vadības problēma. Par situāciju esot runāts ar Basketbola federācijas vadību, un tagad jāizšķiras, vai klubam mēģināt ar pieejamo finansējumu palikt pirmajā līgā vai spēlēt otrajā. R. Ragainis neizslēdza otro iespēju. 
   – Tagad vēl dod kaut ko no pašvaldības budžeta mēs nevaram atļauties, mums ir arī citas vajadzības, turklāt arī volejbolisti jāatbalsta. L. Salcevičs ar saviem ilggadējiem sakariem  kādam varēja paprasīt atbalstu klubam.  Mēs tādā veidā nedarbojamies, un tā tas turpmāk nenotiks, – sacīja R. Ra­gainis.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Fans
  Fans
  pirms 1 gada

  Ja jau Jugāns ir menedžeris, lai tad arī viņš līdzekļus meklē. Ko tad viņš kā menedžeris dara? Un Gogulis, Asars un Salcevičs no personīgajiem līdzekļiem arī ko piemet. Citādi par velti tik ložā sēdēja. Baigi gudri ir tēlot lielos basketbola atbalstītājus par citu naudu.

  Atbildēt
 2. Patiesībā
  Patiesībā
  pirms 1 gada

  Viņi menedžēja, jo paši saņēma lielo kumosu no sponsoru naudas! Pārāk skaļš tituls ir piekabināts tam Jugānam....jo reāli nedara to, kas būtu jādara īstam menedžerim!

 3. Atbalstu jaunos
  Atbalstu jaunos
  pirms 1 gada

  Pirmās pozitīvās pārmaiņas- labāk lai Jēkabpils puiši 2.līgā lēkā pa laukumu, nekā melņi par mūsu naudu pirmajā.

  Atbildēt
 4. Jancis
  Jancis
  pirms 1 gada

  Nespējīgais Ragainis...

  Atbildēt
 5. spaldings
  spaldings
  pirms 1 gada

  Nu re-mūžīgais priekšnieks prom un klubu vairs nevienam nevajag. 5 gadus caur to laida naudu vairs nekā. Un kuri tad būs tie jaunie Jēkabpils basketbola talanti? Visi, kas bija, jau ir sen prom. Un Jēkabpilij, starp citu, jau vairākus gadus ir LBL2 komanda, kuras sastāvā spēlē sporta skolas basketbolisti, kuri, kā nabagi sitās pagājušajā sezonā, kamēr, piemēram, Jēkabpils Austrumlatvijas jaunatnes sporta kluba vadītājs savas pilsētas komandai uzliek "mīksto" un spēlē pie konkurentiem. Pagājušajā sezonā, uz 5 gadu jubileju, komandas sastāvā nebija neviena jēkabpilieša, kurš kaut vai "pasildītu" soliņu. Kaut kāds nez no kurienes izrauts Vītiņš, kurš arī krietnu laiku sēdēja uz soliņa, bet vietējiem vietas tur nebija. Bet būtībā šis klubs, kā izskatās, nemaz nebija domāts ne Jēkabpils, ne tuvākās apkārtnes jauniešu piesaistīšanai un izaugsmei, bet vien tāds "biznesa projekts" caur kuru izlaist naudu un gūt tūlītējus panākumus. Tāpēc arī daļēji saprotama basketbola sabiedrības zākāšanās sporta portālos par Jēkabpils komandas pēkšņo "ielekšanu" 1.divīzijā,kur tai pēc būtības nevajadzēja atrasties. Ar baigo "pompu" klubu atklāja, tagad pa klusām tas izčākstēs. Skumji.

  Atbildēt
 6. Bumba
  Bumba
  pirms 1 gada

  Paldies par viedokli! Pilnīgi piekrītu!!! Pa šiem gadiem ir bijis daudz talantīgu un spēlēt gribošu jauniešu, kuri godam spēlēja 1. divīzijā un valsta izlasēs! Diemžēl nevienam šeit to īsti nevajag, bet citiem gan vajag (interesējas, piedāvā labus turnīrus un iegulda kaut ko vairāk...). Nevar visu izvilkt uz treneru entuziasmu! Starp citu treneriem šeit nav ne vainas, ja par minimāliem līdzekļiem var izaudzināt izlašu spēlētājus!. Basketbolā ir liela konkurence, daudz spēlētāju un komandu Latvijā, kur nu vēl plašāk pasaulē, lai sasniegtu kaut ko vajag - labus turnīrus, pieredzi u.tml. Bet neskatoties uz nabadzību, arī šeit bija un ir talantīgi un spēlēt griboši jaunieši! Ko īsti dara AJSA un tās menedžeris, nemāku teikt, to noteikti vajadzētu papētīt labāk, domāju, ka būtu interesanti! Cik dzirdēju kāda spēlētāja spēlēšanā vai nespēlēšanā komandā ir nevis salekšanās, bet toto, iespējams???!!! Kāpēc treneriem un komandai jāstrādā, lai kāds/i to visu sačakarē???

 7. Spaldings
  Spaldings
  pirms 1 gada

  Bumbai Par to arī ir runa. Toto gan vēlāk tika noliegts,bet no malas izskatījās tieši tā. Kā justies pārējai komandai un trenerim?

 8. fans
  fans
  pirms 1 gada

  Aizpagajuša gadā Kalniņš ar Gūtmani labi kapaja 2 līgā. Ievilka plah ofos. Bet tad vairs nespeleja. Salecās ar Cerjaku vai. Šogad liekas ka Jēlabpils2 bija vajaka nekā citus hadis

  Atbildēt
 9. Spaldings
  Spaldings
  pirms 1 gada

  Nu-īsti nezinu,bet tās sezonas izskaņā bija viena ļoti "aizdomīga" spēle. Klīda baumas ... uz to spēli arī biju-pilnīgi acīs krita viena atslēgas spēlētāja pārspīlētā nevarība uz laukuma.

 10. pilsonis
  pilsonis
  pirms 1 gada

  Visi grib redzēt jaunos jēkabpiliešu komandā, bet kur tad viņi ir. Basketbola klubs tika izveidots kā milzis uz māla kājām, nevis kā normāla piramīda. Piramīda jau ir, bērnu skaits ir, bet kāda ir kvalitāte? Ik pa laikam jaunatnē kāda komanda cīnās par medaļām, bet individuālais darbs notiek maz. Ja kāds labāks parādās ātri mūk prom, jo redz, ka citur strādā labāk.

  Atbildēt
 11. Vera
  Vera
  pirms 1 gada

  Manis pēc var arī nebumbot

  Atbildēt
 12. Benzīngalva
  Benzīngalva
  pirms 1 gada

  Jauna vadība, jauna nostāja. Kā jau tas bija paredzams... Reformas notiek, tikai izskatās, ka uz slikto pusi. Basīša iespējams nebūs, neskaidra situācija par darbiniekiem pašvaldībā. Tas ir tikai sākums. Nerunājot par tiem multimega lielajiem projektiem, kurus uzsāka pirms vēlēšanām - lauri pienāksies citiem. Haha, starp citu, kad tad tie 100 000€ no MŪSU NAUDAS tagad tiks atvēlēti? Nedaudz jāpadomā, un atbilde ir skaidra. Sekojošs jautājums, kuros datumos Jēkabpils ielas tiks slēgtas, lai norisinātos rallijveida pasākums?

  Atbildēt
 13. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  ragainim šoreiz taisnība. lai paši meklē sponsoru. mums arī zupušķīvī neviens neielies, pašiem vien jāgādā.

  Atbildēt
 14. Arī piekrītu Ragaiņa k-ga viedoklim!
  Arī piekrītu Ragaiņa k-ga viedoklim!
  pirms 1 gada

  Cik tad ilgi uz CITU pilsētu spēlētāju RĒĶINA izliksies(!), ka tā ir Jēkabpils spēlētāju komanda?

  Atbildēt

Pievienot komentāru