BMX ritenis - stila ikona vai lielisks ikdienas transportlīdzeklis ikvienam?
Apmaksāts raksts

Mūsu vecāki un pat vecvecāki ikdienas ceļus uz skolu un darbu nereti mēroja ar kājām vai velosipēda palīdzību, kas vēl arī šodien ir izcils palīgs. Tiesa, velosipēdu mode daudzu gadu garumā ir manāmi mainījusies.
Un arī bērnu velosipēdi ir attīstījušies, un teju katrā trešajā ģimenē kļuvis par iecienītāko braucamlīdzekli. 
    Velosipēdu veidu ir daudz, tie ir dažādi, piemēroti abiem dzimumiem un jebkurā vecuma posmā. Izvēlē ir gan klasiskie velosipēdi, kalnu velosipēdi, bērnu velosipēdi, kas visbiežāk asociējas ar trīs riteņiem, vai koka divriteņi, kas arī guvuši atzinību īpaši mazu bērnu vidū. Bet tas nav viss.
Lielāki bērni un jaunieši iecienījuši BMX velosipēdus, kas vairāk piemēroti skeitparkiem, kur iespējams veikt dažādus iespaidīgus un galvu reibinošus trikus.
Lai gan šis ritenis ir patiesi iecienīts, rodas jautājums - vai bmx ritenis šodien ir stila ikona vai tomēr lielisks ikdienas transportlīdzeklis?
 
BMX velosipēds - piemērotāks bērniem un jauniešiem
 
    Lai kā reizēm vecāka gada gājuma cilvēki nevēlētos uzskatīt, ka BMX ir velosipēds visiem, tomēr jāatzīst, ka BMX ritenis ir piemērots tikai un vienīgi jauniešiem un bērniem viena iemesla dēļ - velosipēda izmēra dēļ. 
Vizuāli bmx ritenis ir mazs, salīdzināšanai varētu minēt mazu bērnu riteni, toties tās strādājošās funkcijas gan ir visai krasas un iespaidīgas, ja salīdzina ar citiem velosipēdiem. 
    Šos attiecīgos velosipēdus izmanto skeitparkos, kur jaunieši pavada ilgas stundas un trenējas savā meistarībā. Šie riteņi ir paredzēti, lai īstenotu dažādus trikus un ir guvuši popularitāti arī daudzos TV projektos un citviet pasaulē. 
    Interesanti ir tas, ka jauniešiem ik gadu notiek daudz un dažādi konkursi, kas liek izkopt šo vienkāršo hobiju jau pavisam citā - profesionālā līmenī. 
Jāteic, ka bieži vien tie, kuri aizraujas ar bmx velosipēdu gūst vērā ņemamus panākumus. Un ir arī tādi, kuri nodarbojas jau gadiem un sevi sauc par profesionāļiem bmx braucējiem, kas ir viņu darbs. Viņi dodas uz ārzemēm un sevi pierāda trasēs, gūst zināmus panākumus, kas nozīmē tikai vienu - bmx velosipēds ir kas vairāk par ikdienas transportlīdzekli.
 
BMX velosipēds attīsta prasmes un iemaņas
 
    Nereti tie, kuri agrā vecumā sāk apgūt un nodarboties ar kādu sporta veidu, gūst attiecīgās iemaņas un prasmes. Jāteic, ka visbiežāk vecāki pērk savām atvasēm velosipēdus, lai tiem būtu, kā savu brīvo laiku likt vietā un lietā, un ikviens zina, ka sports dzīvē dod pavisam citu artavu.
Sports ikdienu izkrāso un liek savam ķermenim attīstīties un nemitīgi uzturēt kārtībā un veselu. Arī tad, ja jaunieši ir izvēlējušies savu brīvo laiku pavadīt braucot ar bmx riteni, jāatzīst, ka tas mūsdienās ir apsveicami, jo jaunieši nesēž pie TV vai savu brīvo laiku nepavada spēlējot datorspēles. Viņi dodas pie dabas, svaigā gaisā un attīsta sevi, gūst jaunus iespaidus, kas viņiem nāk tikai par labu. 
 
Mūsdienās reti kurš izvēlas bmx velosipēdu kā transportlīdzekli ikdienai
 
    Lai arī, protams, ir redzēti indivīdi, kas īpaši pavasarī un vasarā pārvietojas ar bmx riteni pa ielām, tomēr jāteic, ka ikdienai parasti izvēlas kalnu, pilsētas vai citus divriteņus. Tāpēc, ka tie ir piemērotāki ikdienas ceļiem, jo, kā jau iepriekš tika minēts, bmx riteņi savu popularitāti ir guvuši skeitparkos, kā triku cienīgi izpildītāji. 
   Toties ar ierastiem velosipēdiem ikviens var pārvietoties attiecīgajā ātrumā, tos arī satiksmē ir vieglāk pamanīt, jo divriteņi ir vizuāli lielāki nekā, piemēram, bmx riteņi. 
 
Par stilu vairs nedomā
 
    Daudzi atceras, ka vēl pirms gadiem astoņiem bmx riteņi bija lielā cieņā. Tie patiesi jauniešu vidū bija populāri un bieži skolās uzskatīja - ja Tev ir bmx velosipēds, Tu esi stilīgs. Tomēr šodien tā vairs nav, par popularitāti un ievērību jaunieši tā nelauž galvas, kā pirms vairākiem gadiem. Šodien domā par transportlīdzekli kā tādu, ko attiecīgi ar to var paveikt. 
    Jā, neapšaubāmi ir sabiedrības daļa, kas vēl aizvien izmanto bmx riteni kā ikdienas transportlīdzekli, taču jāatzīst, ka mūsdienās bmx velosipēds vēl aizvien nav zaudējis savu atzinību, ja runājam par skeitparkiem un trikiem, kas ne visiem ir pa spēkam, lai cik liels velosipēdu cienītājs Tu būtu. 
    Mūsdienās šim bmx ritenim ir viena funkcija - pārvietošanās, nokļūšana kādā svarīgā un nozīmīgā vietā un arī šis attiecīgais velosipēds ir izcils palīgs ikdienā, ja mēs domājam un prātojam, kā nokļūt Jums nozīmīgos maršrutos, bet zināmus panākumus, šie konkrētie velosipēdi gūst gan trasēs.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru