Bojājumi Vijas Dzintares darbiem joprojām nav novērsti
INESE ZONE

 
BD lasītājs interesējas par tēlnieces Vijas Dzintares abām skulptūrām Pasta un Akmeņu ielas stūra skvērā jeb Riekstu skvērā, kas pēc rekonstrukcijas tā nosaukts tur esošo valriekstu koku dēļ.  Abas skulptūras  –  «Austras koks», kas tur bija jau iepriekš, un «Vārti», kas savulaik atradās pie tautas nama -, pēc skvēra pārbūves ir uzstādītas tur.  
    Pērnā gada septembrī skulptūras ir cietušas laika gaitā vai pārvietojot. «Austras kokam»  redzama plaisa, plīsumi ir arī otrai skulptūrai. Lasītājs atgādina, ka pērn septembrī, informējot par darbu gaitu Pasta ielas objektos, Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs stāstīja, ka bojājumi bijuši jau agrāk, un esot redzams, ka «Austras koks» ir stiprināts. R. Sirmovičs tad solīja, ka tiks meklēts pēc speciālista – tēlnieka padoma, kā labāk novērst bojājumus, un abi V. Dzintares darbi tiks atjaunoti. Nu pagājis jau teju gads, bet nekas nav darīts. Tāpat lasītājs rosina, ka  pie darbiem vajadzētu novietot plāksnīti ar tēlnieces vārdu un informāciju par tiem. Pie citiem vides objektiem tādas esot, bet V. Dzintares darbi aizmirsti.
    Jāatgādina, ka abi tēlnieces darbi Jēkabpilī ir uzstādīti deviņdesmito gadu sākumā, Atmodas laikā, un to arī simbolizē darbu ideja un nosaukumi «Austras koks» un «Vārti» kā simboli tautas un Latvijas atdzimšanai un ceļam uz jaunu sākumu un mūžību.
    Raits Sirmovičs BD atzina, ka skulptūras tiešām nav atjaunotas. Pērn par to bijusi saruna ar tēlnieku Genādiju Cvetkovu, kas ir autors darbam, kas uzstādīts Jēkaba skvērā, ar domu, ka viņš varētu rekonstruēt skulptūras. Bet viss tā arī palicis sarunu līmenī. R. Sirmovičs sacīja, ka šovasar abas skulptūras noteikti vajagot sakārtot. Tāpat viņš arī atbalstīja ideju par informatīvas plāksnes novietošanu pie tām. R. Sirmovičs sacīja, ka aktualizēs šo jautājumu un uzdos speciālistiem un pirmkārt vecākajam ainavu arhitektam jeb pilsētas māksliniekam Jānim Vagoliņam par to parūpēties.
 
J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru