Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolai – 115
Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas saime

Atkal atnācām pie tevis atpakaļ, 
Tā kā atnāk rudeņi un ziemas.
                             (Sandra Leitāne)
 
Un atkal pagājuši pieci gadi. Kā gan mēs tik ilgi varējām bez tevis iztikt? Šad un tad domas tomēr paskrējās tur, uz Atašienes pusi, kur tu joprojām vadi savas dienas – gan sniega mežģīnēs tērpta, gan rudens lapu sārtos, gan pavasara ziedu un plaukstošo pumpuru tvanā. Kā tev klājas, mana mīļā, vecā skola? Vai šodienas mobilo telefonu paaudze nedara tev pāri? Ak, vai tad paši bijām bez grēka! Rakstījām uz soliem «Ieva +Jānis = mīlestība» vai «Frīdis ir muļķis», urbinājām apmetumu cerībā atrast grāfu dārglietas, un dažreiz bumba gluži netīšām ieskrēja nevis vārtos, bet logā… Vai kā nācās sarkt direktora kabinetā, un piezīme dienasgrāmatā ar savu smagumu vilka roku uz leju un darīja mājupceļu divtik garu. 
   Te viss, kas sākas ar vārdu «pirmais» – pirmais burts, pirmā izlasītā grāmata, pirmais valsis, kad soļi vēl nedroši pinās, pirmais skūpsts, pirmā mīlestība un pirmā īstā draudzība, daudziem uz mūžu. 
 
1. jūnijā mūs, vairākus simtus kādreizējo skolēnu, absolventu  un bijušos skolotājus, darbiniekus atkal laipni gaidīs vecā pils. 
No plkst. 14.00 reģist­rā­­cija, plkst. 15.00  – mū­su skolas kolektīva kopdarba – grāmatas «Atašie­nes skolas  lasāmā grāmata»  – atvēršana. Tās lappusēs va­rēs izsekot visai Atašienes skolas vēsturei – sākot ar tālo ceļu uz Stirnieni rudens un pavasara dubļos līdz mūsu dienu datorlaikam; 
 plkst. 17.00 – koncerts «Skolas laiks», 
plkst. 19.30   mūs gaidīs vecā, labā lazdu laipa. «Svei­ka, lazdu laipa» – tā būs atkal tikšanās ar Kristīni un Pauli, un viņu skolasbiedriem;
plkst. 22.00 – ballē jaunību izdejosim kopā ar grupu «Galaktika». 
 
Šeit pazūd gadi, šeit mēs atkal esam skolēni. Plecos skolas soma, kabatā  mammas līdzi dotās koņčas un acīs visu paaudžu mazo atašieniešu zinātkāre – kas gan ir tur, aiz apvāršņa, ko ieskauj Teiču purva robeža? 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru