Brodu peldvietā labiekārtojums nodrošināts ar minimālu ieguldījumu
INESE ZONE

Šogad labiekārtotā Brodu peldvieta ir iedzīvotāju iecienīta. Cilvēki gandarīti, ka tā ir izveidota, un to apmeklē, bet ir jautājumi par tās labiekārtošanu: par to, kāpēc ģērbtuves pamatam izmantotas lietotas plāksnes, no kurām dažas jau nedaudz bojātas, par izmaksām, darbu izpildītājiem, par to, vai nevar izlīdzināt – pieberot zemi, noplanēt daļu teritorijas, kur pēc smagās tehnikas darbošanās virsma ir nelīdzena. Aculiecinieki vērš uzmanību uz to, ka pēc brīvdienām jūnija nogalē atkritumu konteiners stāvējis pārpildīts un nav izvests. Tātad problēmas nav lielas un vienkārši novēršamas. 
   Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis informēja, ka pats ir  lietojis minēto infrastruktūru, jo biju aizbraucis uz šo pludmali. 
    -Cilvēki, ko sastapu un uzrunāju, teica paldies, ka viss ir labi izdevies.  Ir autostāvvieta, smilšu pludmale, ir kur pārģērbties. Mēs saprotam, ka nākošgad varbūt ir jāieber ūdenī vairāk smilšu. Ģērbtuves plāksnes tiešām ir lietotas, bet vismaz man tas netraucēja veikt pamatfunkciju – pārģērbties. Viss bija sauss un tīrs, plāksnes veido paaugstinājumu, kas ir svarīgi, kājas nekur neķērās. Ja akcents nav uz to, lai viss būtu absolūti sterils, tad ir labi, ka mēs piekopjam zaļo domāšanu un izmantojam lietas otrreiz. Ir taču labāk, ja plāksnes šādi izmanto, nevis aizved uz atkritumu poligonu, maksājot gan par transportu, gan noglabāšanu. Šīs plāksnes tur var ilgi kalpot, funkcionāli tās ir labas, un nevienam nebūs intereses tās nest prom. Vienu trūkumu gan atradu - ģērbtuvē nebija pakaramā dvielim vai drēbēm, bet tas tagad jau ir uzstādīts. Jāpiemin, ka šī pludmale ir tāds kā eksperiments, jo tas ir pirmais  solis ārpus lielās Radžu ūdenskrātuves pludmales. Manuprāt, iecere sevi ir attaisnojusi, un var domāt par tālāku šādu pludmaļu attīstību, – sacīja Guntars Gogulis.
   Viņš arī informēja, ka, redzot, ka atkritumi  ātri krājas, ir apstiprināts grafiks, ka konteineru izvedīs divreiz nedēļā. G. Gogulis stāsta, ka nākamgad Brodu pludmalē noteikti būs kādi uzlabojumi, viss esot atkarīgs no tā, ko cilvēki vairāk izmanto, kādas vēlmes izteiks, bet primārās lietas, kas tagad tur ir izdarītas, esot jāvērtē kā labas. 
   Jautāts par izmaksām, G. Gogulis stāsta, ka kopējās izmaksas ir 3 900 eiro, tai skaitā arī drenāžas ierīkošanai, lai nosusinātu vietu. Darbus veikuši SIA «Jēkabpils pakalpojumi» un sporta centrs.
   Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps piebilda, ka jāatgādina, kāda vieta bija pērn un kāda ir tagad. Cilvēki  šo vietu labprāt gan izmantojuši kā pludmali, bet tā bijusi neērta un pat bīstama. 
    -Plānojot šī gada budžetu, bija nauda lielās pludmales uzlabošanai, bet, pārbūvējot Dolomīta ielu, pavasarī tika norakts samērā labs dolomīta šķembu materiāls, un to izmantojām, lai nobērtu ceļu gar Radžu ūdenskrātuvi. Un tad bija doma iet soli tālāk un iekārtot šo peldvietu. Tika atvesti aptuveni 400 m3 smilts, ko izlīdzināja. Lielāko daļu darba veica sporta centrs ar saviem darbiniekiem sabiedriska kārtā, jo ir skaidrs, ka par summu zem 4 000 eiro nav iespējams neko daudz izdarīt. Mēs arī ar pirmo soli neejam uz to, ka pasludinām šo vietu par otru pludmali. Tur vēl daudz ir jādara, bet mēs devām cilvēkiem, kam šī peldvieta ir tuvāk dzīvesvietai, iespēju tagad atpūsties daudz civilizētākā vidē. Manuprāt, ņemot vērā minimālos tēriņus, tas ir labi izdevies. Ir tāda sajūta, it kā tagad mums pārmet, ka ir samaksāts par jaunām plāksnēm, bet uzliktas vecās.  Nu varu apbēdināt tos, kuri tā domā, jo man ir precīza tāme, un tur daudzas pozīcijas ir ar nulli, jo sporta centrs, saucot talkā sportistus un izmantojot savu cilvēku darbu, Covid laikā to paveica bez kādiem ieguldījumiem. Tie, kas saprot, kādas ir šādu darbu izmaksas, apjauš, ka tā summa ir smieklīgi maza un par to tur ir sasniegts labs efekts, – sacīja Aivars Kraps. Viņš solīja turpināt Radžu ūdenskrātuves apkārtnes labiekārtošanu, jo jau tagad ir daudz jaunu atpūtas vietu ar soliem ar grilu. Esot ierosinājumi arī no sporta centra vadības, un šo vietu pašvaldība redzot kā prioritāti, ko attīstīs. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. tikai
    tikai
    pirms 2 mēnešiem

    Brodu peldvieta jāatvēl nūdistiem, tad tās ģērbšanās stelles kopā ar betona plāksnēm. varēs pārvest pie Zilā karoga.

    Atbildēt

Pievienot komentāru