Burbuļi kā baloni un sniega pikas
AIJA VALDMANE

Norisinājās «Cerību salas» astotās sporta spēles
 
Jau astoto gadu Jēkab­pils stadionā pulcējās biedrības bērniem un jauniešiem  ar īpašām vajadzībām «Cerību sala» pārstāvji  kopā ar asistentiem un vecākiem – vairāk nekā 100 cilvēku. Viņi bija ieradušies no Salas, Krustpils novada, Pļaviņām, Dau­gavpils, Līvāniem, Jūr­malas u. c.
     Mūzikai skanot, gan lielie, gan mazie gatavojās tradicionālajam sporta svētku gājienam, kā arī   lāpas ie­degšanai. Šoreiz  karogu ko­pā ar šī  pasākuma dvēseli Ai­­ju Kvēpiņu un viņas vietnieci Genovevu  Ratsepu  ne­­sa   Laimonis  Dālders. Gā­­jienā piedalījās biedrība «Par ķepām» ar četriem baltiem brīnišķīgiem  suņiem.  Sa­censību lāpu skrējienā ie­dedza  Alda Vulāne kopā ar Aināru Gulbinski.
    Pēc  tam  sapulcējušos –  gan pilsētas  domes darbiniekus, gan citus viesus – uzrunāja biedrības valdes priekšsēdētāja Aija Kvēpiņa, sveicinot visus kārtējos tradicionālajos sporta svētkos. Viņa akcentēja,  ka tas, ka Jē­kabpilī ir ieradušies arī ciemiņi no Jūrmalas un Dau­gavpils, norāda, «ka esam jau pazīstami visā valstī». 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs  Raivis Ragainis sa­cīja, ka šajās  spēlēs uzvarētā­ju  nav, jo uzvar visi. Viņš  no­vēlēja, lai tveicīgā diena   nebūtu par šķērsli  priekiem, jautrībai un cīņassparam un neietekmētu rezultātus. Paš­valdības vārdā viņš biedrības pārstāvjiem pasniedza  lielu konfekšu kasti, kas pēc tam tiks izdalīta spēļu dalībniekiem. Domes  priekšsēdētāja  vietnieks Andris Rutko pateicās tiem, kas bērniem palīdzēja  nokļūt šajā stadionā, un, protams, pasākuma ne­nogurstošajai organizētājai Aijai Kvēpiņai. Pilsētas dome  minētajām spēlēm bija at­vēlējuši 800 eiro. Par mūziku pasākuma laikā bija pa­rūpējušies  Alla un Vja­čes­lavs Karakuci, bet par drošību –  tehniskais  darbinieks Gun­tars Linde.
    Mūzikai skanot, debesīs  uz­vijās baltie un zilie draudzības baloni, un tad jau varēja sākties dažādās stafetes. Spēļu laikā tās dalībniekiem tika piedāvātas gan iepriekšējos gados jau bijušās disciplīnas, gan arī jaunas. Sacensību pamatprincips – lai viss būtu piemērots un atbilstošs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
    Pa to laiku stadionā  jau bija ieradušies  neredzēti ciemiņi: SIA «Burbuļi» no Ogres. Vispirms stadiona malā tika novietotas divas melnas spīdīgas kastes uz kājiņām, un to  priekšējo da­ļu rotāja krāsains burts »B». Abi meistari klāt­­esošos  brīdinā­ja, ka tūlīt sāksies  krāsains un spožs bur­buļšovs, tā­pēc viņiem pā­rāk tuvoties nedrīkst, jo šī prieka veidošanā strādā ar smagiem metāla, nevis plastmasas  riņķiem, bet, kad burbuļi ir izveidojušies un lido pa gai­su vai ceļas mākoņos, tad tos drīkst gan  ķert, gan glaudīt, gan skriet tiem pa­kaļ.
    Gaisā veidojās krāsainu līniju virtenes. Citi burbuļi iznāca īpaši lieli, gluži kā baloni un aizķēra arī skatītāju rindas, turpretim citi – veidoja fantastiskus tēlus. Ma­zajiem bija lieli prieki. Brī­žiem burbuļi atgādināja sniega pikas un sniegavīrus, kas spēļu  dalībniekiem šķita pa­visam neparasti.
     Nobeigumā sekoja spēļu dalībnieku svētku maltīte un apbalvošana, ko sponsorēja  Jēkabpils dome ar sporta centra starpniecību. Bal­viņās  bija kausiņi ar «Cerību salas» vinjeti un burtiem, bet bērniem tie ļoti patika. Savās anketās viņi rakstīja, ka šādus  pasākumus vēlas katru gadu.
     Sporta spēles finansēja arī SIA «Dona», SIA «Kūku pa­radīze» un SIA  «Ce­ļa­vējš». 
 
Uzziņai
Biedrība «Cerību sala»
–  dibināta 2009. gada janvārī, apvieno un dažādos veidos atbalsta bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, viņu ģimenes;
– daudziem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tā ir patvērums no bezcerības un bezspēcības;
– biedrības organizētie pasākumi, piemēram, bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām sporta svētki sniedz motivāciju un spēku cīnīties ar slimībām;
– biedrība nodrošina plašas iespējas ik dienu strādāt ar dažādiem palīglīdzekļiem, tādējādi uzlabojot  bērnu un jauniešu veselību;
– biedrību ilgstoši vada Aija Kvēpiņa.
 
 
Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem  mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Tā jau musuru pilnas malas, vēl palaiž pa gaisu. Smuki jau tie baloni ir, bet...

  Atbildēt
 2. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Ragainis laikam negribēja vai nevarēja sagaidīt sporta spēļu beigas, jo tad noteikti uzzinātu uzvarētāju vārdus un uzvārdus. Kaut ka bezatbildīgi no viņa puses runāt, ka uzvarētāji ir visi. Vēl viņš ne vārda nerunāja par atbalstu spēlēm ziemā, par ko Cerību salas biedri būtu priecīgi un pateicīgi.

  Atbildēt

Pievienot komentāru