«Ceļmala» kā pietura
SARMĪTE RUTKA

Krustpils pilī atklāta Alsungas, Jūrkalnes un Gudenieku draudžu prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde «Ceļmalas». 
       Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese BERĶE, atklājot izstādi, atzina, ka tās rīkošana nebūt nav mirkļa vājums un sākta gatavot jau pirms gada. G. M. Bez­delīgas darbus jēkabpiliešu vērtējumam izstādīt mudinājis allaž ideju bagātais un aktīvais Jēkabpils ārsts Uldis Urtāns. Priesteris esot kā pierādījums, ka talantīgi cilvēki ir talantīgi daudzās jomās un ka glezniecību apgūt un sākt gleznot var ne tikai skolas vecumā, bet arī nopietnos ga­dos, kā to izdarījis G. M. Bez­delīga. Viņš klātesošajiem pastāstīja par saviem pirmajiem centieniem iepazīt glezniecību ar savu draudzes locekļu – Liepājas Mākslas skolas pasniedzēju palīdzību, par nejaušu iepazīšanos ar krievu gleznotāju ar latviešu saknēm Alek­sandru Ņek­rasovu, pie kura viņš Pēterburgas Modernās mākslas muzejā apguvis kursu glezniecībā un ar kuru viņam izvērtusies dziļa un ilglaicīga draudzība gan dzīvē, gan mākslā.
      Gatis Mārtiņš Bez­delīga izstādēs piedalās jau kopš 2010. gada, bet par Krustpils pilī skatāmo viņš stāsta: – Izstādi sauc «Ceļmala». Pa ceļu  mēs ejam, bet ceļmalā mēs apstājamies uz kādu brīdi. Šajā izstādē ir darbi, kas rāda vietas, kur esmu apstājies, braucot ar draugiem plenēros un apskatot citas zemes un mūsu Latviju. Bet ceļmala arī ir vieta, kur piestājam dzīves gājumā. Tā nu ir sanācis, ka tieši pirms 25 gadiem tieši šajās dienās es piestāju Jēkabpilī. 1994. gada 9. jūnijā bīskaps Bulis mani iesvētīja par priesteri. Tad pēc mēneša atvaļinājuma es saņēmu norīkojumu kalpot par vikāru Jēkabpils Romas katoļu draudzē pie dekāna Jāņa Bratuškina. Tā es apstājos šeit uz diviem gadiem. Pēc tam sekoja darbs Saldū, tur esmu pavadījis vairāk nekā 12 gadus, tad – Liepājā, Alsungā, tad atkal Saldū, bet tagad esmu atbraucis uz Jēkabpili. Lūk, tie ir manas dzīves pieturas punkti, un caur tiem aicinu arī jūs atcerēties šīs ceļmalas savā dzīvē. Man ir ļoti dārgas atmiņas, kas manī mājo: par tām draudzēm, kur esmu kalpojis, par tiem cilvēkiem, ko esmu sastapis. Tas ir tas, kas paliek sirdī uz visiem laikiem.
Gata Mārtiņa Bezdelīgas izstāde «Ceļmala»  Krustpils pilī būs skatāma līdz 31. augustam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru