Ceļvedis putekļu sūcēju pasaulē: kā izvēlēties piemērotāko?
Apmaksāts raksts

Mājokļa uzkopšanas darbus bez dažādu palīgierīču, piemēram, putekļu sūcēja, izmantošanas mūsdienās iedomāties grūti. Un nemaz nevajag arī, jo ierīces jau arī tam tiek ražotas un pārdotas – lai atvieglotu ikdienu.
     Taču, kad pienācis laiks izvēlēties jaunu putekļu sūcēju, plašajā piedāvājumā var nākties apjukt – izvēlei visdažādākie putekļu sūcēji (skatīt https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/saimniecibai/puteklu-suceji). Kā zināt, kura ierīce ir vispiemērotākā? Piedāvājam ceļvedi putekļu sūcēju pasaulē, lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk. 
 
Putekļu sūcējs ar maisu
     Plašāk zināmais putekļu sūcēju veids – klasiskais putekļu sūcējs ar maisu. Princips ir vienkāršs – ierīcē ievieto putekļu maisiņu, uzkopj telpu un maisiņu pēc tam izmet. Un, ņemot vērā, ka vairumā gadījumu maiss ir diezgan ietilpīgs, to nemaz tik bieži nevajag mainīt. 
    Pie būtiskākajiem mīnusiem jāmin izmaksas, ko veido arvien jaunu maisiņu iegāde. Turklāt katram putekļu sūcēju modelim der tikai noteikta veida maisiņi. Nopērkami arī atkārtoti izmantojami maisiņi (visbiežāk – no auduma) – tas būs ekonomiskāks risinājums, tomēr to tīrīšana mēdz būt laikietilpīga un nereti – arīdzan sarežģīta. 
 
Putekļu sūcējs ar konteineru
   Šāda tipa putekļu sūcējos maisiņi aizstāti ar tvertni putekļu uzkrāšanai. Daudziem modeļiem konteiners ir caurspīdīgs- tādā veidā var izsekot procesam un zināt, kad tvertni vajadzīgs iztukšot, kā arī pārliecināties, ka tajā nenokļūst kādas vērtīgas lietas. Pie trūkumiem minams tas, ka savāktie putekļi var nokļūt atpakaļ telpā- ja tvertni iztukšo turpat mājoklī. 
 
Putekļu sūcējs ar ūdens filtru
    Arvien populārāki kļūst putekļu sūcēji ar ūdens filtru. Lai tas darbotos, tvertnē jāielej attiecīgais ūdens daudzums. Tīrīšanas laikā savāktie putekļi nokļūst tvertnē ar ūdeni, nevis atpakaļ telpā. Šī iemesla dēļ šāda tipa ierīces izvēlas alerģiski cilvēki un astmas slimnieki. Tomēr jāpatur prātā, ka putekļu sūcēja tvertne jāiztīra pēc katras izmantošanas reizes. 
 
Mazgājošais putekļu sūcējs
   Ar mazgājošo putekļu sūcēju var  tīrīt cietās grīda virsmas, apvienojot putekļu sūkšanu ar mitro tīrīšanu. Daži modeļi nodrošina arī iespēju veikt virsmas žāvēšanu un pulēšanu. 
 
Bezvadu putekļu sūcējs
   Bezvadu putekļu sūcēji dod iespēju tīrīt gan cietās virsmas, gan paklājus. Lieliski der  gadījumos, kad uzkopšana nepieciešama ātri, piemēram, ja negaidīti pieteikušies ciemiņi.
   Izvēloties šāda tipa ierīci, jāizvērtē, kāds ir akumulatora veids, cik ilgs laiks nepieciešams baterijas uzlādei, kāds ir tās darbības ilgums. Šāda tipa putekļsūcēji aprīkoti ar konteineru. Dažus modeļus var pārveidot par rokas putekļu sūcēju, lai ērtāk iztīrītu mēbeles un aizkarus.
 
Rokas putekļu sūcēji
Rokas putekļu sūcējs ir ērts un kompakts, lielisks palīgs gan nelielu platību,  gan mēbeļu tīrīšanā. To var izmantot arī kā efektīvu auto putekļsūcēju. Arī šāda tipa putekļu sūcēji darbojas ar akumulatora palīdzību. Izvēloties piemērotāko modeli, jāizvērtē arī, kāds ir papildu aprīkojums – piemēram, speciāli uzgaļi var būtiski atvieglot darbu. 
 
Putekļu sūcēji – roboti
    Viens no modernākajiem risinājumiem mūsdienās ir putekļu sūcējs- robots. Tas ir mūsdienīgs, praktisks un nodrošina maksimālas ērtības. Atkarībā no modeļa, ierīcē iespējams uzstādīt gan grafiku, pēc kura tiek veikta tīrīšana, gan  nepieciešamos režīmus. Izvēloties šādu risinājumu, jāpārliecinās, kāda ir putekļu sūcēja programmatūra, kā arī, cik lielu platību ar vienu uzlādes reizi ierīce var iztīrīt. 
  Lai saprastu, kurš risinājums piemērotākais, jāizvērtē uzkopjamā platība, laiks, ko tam varat atvēlēt, kā arī citas individuālās prasības. Nozīme ir arī cenai un ražotājam. 
    Plašu putekļu sūcēju izvēli atradīsi arī interneta veikalā 220.lv.  Ieskaties un izvēlies piemērotāko risinājumu!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru