Cer, ka Sarkanais Krusts varētu nodrošināt nakts patversmes darbu
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa, Jēkabpils Sociālā dienesta vadība, kā arī biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» Jēkabpils komitejas vadība un Jēkabpils NVO resursu centra pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Rīgu, biedrību «Latvijas Sarkanais Krusts», lai kopīgi pārrunātu sadarbības iespējas, un apmeklēja patversmi un krīzes centru.
   Jau informējām, ka Jē­kabpils dome un biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts» ir parakstījuši savstarpējās sadarbības nodomu protokolu, paredzot tuvākajā nākotnē  kopīgi attīstīt so­ciālos un sabiedrības veselības veicināšanas pakalpojumus. 
    BD interesējās, kādi bija Rīgas brauciena iespaidi un kā tieši pašvaldība tagad redz sadarbību ar Sarkano Krustu?
     Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa stāsta, ka vizīte bija ļoti vērtīga.  
      – Mēs apmeklējām trīs objektus, tai skaitā nakts patversmi  «Gaiziņš», kas atrodas blakus Centrāl­tirgum. Ar tās darbu mūs iepazīstināja ļoti zinoša un profesionāla centra vadītāja. Patversmē ir dažādu līmeņu palīdzība. Mūs informēja, kā tiek organizēta sadarbība ar pašvaldību un tās dienestiem. Tai skaitā, kā klienti tiek nogādāti uz patversmi no slimnīcām vai kā viņus atved pašvaldības policija. Mums bija svarīgi saprast, kādas ir šīs procedūras un kādā veidā biedrība nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu, sasniedzot mērķi, lai cilvēki nepaliktu uz ielas un nenosaltu. Katru mēnesi viņi par paveikto iesniedz norēķinus Rīgas domes Labklājības departamentam.
    Nākamā informācija bi­jusi par mājas aprūpes biroja darba organizāciju. Rīgas dome šo pakalpojumu ir deleģējusi Latvijas Sarka­najam Krustam. L. Kļaviņa stāsta, ka tur strādā ārkārtīgi daudz cilvēku. Bijusi tikšanās ar šī darba organizatoriem, lai uzzinātu, kādā veidā viņi sniedz klientam pakalpojumus. 
     – Rīgas domes Lab­klājības departamentam ir izstrādāti nosacījumi, kādā veidā viņi izvērtē klientu un, ja tas ir nepieciešams, tad nodod viņu  Sarkanā Krusta gādībā. Trešais objekts bija krīzes centrs, kas izvietots daudzdzīvokļu mājas divos stāvos. Gribējām saprast, kāds ir šis pakalpojums, cik tas ir pieprasīts un  kā Sarkanais Krusts to nodrošina. Rīgā Sarkanais Krusts nodrošina plašu pakalpojumu klāstu, bet Rīgas dome sadarbojas arī ar citām biedrībām: ar «Zilo krustu», ar Samariešu apvienību. Šo­brīd, izvērtējot redzēto, guvām pārliecību, ka Sar­kanajam Krustam ir labas iestrādes sociālo pakalpojumu sniegšanā, un ir sadarbība ar sponsoriem un mecenātiem gan Latvijā, gan arī ārpus tās. Sponsori var viņiem palīdzēt ar humāno palīdzību. Viņiem ir laba sadarbība ar ASV pavalstīm, un šī saņemtā humānā palīdzība ļauj piedāvāt pakalpojumus par pieņemamu cenu. Viņi var šo cenu samazināt uz tā rēķina, ka viņiem  šādi ir pieejami plaši resursi, bet mums kā pašvaldībai viss ir jāpērk, un tas sadārdzina pakalpojumu. Kā pirmais pakalpojums, ko viņi varētu pārņemt, mūsu­prāt, ir nakts patversmes darba nodrošināšana.  Mēs zinām, cik tas izmaksā no domes budžeta un cik ir klientu. Tagad bumba ir Sarkanā Krusta  laukuma pusē. Lai viņi izanalizē savus resursus un iespējamo šī pakalpojuma cenu, lai tā mums kā pašvaldībai būtu pievilcīga. Mums ir būtiski divi aspekti: kvalitatīvs pakalpojums par iespējami zemāku cenu. Ja viņi to spēs piedāvāt, tad turpināsim tālākas sarunas. Tas nav tik aktuāli, ka būtu jādara rīt uz pusdienlaiku, bet pie  tā mēs strādāsim. Mums ir tepat blakus – Madonā – labas sadarbības pieredze. Madonas kolēģi sadarbojas ar  Latvijas Sa­mariešu apvienību, un viņiem deleģēšanas līgums darbojas jau vairākus gadus. Bet, ja mēs gribam to darīt, mums jābūt pārliecinātiem, ka tas ļaus atvieglot mūsu budžetu, ko mēs varam novirzīt citām vajadzībām. Sarkanais Krusts Jēkabpilī var izmantot nomā vai ar patapinājuma līgumu pakalpojumu sniegšanai jau esošās mūsu telpas vai arī  meklēt citu variantu. Gal­venais, lai sarunu ceļā mēs nonākam  pie mums izdevīgiem  nosacījumiem, – sacīja L. Kļaviņa. 
Atbildot uz jautājumu, kādus pakalpojumus Sar­kanais Krusts Rīgā sniedz krīzes centrā, viņa sacīja, ka  tur izmitina ģimenes ar bērniem un tā arī iespējama kā pagaidu mītne krīzes situācijās. Visi klienti nākot ar nosūtījumu no sociālā dienesta. Visu pakalpojumu saņemšanai ir savi noteikumi un kārtība. 
    – Ir bukleti par pakalpojumiem, ko dala iedzīvotājiem. Ir gadījumi, kad pašvaldības policija uz ielas pakritušu personu atved uz atskurbtuvi. Tālāk jau sociālais darbinieks no Sarkanā Krusta informē cilvēku, kas viņam tālāk jādara, lai uzlabotu viņa situāciju. Sociālo pakalpojumu sniegšanai nepieciešamos darbiniekus algo un pieņem darbā Sar­kanais Krusts, – stāsta L. Kļa­­viņa.
     Sarkanā Krusta Jēkabpils komitejas priekšsēdētājs Kaspars Skruzmans BD sacīja, ka ir patīkami pārsteigts par pašvaldības vēlmi sadarboties, un tagad tiešām Sarkanajam Krustam ir jāsaka savs vārds par sadarbības iespējām.
    – Mēs redzam, ka tas pakalpojums, ko mēs varētu sniegt  uz esošās patversmes telpu bāzes, ir nakts patversmes darba nodrošināšana.  Rīgā šajā ziņā ir liela pieredze. Es pat biju pārsteigts, cik liela daļa sociālo pakalpojumu klāsta ir nosegta, pērkot ārpakalpojumu. Pašvaldībai tas ir izdevīgi, jo var šo pakalpojumu sniegt lētāk. Arī mēs ceram, ka mums izdosies sagatavot pašvaldībai izdevīgu piedāvājumu, jo mums ir brīvprātīgie darbinieki, kas daļu pienākumu var veikt bez atalgojuma. Sarkanā Krusta Rīgas kolēģi ir gatavi palīdzēt mums ar padomu un mācībām, lai mēs varētu nodrošināt pakalpojumus.  Pagaidām gan vēl nevaram runāt par konkrētiem termiņiem, bet mēs gatavosim savu piedāvājumu. Pozitīvi ir tas, ka Jēkabpils dome pēc ilgiem gadiem beidzot ir gatava sociālajā sfērā iz­mantot ārpakalpojumus, tā ļaujot ietaupīt domes bu­džetu, – sacīja K. Skruzmans. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Felss krustpils novada simtgades svētkos izteicās, ka tā kā tagad cilvēki dzīvo, tā nav dzīvojuši nekad. :DDD Tad kāpēc tad ir vajadzīgas patversmes, ja jau tik labi dzīvojam? Blet nevar nevienā veikalā, zapravkā, ieiet, pat pie hesīša stāv netīri, apauguši, smirdīgi bomāri un diedelē. Baigi labi dzīvojam. Felss tālāk par savu degunu neredz, kā dzīvojas tautai.

  Atbildēt
 2. Bomāri
  Bomāri
  pirms 1 gada

  Pazīstu vienu tādu bomāru. 7 gadus dzīvo pa visādām pažobelēm. Un kā līdz tam nonācis? Māju nodzēra, ģimeni nodzēra un visu citu arī nodzēra. Un ne šajos laikos.

 3. arī
  arī
  pirms 1 gada

  Nu a cik veču nedzer ģimenēs? Tentertenteriem pa ielām nāk no darba mājās, aš smiekls sametas.

 4. praktiski
  praktiski
  pirms 1 gada

  Padlaikos klaidoņi sēdēja Šķirotavas zonā un šuva darba cimdus pēc KK panta par klaidonību, ubagošanu vai parazītisku dzīves veidu. No ielām tie tika aizvākti rudeņos, bet pavasarī laida ārā. Tagad ir cilvēktiesību triumfs.

 5. kāda valdība, tāda dzīve
  kāda valdība, tāda dzīve
  pirms 1 gada

  Ja mūsu valstī būtu cilvēktiesību triumfs, tad visiem būtu cilvēka cienīgas pensijas, darba algas, ekonomikai atbilstošas cenas veikalos, nodokļu sistēma, valsts nodevas utt. Kad vienreiz LV beigsies nabadzība?

 6. to>kāda valdība, tāda dzīve
  to>kāda valdība, tāda dzīve
  pirms 1 gada

  Vispirms ir jāprot strādāt cienīgi un tad prasīt algu. Par atnākšanu vien uz darba vietu sen vairs netiek maksāts.DDD

 7. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 1 gada

  valsts darbā darba laikā var nagus vīlēt, ar kofejkannām skraidīt, mielasta galdus klāt, savus biznesus bīdīt, apkārt šindelēt. Un par to vēl valsts samaksā.

 8. sarkanais pusmēness
  sarkanais pusmēness
  pirms 1 gada

  Skrūzmans varēs blusas no bomžu sagulētiem palagiem ārā kratīt. Kādā veidā tiks ietaupīts domas budžets. To naudu, ko tērēja dome, iedos Sarkanajam Krustam. Cik garš, tik plats. Vai arī Skrusmans piemetīs no savas kabatas kaut ko, uin tā radīsies domes budžeta ietaup'jums. Kaut ko te kāds grib muhļīt.

  Atbildēt
 9. eh šī labā prihvatizācija!
  eh šī labā prihvatizācija!
  pirms 1 gada

  Jā, bijušie padlaiku kolhozu priekšnieki dzīvo cepuri kuldami pat šodien.

  Atbildēt

Pievienot komentāru