Covid-19 izplatības dēļ uz divām nedēļām slēdz  bērnudārzu “Auseklītis” (papildināts)
INESE ZONE

Turpinot saņemt informāciju par pirmsskolas izglītības  iestādes “Auseklītis” darbinieku Covid-19 testu rezultātiem, 13. novembrī bija konstatēti jau astoņi ar “Auseklīti” saistīti inficēšanās gadījumi – pieci pedagogi un trīs bērni. Iepriekš bija zināmi tikai divi inficētie. Ņemot vērā situāciju un Slimību un profilakses un kontroles centra ieteikums, Jēkabpils domes ārkārtas attālinātajā sēdē 13. novembrī nolemts   uz 14 dienām no 16. līdz 27. novembrim slēgt pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis” un noteikt iestādē karantīnu. Noteikts, ka iespēju robežās var tikt organizēts attālinātais darbs un attālinātais mācību process.
Pēc šī laika darbiniekiem, kuriem nebūs slimības simptomu, veiks Covid testus, un, ja tie būs negatīvi, viņi varēs atsākt darbu.
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka pieaugot saslimušo skaitam, kontaktpersonu skaits, kam jāatrodas pašizolācijā, ir tik liels, ka vairs nav iespējams nodrošināt bērnudārza darbu. Turklāt, ja būs simptomi, Covid testus veiks arī  citiem  iestādes darbiniekiem un bērniem, tāpēc saslimušo skaits, kam saistība ar “Auseklīti”, var pieaugt.
Ārkārtas domes sēdes laikā deputāts Raivis Ragainis ierosināja, ka varbūt ārkārtas situācijas laikā var nenotikt sporta, mūzikas un citas nodarbības, kur viens pedagogs ir kontaktā ar vairākām grupām, un atstāt tikai bērnu pieskatīšanas funkciju, lai mazinātu slimības izplatību. A. Kraps atbildēja, ka tas ir apspriests ar bērnudārzu vadību un tās viedoklis ir, ka svarīgi turpināt mācības. Turklāt inficēties un radīt tālākus saslimšanas draudus var jebkurš cilvēks, arī tie darbinieki, kas nodrošina pieskatīšanas funkcijas. Drošības nolūkā visi bērnudārzu darbinieki ir apgādāti ar sejas aizsegiem un visos dārziņos ieteikts īstenot bērnudārza “Zvaniņš”  ieviesto drošības sistēmu, kad nodarbībās, kuras vada pedagogi, piemēram, sporta vai mūzikas, kas kontaktējas ar vairākām grupām, pedagogu no bērniem norobežo ar plastikāta sienu. Divos bērnudārzos tādas jau esot uzstādītas un būs visos.
 
Slēdzot «Auseklīti»,  vecākiem rodas problēma, kā savienot darbu ar bērna pieskatīšanu. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps BD skaidro, ka krīzes gadījumā, ja tiešām nav citas iespējas, var vērsties sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centrā. Tas var nodrošināt tikai pieskatīšanas pakalpojumu, maksimums, padsmit bērniem.
Atbildot uz jautājumu, vai tas nepakļaus infekcijas riskam centra klientus un darbiniekus, A. Kraps stāsta, ka kaut kāda izeja ir jāpiedāvā, un tas esot domāts tikai absolūtā krīzes situācijā, kad vecāki nerod citu iespēju. Atbalsta centrā esot iespēja nodalīt šos bērnus un maksimāli ievērot visus drošības pasākumus, un uzņemšot tikai tādus bērnus, kam nav slimības pazīmju. 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Pedagogs
    Pedagogs
    pirms 2 nedēļām

    Vai Ragainis maksās mūzikas un sporta pedagogam algu?

    Atbildēt

Pievienot komentāru