Covid ietekmē arī Jēkabpili apmeklēja mazāk tūristu
INESE ZONE

BD interesējās, kā situācija ar Covid - 19 ir ietekmējusi tūrismu Jēkabpilī salīdzinoši ar citiem gadiem, kādi ir populārākie tūrisma objekti? 
    Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola stāsta, ka  ir zināms, ka tūrisma jomā vispār ir piedzīvots straujš kritums, un tas pirmkārt ir saistīts ar Covid – 19 ierobežojumiem. Runājot tieši par Jēkabpili, tūrisma plūsma samazinājusies arī saistībā ar būvniecības darbiem Krustpils pilī. Bet, sākot ar 15. jūniju, kad pilī atklātā jaunā Jēkabpils vēsturei veltītā ekspozīcija apskatei piedāvāta bez maksas, esot novērojams liels cilvēku pieplūdums. Tie esot ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī atbraucēji no citiem reģioniem. Braucot arī tūristi no ES un citām valstīm.  
   -Cilvēki, kas te kādu brīdi uzturas, protams, izmanto iespēju apmeklēt tūrisma objektus. Populārākie ir Krustpils pils un pareizticīgo klosteris, bet tūristus interesē arī citas vietas. Cilvēki brauc ar ģimenēm vai nelielām grupām.  Tāpat kā mēs iepazīstam citas pilsētas, tā arī Jēkabpils viesiem ir interesanti izstaigāt pilsētu, paskatīties, kā tā ir mainījusies. Ir patīkami dzirdēt komplimentus no cilvēkiem, kuri Jēkabpilī ir bijuši pirms kāda laika, un tagad atkal ir atbraukuši, un ir patīkami pārsteigti par pārmaiņām. Kad Krustpils pilī sāksies lielās zāles remonts, ekskursijas kādu brīdi atkal nebūs pieejamas, bet par to tad informēs. Izskatās, tūrism apjoma samazinājums  šobrīd ir ap 57%. Bet tagad jau ik dienu ierodas ap 150 cilvēkiem, un cilvēku skaits, kas tagad pa pusotru mēnesi, kad Krustpils pilī ir bezmaksas ekspozīcijas apskate, statistiku uzlabos, – sacīja Kristīne Ozola.
J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru