Darbu sāk Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs
INESE ZONE

 
17. oktobrī svinīgi tika atklāta ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrības «Domus» struktūrvienība Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs. Tas atbilstoši «Ār­pusģimenes aprūpes at­balsta centra noteikumiem» nodrošinās pasākumu kopumu, kas veicina bez vecāku gādības palikušu bērnu labklājību, drošību, patstāvību, kā arī audžuģimeņu, jo īpaši specializēto audžuģimeņu, un adoptētāju, aizbildņu un viesģimeņu skaita pieaugumu. 
 
    Lai nodrošinātu noteikumu prasību izpildi, Labklājī­bas ministrija slēdz ar atbalsta centriem līgumu, kurā iekļauj pakalpojuma pārraudzības un informācijas aprites kārtību, finanšu un statistikas pārskatu iesniegšanas, kā arī citus pakalpojuma sniegšanai būtiskus nosacījumus, piešķir pakalpojuma nodrošināšanai un administrēšanai paredzēto valsts budžeta finansējumu un finansējumu ar centra izveidošanu un iekārtošanu saistīto izdevumu kompensēšanai.
    – Ir prieks, ka atbalsta centrs ir nepieciešams paš­valdību iestādēm, un mēs kopā varam turpināt atbalsta darbu. Svarīgākais ir audžuvecāki, lai visi kopā varam gādāt par bērniem, kas palikuši bez aprūpes, un vēlams, lai tādu būtu arvien mazāk, – sacīja centra vadītāja Kristīne Ozola. 
Atbalsta centrs ārpusģimenes aprūpes pakalpojumus sniegs Jēkabpils un apkārtējo novadu pašvaldībās. Tāpēc atklāšanas brīdī centra darbiniekus un vadību sveica Krustpils, Jēkab­pils, Viesītes, Aknīstes novada un Jēkabpils domes bāriņtiesu, sociālo dienestu un pašvaldības pārstāvji, kas būs centra ciešākie sadarbības partneri. Sveicēji uzsvēra, ka centrs būs ieguvums pilsētai un novadiem un bāriņtiesa tagad varēs ātrāk un sekmīgāk sniegt atbalstu audžuģimenēm, nodrošinot bērnu labklājību. Jau tagad vairāku  pašvaldību audžuģimenes uzsākušas sadarbību ar centru. 
    – Jūsu darbs ir salīdzināms ar aisberga izpētīšanu. Sabiedrība saskata aisberga redzamo daļu, bet dažādi normatīvie akti, datu aizsardzība un citi nosacījumi slēpj neredzamo pusi. Tie, kas veic šo darbu, skata arī aisberga apakšdaļu, un es novēlu jums savā darbā tikt līdz tai, – novēlēja Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētājs Tālis Zalva.  Jē­kabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa pauda gandarījumu par centra atklāšanu, sakot, ka tas būs ieguvums  pilsētai un novadiem.
    – Mēs ceram uz sadarbību un apsveicam vadītāju un centra darba entuziastus. Lai misijas apziņa jūs vada, nezaudējot prieku un gandarījumu par to! – teica Līga Kļaviņa.  
   Centra vadītāja K. Ozola informē, ka tas piesaistīs jaunas audžuģimenes, no­drošinās to mācības, sniegs bāriņtiesā psihologa atzinumus, nodrošinās speciālistu atbalstu, izstrādās un īstenos audžuģimenes atbalsta un tajā ievietotā bērna individuālās attīstības plānu, psihosociālo atbalstu au-džu­ģimenēm un specializētajām audžuģimenēm, tai skaitā ģimenē ievietotajam bērnam. Centra darbā ie-tilps arī  organizēt audžuģimenē ievietotu bērnu sa-skarsmi ar savu bioloģisko ģimeni, nodrošināt sadarbību ar bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem, atbalsta centriem un citām iestādēm. Pamatojoties uz no-slēgtajām vienošanām ar audžuģimenēm, centrs arī izmaksās atlīdzības par specializētās audžuģimenes pienākumu pildīšanu un vienreizēju kompensāciju izmaksu par mājokļa iekārtošanu.
   Jau šogad novembrī ir paredzētas jaunu audžuģimeņu un specializētu au-džu­ģimeņu mācības, tāpēc ģimenes, kas vēlas uzņemt savā aprūpē bērnus,  ir aicinātas nākt uz centru un saņemt visu nepieciešamo informāciju.
    Atbalsta centrā pastāvīgi tiks nodarbināti seši pieredzējuši speciālisti: vadītāja Kristīne Ozola, centra operatores Ilona Rimeiķe un Lilija Savicka,   sociālā darbiniece Na­tālija Jaudzema, psiholoģes Inese Pūcīte un Dzintra Vanaga un finanšu speciāliste Renāte Pokšta,  kā arī vajadzības gadījumā tiks piesaistīti citi speciālisti.
    Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs atrodas Brīvības ielā 157 (2. stāvā). 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. aļo, garaž
  aļo, garaž
  pirms 1 gada

  Vot kur Ozolai talants iekārtoties siltā vietā- ne izglītības, ne pieredzes, un jau par priekšnieci.

  Atbildēt
 2. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Abas sveicējas vienādās kleitēs.

  Atbildēt
 3. to ahahhhaah
  to ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Kleitas, tad kleitas, bet kāda vella pēc Kristīne matus brūnus krāsoja, ar blondiem bija smukāk.

 4. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Piekrītu, ar blondiem matiem un griezumu bija sievišķīgāk un smukāk. Tagad ir tumši mati, aiz kuriem slēpj seju un acis.

 5. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  ahahhhaah, tieši tā. Vispār jau kleitas arī pārāk tumšos toņos, nu ko jaunas sievietes tērpjas tumšās krāsās, gan pienāks gadi arī ar pelēkajiem lindrakiem.:DD Divām tur ir pieņemamas blūzītes.

 6. Njā...
  Njā...
  pirms 1 gada

  Nu ja - Zvērinātu advokātu padomē jau arī vieni muļķi, kas advokātos uzņem bez izglītības...

  Atbildēt
 7. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  A, kā Kristīn uzvedas, kad iedo šai ieraut? Vai vaļīgāk paliek?

  Atbildēt

Pievienot komentāru