Darbus Jēkabpilī, Viestura ielā pabeigs termiņā, bet traucē lielais komunikāciju blīvums
INESE ZONE

11. jūnijā Jēkabpils domes priekšsēdētājs priekšsēdētājs Aivars Kraps kopā ar SIA «RERE Vide» pārstāvjiem un atbildīgajiem speciālistiem apsekoja Viestura ielas būvdarbu gaitu.
     «RERE Vide» būvdarbu vadītājs Edgars Štāls informēja, ka darbu gaitu sarežģī un atsevišķos gadījumos aizkavē fakts, ka Viesītes un Viestura ielas krustojumā ir daudz dažādu komunikāciju. Turklāt to ataršanās vieta ne vienmēr precīzi atbilst pieejamajai informācijai, uz kuru balstoties, tapis projekts, bet katrs šāds gadījums nozīmē izmaiņas projektā ar atbilstošu saskaņošanu. Tāpat krustojuma posmā izbūvēts jauns ūdensvada posms, un izbūvē arī lietusūdens kanalizāciju. Darbus sarežģī un palēnina fakts, ka jaunas komunikācijas un pieslēgumi jābūvē, nepārtraucot ūdens piegādi. Ūdensvads un kanalizācijas pievadi jau izbūvēti ap 200 metru garumā, un vēl tik pat plānots izbūvēt aptuveni mēneša laikā.  
     -Tāpēc, lai arī brīžiem šķiet, ka mēs jau ilgi te kaut ko darām un darbi neiet uz priekšu, vispirms jāveic visa komunikāciju izbūve, arī vājstrāvas tīklu izbūve ielas apgaismojumam,  un tikai tad var atjaunot ielas segumu, – skaidro Edgars Štāls. Viņš arī informē, ka posmā no Nameja līdz Viestura ielai plānota tikai seguma nomaiņa, un tur līdz Jāņiem jau bijis iecerēts uzklāt asfalta apakškārtu. Taču būvdarbu gaitā secināts, ka ceļa pamatnes drenējošais slānis neatbilst specifikācijai un to lielā mērā nāksies pārbūvēt. Ņemot pamatnes paraugus tur, kur tie ņemti, arī projektējot, slānis bijis atbilstošs, tāpēc projektā šis aspekts nav iekļauts, bet citās vietās ir neatbilstība. Tagad projektētāji strādājot pie risinājuma. Būvnieki solīja, ka satiksmei svarīgais krustojums šķembu klājuma variantā būs izmantojams  uz jūlija beigām. Tas gan attiekšoties uz kustības virzienu taisni līdz «Maxima» veikalam, nevis uz pagriezieniem pa labi vai kreisi. Viestura ielas posmus abos virzienos plāno pabeigt līdz 1. septembrim, kad aktuāla būs sabiedriskā transporta kustība skolēnu pārvadāšanai. Viestura ielas posmu no Jaunās ielas līdz Draudzības alejai sākšot atjaunot, kad krustojums pie «Gaļas nama» jau būs ar šķembu segumu. 
     Būvnieki uzsver, ka iedzīvotājiem pozitīvs ieguvums pēc darbu pabeigšanas būs daudz lielāka stāvvieta iepretim veikalam «Maxima». Savukārt A. Kraps un pašvaldības speciālisti skaidro, ka tas darīts ar nolūku, lai atslogotu vienmēr pārpildīto stāvvietu pie «Gaļas nama». 
     Šobrīd 1. autobuss kursē pa Nameja ielu. Būvnieki skaidroja, ka tur - pie krustojuma ar Viesītes ielu - darbus veiks pa joslām, lai nekavētu autobusa un cita transporta kustību. 
     Būvdarbu zonā būvnieki regulāri kontaktējoties ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem, lai risinātu piekļuves un citas problēmas.  Būvuzraugs un uzņēmuma pārstāvis stāsta, ka pirms būvdarbu uzsākšanas video ir fiksēts esošais ēku piebraucamo ceļu un pašu būvju stāvoklis, lai gadījumos, kad rodas pretenzijas par bojājumiem, kas varētu būt radušies būvniecības gaitā, var salīdzināt esošo situāciju ar video un secināt, vai tā ir būvnieku atbildība vai tomēr nē. 
Darbi notiek projektā “Viestura ielas, Draudzības alejas un Jaunās ielas degradēto teritoriju atjaunošana un publiskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai”. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru