Daugavā pieķerti septiņi maluzvejnieki
Juris Šteinbergs

Pavasarī mostas daba, arī zivis – tās kļūst aktīvākas, gatavojas nārstam. Diemžēl līdz ar zivīm aktīvi kļūst arī maluzvejnieki. Zivīm, par  laimi, šajā laikā  aktīvi ir arī zivju resursu sargātāji.  
      – Īsā laikā esam pieķēruši septiņus pārkāpējus, kuri  mēģinājuši iegūt zivis ar neatļautiem līdzekļiem. Esam konstatējuši vairākus gadījumus  Krustpils novada  un Jēkabpils teritorijā, kad  Daugavā zivis tika cemmerētas. Agrāk šādus pārkāpumus bija grūti fiksēt un pierādīt. Tagad, pateicoties modernām tehnoloģijām, kas ir mūsu rīcībā, ir daudz vieglāk iegūt pietiekamu pierādījumu apjomu, lai negodīgos makšķerniekus sauktu pie atbildības, – pastāstīja Krustpils novada pašvaldības Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs, vides inspektors Ilmārs Luksts. 
     Cemmerēšana ir  aizliegts  loma ieguves veids, kad  zivi ar āķi aizķer nevis aiz mutes, bet citas ķermeņa daļas. Parasti tiek izmantoti makšķerkāti ar svinu un lieliem trīsžuburu āķiem auklas galā. Maluzvejnieki  visbiežāk darbojas  zivju ziemošanas vietās vai  migrācijas ceļos. Lielākā daļa aizķerto zivju negodīgajiem mak­­šķerniekiem  nemaz neizdodas izvilkt krastā – tās ar āķiem tiek savainotas un vēlāk iet bojā. 
     – Pēc 44 stundu gaidīšanas Daugavā izdevās pieķert  arī tīklu licējus. Viņu lomā bija  piecas  līdakas (neviena nebija garāka par 50 cm), raudas un asari. Pārkāpē­jiem izņemta laiva un zvejas tīkli. Viņi  jau vairākkārt ir nonākuši mūsu redzeslokā.  Tagad šiem maluzvejniekiem draud sods vairāku simtu eiro apmērā. Paldies cilvēkiem, kuri nav vienaldzīgi un ziņo mums par pārkāpumiem. Aicinu visus, kas redz makšķerēšanas noteikumu neievērošanas gadījumus, ziņot  pa tālruni 25671222. Anonimitāti garantējam, – saka  I. Luksts. – Maluzvej­niekiem jāņem vērā, ka mūsu aktivitātes zivju resursu aizsardzības jomā koronavīrusa izplatība neietekmēs. Kaut cimdos un maskās,  bet reidos mēs brauksim. 
      Jāatzīmē, ka pašlaik spēkā ir vairāki liegumi. Līdz 30. aprīlim aizliegts makšķerēt no laivas, kā arī aizliegts paturēt lomā līdakas un alatas,  līdz 15. maijam – salates jeb meža vimbas,   bet no 16. aprīļa līdz 31. maijam  tāds pats liegums būs arī  zandartiem.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. zināms
  zināms
  pirms 2 mēnešiem

  Kas dzīvo pie upes zivis ķēra un ķers, tas tāpat kā Šveikā - stacijās zaga un zags.

  Atbildēt
 2. Vārds
  Vārds
  pirms 2 mēnešiem

  Nav jau aizliegts ķert, bet ir jāievēro noteikumi, ja katrs ķers kā iegribas ātri vien viss būs cauri! Un nevajag stāstīt kā kādreiz jaunībā bija :D

Pievienot komentāru