Dažādu cenu kategoriju auto remonta izmaksas
Apmaksāts raksts

Auto remonta izmaksas ir viena no tām lietām, kas nereti mēdz sagādāt vadītājiem nepatīkamus pārsteigumus, proti, neparadzētus un samērā lielus tēriņus. Pirms jauna spēkrata iegādes ieteicams padziļinātāk ieskatīties dažādu cenu kategoriju automobiļu remonta izmaksās, lai vēlāk nesaskartos ar itin prāvu naudas summu ieguldīšanu auto servisa un remonta pakalpojumos. 
 
Octas.lv aicina papētīt dažādu marku automobiļu aptuvenās remonta izmaksas, ar kurām klajā nākuši pieredzējuši un zinoši auto jomas speciālisti.
 
Augstas remonta izmaksas
 
BMW un Volkswagen Passat
 
Sāksim izpēti ar tām automobiļu markām, kuras nudien izceļas ar visai augstām remonta izmaksām un nebūs īstā izvēle tiem, kas vēlas ieekonomēt uz spēkrata uzturēšanas rēķina. 
Ja esi noskatījis BMW 5.sērijas automobili, Tev jārēķinās ar vismaz 650 eiro lielu budžetu ikgada apskašu, servisu un remontu vajadzībām. Tā ir diezgan prāva naudas summa, taču nepārsteidz nevienu BMW 5.sērijas modeļa apbrīnotāju. Augstās kvalitātes apdares materiāli un neskaitāmas jaunākās inovācijas pieprasa savu ieguldījumu. Arī auto rezerves daļu iegāde nebūs lēta.
 
Ja sliecies uz Volkswagen Passat spēkrata pusi, ņem vērā, ka šī automobiļa remonta un bojājumu novēršanas izmaksas var sasniegt līdz pat 610 eiro gadā. Passat būs nedaudz ekonomiskāks par augstāk minēto BMW 5.sērijas modeli, kā arī nebūs tik izšķērdīgs jaunu rezerves daļu iegādes un nomaiņas ziņā. Volkswagen automobiļi pēdējo 15 gadu laikā ir izcēlušies ar vairākām lieliskām Passat modeļu paaudzēm, kuru vidējās remonta izmaksas mēdz būtiski atšķirties. Šī atšķirība visvairāk pamanāma tieši Passat B6 un Passat B8 īpašniekiem.
 
Vidējas remonta izmaksas
 
Renault Megane
 
Daudzreiz izdevīgāks par jebkuru no Volkswagen Passat modeļiem pavisam noteikti būs Francijā ražotais automobilis Renault Megane. 
Iegādājoties šo auto, jārēķinās ar aptuveni 320 eiro lielu budžetu remonta un servisa vajadzībām viena gada laikā. Lai gan šis spēkrats var šķist nedaudz ekonomiskāks par citiem, jāteic, ka Renault Megane ir iemantojis ne visai uzticama automobiļa slavu. 
 
Ņem vērā, ka šī spēkrata īpašnieki visai bieži sūdzas par automobiļa priekšējo gultņu kvalitāti. Lai gan gultņu nomaiņa nepieprasīs pārāk lielu līdzekļu ieguldīšanu, tie var sagādāt regulāras problēmas uz ceļa.
 
 
Zemas remonta izmaksas
 
Fiat Punto un Citroen C4
 
Kas gan var būt labāks par ekonomiski izdevīga spēkrata iegādi? Viens no automobiļiem, kura remonta izmaksas gadā sasniedz salīdzinoši zemus apmērus, aptuveni 290 eiro, ir izmērā mazais, bet visai ietilpīgais Fiat Punto. Statistika liecina, ka ikgadu vidēji veseliem 18 procentiem no Fiat Punto tehniskajās apskatēs tiek konstatēti sīki vai vidēji smagi bojājumi. 
Lai gan šis procents ir samērā augsts, Fiat Punto remonts nesagādās pārāk lielus tēriņus.
 
Turpat aiz Fiat Punto ierindojas arī mazais ģimenes auto Citroen C4. Šī automobiļa remonta izmaksu rēķins gadā sastāda apmēram 280 eiro. Pašlaik tirgū ir pieejami vairāki Citroen C4 varianti tajā skaitā Cactus, C4L, kā arī Aircross. 
Visi no šiem modeļiem ir gana ekonomiski un saudzēs Tava maciņa saturu servisa apmeklēšanas reizēs.
 
 
Auto izturēšanas izmaksas
 
Jāteic, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, auto servisa izmaksas ir nedaudz zemākas, taču būtiski neatšķiras no vidējā izmaksu līmeņa Eiropā. 
 
Atceries, ka papildu remonta izmaksām, automobiļa uzturēšanai paredzētajā budžetā jāierēķina arī obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas izmaksas, kas mēdz atšķirties atkarībā no Tev, kā fiziskajai vai juridiskajai personai, piešķirtās Bonus-Malus klases. 
 
Ieskaties Octas.lv piedāvātajā bloga rakstā, lai tuvāk iepazītos ar Bonus-Malus sistēmu un tās 17 klasēm. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru