Dažas idejas, kur izmantot savu laiku nokalpojušās auto riepas
Apmaksāts raksts

Ja arī Jums ir vai kādreiz ir bijusi sava automašīna, tad riepu nomaiņa pilnīgi noteikti Jums nav sveša. Tomēr riepu maiņa saistās arī ar nelielu dilemmu par to, kur likt savu laiku nokalpojušās riepas. 
Jāatzīst, ka Latvijā nav nemaz tik vienkārši atbrīvoties no vecajām riepām, tāpēc daudziem varbūt mājas jau veidojas pat neliels veco riepu uzkrājums. Protams, laiku pa laikam Latvijas iedzīvotājiem tiek dota iespēja vecās riepas nodot bez maksas. Bet ko darīt, ja īpašā akcija jau nokavēta un, ja tuvumā nav neviens speciālais lietoto riepu pieņemšanas punkts? 
Tā kā riepas aizliegts dedzināt vai izmest, piemēram, mežā, ir vērts aizdomāties par citām radošām alternatīvām. Ieskatam piedāvājam dažas kreatīvas idejas par to, kā piešķirt otro dzīvi riepām, kas savu mūžu jau nokalpojušas. Vajadzēs vien nedaudz izdomas un pacietības, kā arī kādu krāsas bundžiņu, ja ir vēlme piešķirt gatavotajai lietai papildu bonusiņu.
 
Sagādājiet prieku saviem bērniem
Viens no klasiskajiem variantiem riepu izmantošanai ir to pārveidošana šūpolēs. Vajadzīgs vien koks, izturīgs striķis, ko apsiet ap riepu un šūpoles gatavas. Ja ir vēlme, šūpoles var nokrāsot arī dažādās krāsās. Atkarībā no riepas platuma var izveidot arī kaut ko līdzīgu šūpuļtīklam, kas noteikti patiks pašiem mazākajiem.
Tomēr šūpoles nav vienīgais veids, kā izmantot riepas. Ar nelielu izdomu un pacietību, saviem bērniem varat izveidot pat veselu rotaļlaukumu vai šķēršļu joslu. Idejas iedvesmai var pasmelties internetā. Starp citu, ja kaut kur aizķērusies lielā traktora riepa, to var pārveidot par smilšu kasti, kurā pašiem mazākajiem gatavot smilšu kūkas vai apgūt pirmās iemaņas pils būvniecībā.
 
Pagatavojiet guļvietu savam mājas mīlulim
Speciālās guļvietas mājdzīvniekiem var izmaksāt diezgan padārgi. Lai nebūtu lieki jātērē nauda, ērtu migu savam mīlulim varat pagatavot pats savām rokām. Atliek vien nokrāsot riepu un ieklāt tajā spilvenus vai segas. 
Ja patīk rokdarbi, spilvenus un segas var arī uzšūt, piemēram, no dažādiem audumu atgriezumiem vai savu laiku nokalpojošām drēbēm. 
 
Riepas kā dārza dekors
Gan vasaras, gan ziemas riepas ir pateicīgs izejmateriāls citu lietu pagatavošanai. Ar vecajām riepām ir iespēja savu dārzu pārvērst līdz nepazīšanai. 
Droši vien vispopulārākais riepu izmantojums dārzā ir to pārveidošana puķu podos, gan tādos, ko var likt uz zemes, gan tādos, kurus var pakarināt pie sienas vai kur citur. Tomēr no riepām var lieliski izveidot arī stilizētus baseinus vai dārza mēbeles, piemēram, solus un galdiņus. 
Tāpat vecajās riepās var lieliski uzglabāt dārza šļūtenes, lai tās lieki nemaisītos pa kājām. Ja māja atrodas kalnainākā apvidū tad vecās riepas var ņemt talkā, lai izveidotu kāpnes, no katras riepas veidojot pakāpienu.
 
Riepas mājokļa interjerā
Arī savam mājoklim var piešķirt īpašu odziņu, izvēloties tā interjeru papildināt ar lietām, kas pagatavotas no vecajām riepām. Var izveidot gan vienkāršus soliņus, vai kafijas galdiņus, vai pat īstu klubkrēslu un dīvānu. 
Savā izdomā var iet pat tālāk, un izveidot stilizētas lustras vai pat lietussargu turētājus. Un, lai arī Ziemassvētki tikko aizvadīti, par godu nākamajiem Ziemassvētkiem var droši  paturēt prātā ideju pagatavot svētku vainagu no riepas, papildinot to ar rotājumiem un eglīšu lampiņu virteni. Tas varētu kalpot ne tikai kā labs rotājums mājoklim, bet arī garāžai.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Huligans
  Huligans
  pirms 4 mēnešiem

  Nu šitais ir recigs gabals. Darza dekori, kafijas galdiņi un lustras!!! Es i beigts no smiekliem. Nākošais raksts būs kā izmantot izlietoto motorelļu - pankūku cepšanai, kā masāžas eļļu un aromātiskajās svecēs...

  Atbildēt
 2. pushuligāns
  pushuligāns
  pirms 3 mēnešiem

  Man arī panāca smiekli lasot, pilnīgas aplamības - vecā riepā audzēt rozes.DDD Es daru vienkāršāk, ar fleksu sagriežu četros gabalos, tad melnajā atkritumu maisā iekšā un konteinerā. Tālāk lai darbojas "Dziļā vaga". Katru gadu jau tas nav jādara.

Pievienot komentāru