Deg Gargrodes purvs
Jānis Apīnis

Trešdien pēcpusdienā meža ugunsgrēks izcēlās Salas pagastā. No tālas apkārtnes bija redzami lieli dūmi, un vietējie ie­dzīvotāji satraukumā  vērsās pat redakcijā, jautājot, kas deg un vai nedraud briesmas viņu mājām? 
     Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka trešdien patiesi lielā platībā izcēlies meža ugunsgrēks  Gargrodes pur­va, vietā, kura grūti pieejama, bez ceļiem. Mobilizējot VUGD brigādes no Jē­kabpils, Neretas, Viesītes, Aizkraukles un Valsts meža dienesta spēkus un piesaistot Zemessardzes tehniku, ap plkst. 15.00 sākās dzēšanas darbi, kas turpinājās līdz vēlai naktij, līdz uguns izplatība tika lokalizēta.  Purva te­ritorijā atrodas arī SIA «Gargrode» kūdras ražotne. Lai neļautu ugunij pārmesties uz to, darbos iesaistījās arī uzņēmuma tehnika un strādnieki, rokot grāvjus.  Ceturtdien   notikuma vietā dzēšanas un uzraudzības darbus veica Valsts Meža dienesta darbinieki, piesaistot VUGD resursus atkarībā no nepieciešamības. 
    VMD ceturtdien informēja, ka notikuma vietā darbojas 20–25 viņu darbinieki, ap 30 zemessargu un ugunsdzēsēju. BD ceturtdienas rītā sazinājās ar Salas novada do­mes priekšsēdētāju Irēnu Sproģi, lai  uzzinātu par si­tuāciju. Viņa pirmāmkārtām  vēlējās izteikt atzinību un pateicību uguns­dzēsēju un zemessargu  saskaņotajai un izsvērtajai rīcībai, dzēšot  ugunsgrēku  Gargrodes purvā, kad izdevās tik ātri to ierobežot lielā – apmēram 35 hektāru platībā. Tāpēc izdevās pasargāt kūdras ražotni. Neskatoties uz apgrūtinātu piekļūšanu, dzēšana tomēr noritēja operatīvi. Glābēji atteikušies arī no vietējo iedzīvotāju palīdzības, dzēšanu veicot paši. I. Sproģe pastāstīja, ka uguns nav apdraudējusi mājas un  citus privātīpašumus, degošās platības ir valsts mežs. Tomēr esot šaubas, vai uguns varēja izcelties pati no sevis. Pašvaldības pārstāvji visus dzēsējus  un glābējus apgādā ar dzeramo ūdeni.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Sproģes atbalsts grūtos dzīves brīžos vienmēr ir noderīgs un pat nepieciešams, jo spēcina glābējus un pārējos ugunsdzēsējus. To, ka uguns nav izcēlusies pati no sevis, gan viņai teikt nevajadzēja. Tādi izteikumu Kriminālprocesa virzītājos vienmēr rada pārliecību, ka runātājs kaut ko zina. Pieredzes bagātajiem Jēkabpils kriminālizmeklētājiem nu nāksies nopratināt Salas domes vadītāju un nav izslēgts, ka viņa arī sniegs dažas vērtīgas liecības.

  Atbildēt
 2. ha
  ha
  pirms 11 mēnešiem

  Viņa stāstīs kā no privātmājām neizved atkritumus un kā atkritumi tiek vesti uz mežu. Pietiek ar 1 stikla lausku, lai izceltos ugunsgrēka, Dēļ Salas novada neizdarībām visi meži pilni

 3. Ese
  Ese
  pirms 11 mēnešiem

  Toties, cik àtri likvidèja.

  Atbildēt
 4. nu jau
  nu jau
  pirms 11 mēnešiem

  Sproģe smēķēja mežmalā un nometa benčiku sūnās. No tā arī izcēlās pažars.

  Atbildēt
 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Gribētos zināt, vai aizvakardienas lietus neganto uguni slāpēja? Vai helikoptera palīdzība vēl nepieciešama? Dzirdēju, ka ugunsdzēsēji dumpojoties, jo laikā nepiegādājot ēdienu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru