Deputāts Kaspars Ģirģens saskata neizdarības SIA «JK Namu pārvalde» darbībā
INESE ZONE

   Jēkabpils domes Finanšu komitejas sēdē deputāts Kaspars Ģirģens (pārstāv A. Kaimiņa partiju KPV LV) informēja deputātus, ka SIA «JK Namu pārvalde» ir beidzies līguma termiņš par sētnieku darbam nepieciešamā aprīkojuma un celtniecības materiālu piegādi. Termiņš beidzies jau 4. aprīlī, bet ne iepriekšējā, ne jaunā Namu pārvaldes vadība, tas ir Ainars Vasilis, kas amata pienākumus pilda jau divus mēnešus, nav  izsludinājuši jaunu iepirkumu.
    K. Ģirģens minēja, ka pēc labās prakses principiem, kamēr nav jauna iepirkuma, būtu jāiegādājas materiāli no iepriekšējā iepirkuma uzvarētāja, kas ir SIA «Sedumi». Taču K. Ģirģens zinot, ka materiāli tiek iepirkti  SIA «IG Centrs» veikalā «Ciemupe»,  ar ko darba attiecības ir bijušas jaunajam Namu pārvaldes vadītājam Ainaram Vasilim. Kaspars Ģirģens sacīja, ka viņš ir redzējis pavadzīmes, un, salīdzinot cenas par agrāk pirktiem materiāliem ar tagadējā iepirkuma cenām, esot pozīcijas, kur materiāli ir iegādāti par dārgāku maksu, nekā tos varētu nopirkt SIA «Sedumi». K. Ģirģens arī runāja par darbinieku  maiņu SIA «JK Namu pārvalde». Līdzšinējā galvenā grāmatvede esot amatu atstājusi, bet jaunais grāmatvedis līdz šim strādājis SIA «IG centrs». Sarunā ar žurnālistiem K. Ģirģens arī sacīja, ka  neuzskata par lietderīgu «JK Namu pārvaldē» radīto jauno darbavietu  – tādu kā vadītāja vietnieka amatu, ko ieņemot Guntis Apsītis. K. Ģirģens arī kritiski vērtēja to, ka SIA «JK Namu  pārvalde» mājaslapā www.jknp.lv kontaktu sadaļā nav redzama informācija par šo amatu, jo kontaktos tas nav norādīts. 
    Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem  solīja  noskaidrot, kāpēc joprojām nav rīkots iepirkums par materiālu piegādi sētniekiem.
    SIA «JK Namu pārvalde» valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis BD informēja, ka iepirkums par darba materiālu iegādi sētniekiem jau ir izsludināts. Aizkavēšanās ar šo darbu bijusi tāpēc, ka ilgstoši – mēnesi – slimojusi Namu pārvaldes juriste. A. Vasilis skaidroja, ka arī pēc līguma termiņa beigām pirkumi veikti SIA «Sedumi» veikalā.  «Ciemupē» iegādāts nedaudz preču, kas «Sedumos»  tobrīd nav bijušas pieejamas, par salīdzinoši niecīgu summu. Ja «Sedumos» mēnesī iztērēti aptuveni 7000 eiro, «Ciemupē» preces iegādātas par 258 eiro. A. Vasilis sacīja, ka abos gadījumos pirkti tikai materiāli sētnieku darbam. Par celtniecības materiālu iegādi rīkojot atsevišķu iepirkumu. Līdz šim atbilstoši iepriekšējā iepirkuma rezultātiem līgums bijis noslēgts ar «Sedumiem». Taču arī par celtniecības materiālu piegādi tūlīt izsludināšot jaunu iepirkumu, jo sasniegta iepirkuma līgumā minētā summa. Nosacījumi paredzot, ka tas jādara, kad beidzas līguma termiņš vai sasniegta līgumā minētā summa.
    Runājot par amatu maiņu «JK Namu pārvaldē», A. Vasilis skaidroja, ka G. Apsītis ir apstiprināts ēku ekspluatācijas un juridiskā dienesta direktora amatā. Tas neesot no jauna radīts amats, jo iepriekš šos pienākumus pildījis Miervaldis Ziediņš, tikai amata vieta līdz šim nav bijusi aizņemta un viņa amata nosaukums nedaudz atšķīries.  Tāpat kā M. Ziediņam iepriekš, G. Apsīša pienākumos ietilpšot iedzīvotāju informēšana par māju siltināšanas aktualitāti, iespējām un ES līdzfinansētās mājokļu siltināšanas programmas piedāvājumu, kā arī juridisko jautājumu risināšana.
   -Bijusī galvenā grāmatvede nav atbrīvota no amata. Darba attiecības viņa pārtrauca uz abu pušu – darba devēja un ņēmēja  – vienošanās pamata. Protams, ka šajā amatā vajadzēja jaunu grāmatvedi. Persona, ko pieņēmām darbā, agrāk ir šo pienākumu veikusi Namu pārvaldē, un jā, es ar viņu esmu kopā strādājis iepriekšējā darbavietā. Tā taču ir parasta prakse, ja darbā pieņem zināmus cilvēkus, par kuru amata prasmēm ir pārliecība un ar kuriem varēs sastrādāties, –sacīja A. Vasilis. 
    Viņš arī piebilda, ka, informācija par jaunajiem amatiem tiks publiskota pārvaldes mājaslapā. Savukārt, runājot par K. Ģirģena apgalvojumiem par viņam zināmiem faktiem un iepirkumiem, neesot zināms, no kādiem avotiem šī informācija ir iegūta. K. Ģirģens neesot vērsies Namu pārvaldē ar savām deputāta tiesībām, lūdzot sniegt viņu interesējošu informāciju, bet jebkādi citu tās iegūšanas ceļi esot apšaubāmi.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. aaa
  aaa
  pirms 1 gada

  Sakiet ko gribat, bet Ģirģens dara pareizu darbu. Kaspar, nākošajās vēlēšanās es par tevi! :)

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Vairāk tādu deputātu kā Kaspars, arī vadošajos amatos.

 3. Ihtians
  Ihtians
  pirms 1 gada

  Es arī par Kasparu. Malacis - neko nedara un tik gaudo, kad visi pārējie ir zagļi.

 4. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Ihtian, bet ko tu darītu, ja būtu deputāts? Varu galvot, ka tu tikai urbinātu degunu un kasītu pēcpusi.

 5. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Nav saprotams, kā Ciemupe vispār velk dzīvību? Tur viss ir pārspīlēti dārgs. Sedumi arī nav lēts veikals. Vienreiz kaimiņš gribēja Sedumos pirkt čuguna krāsniņu. Padomāja, ka vajag uzmest aci Depo. Un ko tu domā? Depo tieši tāda pat krāsniņa maksāja par 45 eiro lētāk kā Sedumos. Kāpēc nesadarbojas ar Depo? Nu jau paliek smieklīgi. Atkal Namu pārvalde uzpūš štatus, ņem darbā paziņas. Vai uz grāmatveža amatu konkurss bija? Kaut kā nemanīju.

  Atbildēt
 6. Mmmmm
  Mmmmm
  pirms 1 gada

  Depo ir lētāk tāpēc ka viss ir nekvalitatīvi uztaisīts. Elektroinstrumenti vispār ir no ķīnas.

 7. Barbija
  Barbija
  pirms 1 gada

  Mums ka tresai pasaules valstij viss ir no kinas un no leta gala.

 8. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Nu tādus materiālus kā sētniekam vajag, tad var arī no ķīnas un pirkt Depo. It kā Ciemupē vai Sedumos nav ķīnas preču, un tās tur ir daudz dārgākas.

 9. aaa
  aaa
  pirms 1 gada

  Godīgi sakot, ieraugot pilnvaru, kuru Vasilis parakstījis Apsītim, es arī nesapratu, ko tur darīs Vasilis pats?

  Atbildēt
 10. jēe!
  jēe!
  pirms 1 gada

  šajā stāstā mani visvairāk priecē ka beidzot patriekta aļona - lielais mahinators ar iedzīvotāju naudām vēl no ždanoka laikiem

  Atbildēt
 11. ibra
  ibra
  pirms 1 gada

  Nopietni? Ždanoks bija mahinators un zaglis nevis galvenā grāmatvede. Toties tagad būs tiešām "sava"grāmatvede un tad tik manīsiet kādas mahinācijas un atmazgāšanas ies cauri.

 12. ibrai
  ibrai
  pirms 1 gada

  toties pēc ždanoka visus priekšniekus grozīja kā lupatas - kas? galvenā grāmatvede. kozuliņu par visiem banketiem, dāvanām un ballēm it kā sodīja, bet kas tad tās naudas noformēja, piemēram iegrāmatojot ka sētniecēm pirkti kancelejas piederumi? zinu to visu no iekšpuses jo tur kādu laiku nācās pastrādāt

 13. Ha
  Ha
  pirms 1 gada

  "Bijusī galvenā grāmatvede nav atbrīvota no amata. Darba attiecības viņa pārtrauca uz abu pušu – darba devēja un ņēmēja – vienošanās pamata" Kā nav kauna Vasiļa kungs!!!! Jūs pārtraucāt darba attiecības, faktiski piedraudot.

  Atbildēt
 14. aaa
  aaa
  pirms 1 gada

  Pat, ja tika piedraudēts... Labi vien ir, ka Aļonuška ir prom!

  Atbildēt
 15. !
  !
  pirms 1 gada

  Patiesībā nožēlojami, ka šajā pilsētā ar moto - labo pārmaiņu pilsēta notiek tādas nejedzības un negodīgums!

  Atbildēt
 16. tā tas ir
  tā tas ir
  pirms 1 gada

  maini kādu priekšnieku gribi, visi tendēti uz savu izdevīgumu

 17. BET
  BET
  pirms 1 gada

  Kur bija izsludināta vakance uz ēku ekspluatācijas un juridiskā dienesta direktora amatu? Kas pieņēma vienpersonisku lēmumu ka G.Apsītis atbilst šādam amatam?

  Atbildēt
 18. juze
  juze
  pirms 1 gada

  Atbilstība tika apspriesta kafejnīcās un slepenās personīgās sarunās

Pievienot komentāru