Divas uzņēmēju biedrības veicināšot veselīgu konkurenci
INESE ZONE

Saņemot Jēkabpils uzņēmēju biedrības (JUB) valdes priekšsēdētāja Armanda Lībieša viedokli par reģionālās biznesa un tūrisma attīstības biedrības «Jēkabpils rezidence» dibināšanu, kuras iniciators ir Jēkabpils  pašvaldība un fiziska persona Mārīte Pole un kam lēmuma apstiprināšanas gadījumā 2020. gada budžetā plānots iekļaut 50 000 eiro finansējumu  darbības uzturēšanai, lūdzām Jēkabpils domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu komentēt JUB skatījumu.
      Aivars Kraps skaidro, ka, domājot par jaunas biedrības dibināšanu, izvērtētas personas, kas varētu uzņemties šo pienākumu. Jā, biedrība  dibināšot ar fizisku personu, bet tas esot cilvēks, kuram ir liela pieredze uzņēmējdarbībā, projektu vadībā un sagatavošanā. Cilvēks, kuram esot laba motivācija un interese pierādīt sevi šajā darbā. Turklāt reģionālas reformas kontekstā tas būšot cilvēks, kura uzņēmējdarbība nav saistīta ar pilsētu un kurš vada biedrību novadā, kas īsteno līdzīgus projektus tiem, kas būs aktuāli jaundibinātajai biedrībai.
       Runājot par sadarbību ar JUB, A. Kraps pārmet to pašu, ko JUB saka par domi – JUB neesot meklējusi kontaktu ar jauno domes vadību un biedrības darbība apsīkusi.
       -Ja izskan pārmetumi par to, kāpēc neveidojam biedrību uz JUB bāzes, kāpēc neesam meklējuši ar viņiem kontaktu, tad varu teikt, ka mana līdzšinējā pieredze, arī esot domes priekšsēdētāja vietnieka amatā, par sadarbību ar JUB īsti pozitīva nav. Tāpat uzņēmēju konsultatīvā padomes darbība bija visai bēdīga. Vienmēr esmu bijis gatavs runāt, bet no JUB puses nebija nekādu aktivitāšu. Turklāt JUB pārstāv kādus 25 uzņēmumus, bet Jēkabpilī to ir 2000. Man pārmet, ka es neesmu diskutējis ar JUB valdes vadību, bet es esmu runājis ar biedriem, un ar ne vienu vien. Konkrēti tagad nenosaukšu, lai  nesanaidotu. Publiskots ir JUB valdes priekšsēdētāja viedoklis, bet vai tā domā visi 2 000 Jēkabpils uzņēmēji? Tagad man pārmet, ka esmu solījis sadarboties ar lielajiem uzņēmumiem, bet nu orientējamies uz mazajiem un vidējiem.  Tā tas nav. Pašvaldība noteiks jaundibinātās biedrības funkcijas, un tur būs arī sadarbība ar lieliem uzņēmumiem. Taču ar katru citā formātā, jo nevar pie viena galda par vienu tēmu runāt lielie un mazie, jo katram ir savas vajadzības un vēlmes. Tas taču ir arī JUB viedoklis, ka uzņēmējdarbības atbalstam vajag štata vietu. Un,  ja runā par domes atvēlētajiem 50 000 eiro, tad tas nav tikai algām, tur ir arī tūrisma attīstība, darbs ar projektiem, uzņēmēju godināšana, uzņēmēju dalība kopīgajā Zemgales reģiona izstādē. Domāju, ka pēc gada viņiem vairs nevajadzēs pašvaldības atbalstu, jo paši būs guvuši finansiālu atbalstu. Pēc mēneša par biedrības darbu vēl nevarēs spriest, bet pēc kāda pusgada – gan, tad arī izvērtēsim. Bet domāju, ka attīstība būs pozitīva, – sacīja Aivars Kraps. 
      Viņš nepiekrita JUB vadības viedoklim, ka biedrus jaunajā  biznesa un tūrisma attīstības biedrībā «Jēkabpils rezidence» uzņems tikai  pēc īpašas izvērtēšanas.  Katra biedrība statūtos taču nosakot, kā tiek uzņemti biedri, un biedrības līdzdibinātājai esot priekšstats,  kā viņa redz biedrības attīstību, taču statūti noteikti būšot tādi, ka iespēja būs visiem interesentiem. 
     - JUB bija tradīcija, ka viņi aicināja uz pusdienām domes pārstāvi, kas apsīkusi. Viņiem pašiem bija jābūt aktīvākiem sadarbībā. Bet es esmu gatavs komunicēt arī tagad, ja tas uzlabo biznesa  attīstību pilsētā. Savukārt cilvēkam, kurš uzņēmies virzīt jaunās biedrības attīstību, novēlu labu veselību un stiprus nervus, jo, tiklīdz izskanēja viņas vārds, tā ir sacelta liela ažiotāža. Nu būs tagad divas biedrības, un kas? Mums ir arī divas pensionāru biedrības - atšķirīgas, un kas? Tās papildina viena otru un veselīgi konkurē. JUB apvienoti gan lielie, gan mazie uzņēmumi, jaunajā biedrībā būs mazie un vidējie. Es neredzu problēmu, jo konkurence var veicināt attīstību arī uzņēmējdarbības jomā. Katram ir tiesības uz savu viedokli, taču JUB vadība, pirms publiskot to plašsaziņas līdzekļos, varēja darīt to zināmu pašvaldībai, jo sarunas nenotiek ar publiskās vides starpniecību, – tā Aivars Kraps.
 
Uzziņai
 Mārīte Pole ir uzņēmēja, viesu mājas «Celmiņi» īpašniece Kūku pagastā. Viņa vada biedrību «Silta sirds», kas organizējusi nometnes bērniem, radošās darbnīcas, labdarības un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas aktivitātes un citus projektus, gan brīvprātīgi, gan finansiālo atbalstu gūstot Krustpils novada NVO projektu un ES fondu projektu konkursā u. c. 2017. gadā viņa kopā ar dzīvesbiedru ieguva galveno titulu konkursā «Vedējs», ko organizēja biedrība «Lauku partnerība «Sēlija»». 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (15)

  1. Demokrrāts
    Demokrrāts
    pirms 4 gadiem

    Nebūtu par sliktu, ka Jēkabpilij būtu divi domes priekšsēdētāji. Tas veicinātu veselīgu konkurenci. Pole un Ozola var dibināt kādas biedrības vien grib, tās ir viņas tiesības. bet rokas nost no mūsu naudas (50000 budzēta līdzekļu)!

    Atbildēt
  2. :))
    :))
    pirms 4 gadiem

    arī par to pašu padomāju.

  3. Jautājums > Demokrrāts
    Jautājums > Demokrrāts
    pirms 4 gadiem

    Varbūt priekšniekam galvā tik urīns saskrējis pāri "līķim" tiekot pie lielās varas pār pilsētu? Tāpēc pie mīkstās omletes nodokļu maksātāju 50 000 - gatavs notērēt šuri-muri!

  4. qqq
    qqq
    pirms 4 gadiem

    Ka problēmas cilvēki publisko, tas nav slikti. Patīk kādam vai nē, tas ir cits jautājums. Domē zem galda runāt pa kluso sabiedrībai nezinot, arī nav īsti pareizi. Tās nav privātas lietas un nekā slēpjama te nav. Visai pārējai Aivara K. runai pilnībā piekrītu. Lai attīstītos, konkurencei ir jābūt it visā.

    Atbildēt
  5. kaut kā tā
    kaut kā tā
    pirms 4 gadiem

    Tik labs pilsētas saimnieks kā Krapa kungs sen nav bijis. Protieties novērtēt! Sasmējos par Lībieša runā teikto, ka uzņēmēji ir un būs, bet politikas cilvēki nāk un iet. Krīze var skart jebkuru jebkurā laikā.

    Atbildēt
  6. Bet
    Bet
    pirms 4 gadiem

    Lībietim tā pašvaki ar to biznesu ejot. Darbinieki mūkot prom. Neviens par paldies negrib strādāt.

    Atbildēt
  7. prieks būtu zināt
    prieks būtu zināt
    pirms 4 gadiem

    Bet, kā jums ar biznesu? Vai tikai no kantora aizgalda murmulējat par citiem? jo draudzene impotence traucē pašam ko izveidot un citiem dot darbu?!

  8. Impotencei
    Impotencei
    pirms 4 gadiem

    Tad jau taisnība,ja tāda reakcija.

  9. Ha ha
    Ha ha
    pirms 4 gadiem

    Nu ļoti veselīga konkurence divām biedrībām, no kurām viena vēl nav nodobināta, bet jau 50 000 iedoti

    Atbildēt
  10. ??
    ??
    pirms 4 gadiem

    Kāpēc biedrības biedri nevar paši samesties ? Kāpēc jālien pilsētas makā, kurš nav bezizmēra? Tā jau tur uzpūstie štati ir jāuztur un vēl visādi grupējumi. Domes mamzeles, kad vēl nav pienācis pusdienlaiks, jau pusdienās jož.

  11. to ??
    to ??
    pirms 4 gadiem

    Kādi uzpūstie štati domē? Saimnieks Kraps tak solīja visas dīkdienes mamzeles samazināt un par ietaupītajiem līdzekļiem ielas noasfaltēt. Kaut kādas pat laikam saīsināja. Par ielām gan nezinu.

    Atbildēt
  12. Daina
    Daina
    pirms 4 gadiem

    To jautājumam. Izsakiet, lūdzu, savu viedokli bez apvainojumiem.

    Atbildēt
  13. Anda
    Anda
    pirms 4 gadiem

    Attieksmei pret visām biedrībām domes deputātiem ir jābūt vienādai,tātad,arī pārējām biedrībām nākošā gadā budžetā ir jāieplāno 54 000.

    Atbildēt
  14. po
    po
    pirms 4 gadiem

    Kāda tur veselīga konkurence, ja vieniem dod 50 tūkstošus, bet otriem neko!

    Atbildēt
  15. Paga paga
    Paga paga
    pirms 4 gadiem

    Vienai (domes dibinātai biedrībai) iedos 50 000 euro un otra biedrība sūkās ķepu un tad paskatīsimies, kura biedrība labāk strādās, organizēs pasākumus, akcijas, konkursus utt? Krapa kungs, vai var konkurēt biedrība ar biedru naudām un biedrība ar super puper domes finansējumu?

    Atbildēt

Pievienot komentāru