Divpadsmito reizi notika Siena dienas Kaldabruņā
ILZE BIČEVSKA

Aizvadītas gadskārtējās Siena dienas jeb siena skulptūru plenērs Kalda­bruņā, kas šogad notika jūnija nogalē – no 25. līdz 28. jūnijam. Šogad Siena dienu tēma bija vasaras gaismu un siena skulptūru darināšana ar moto «Ap­gaismo». 
– Tas mums ir jau divpadsmitais gads, kopš rīkojam Siena dienas, un šādā veidā plenērs notiek pēdējo reizi. Pasākums, protams, būs arī nākamgad, bet, kā zināms – pastāvēs, kas pārvērtīsies. Tāpēc nākamgad Kaldabruņas vasaras centrālajam pasākumam, plenēram būs cita forma. Kā nekā mūsu biedrība patlaban aktīvi piedalās projekta «Sēlijas salas» aktivitātē, un mūsu ideja ir «Trejdeviņu sajūtu sala», kas ir mūsu sauklis, ar kuru Kaldabruņas skola ieiet šajā tūrisma produktu piedāvājumu klāstā. Ar to vēlamies kļūt atpazīstami un sevi popularizēt tālāk, – stāsta biedrības «Ūdenszīmes» vadītāja Ieva Jātniece.
Bet kas labs tika paveikts šogad? Atbilstoši tēmai tapa vasaras un ziemas jeb dienas un nakts gaismas, «spīgožņi» – mistiski dzīvnieki lielās burkās, gaismas lukturi  un pat vesela Saules sistēma ar planētām, kas griežas, protams, taisītām no siena. Kā stāsta I. Jātniece, katrā no četrām plenēra dienām pie šo objektu radīšanas strādāja ap trīsdesmit cilvēki – vietējie iedzīvotāji un ciemiņi. 
– Materiāls siena skulptūru izgatavošanai tiek ņemts no pašu ābeļdārza, kas mūs ar vajadzīgo dāsni apgādā ik gadu. Tāpat ik gadu ir cilvēki, kuri brauc šurp, lai šādā veidā atpūstos dabiskā, relaksētā un radošā vidē. Mēs ne tikai radījām šos gaismas objektus, bet arī vakaros diskutējām. Piemēram, ciemos bija aicināts luterāņu mācītājs Andis Lenšs,  ar kuru kopā runājām par gaismas lomu kristietībā un Eiropas tautu mitoloģijā. Citu vakaru sarunas ritēja par zāļu tējām un ārstniecības augiem, notika zāļu tēju baudīšana un ārst­niecības augu slotiņu siešana, – stāsta Ieva Jātniece. 
Savukārt plenēra noslēguma dienā Kaldabruņā bija ap simts apmeklētāju – gan vides objektu radītāji, gan skatītāji. Ciemiņu vidū bija arī līdzīgu biedrību pārstāvji no Ignalinas (Lietuva), vairāk nekā divdesmit cilvēku, kuri bija atbraukuši uz Kalda­bruņu, lai lūkotu latviešu pieredzi un arī paši iemēģinātu roku siena skulptūru un vides objektu izgatavošanā. 
– Lietuvieši bija ļoti at­vērti, atsaucīgi un radoši – uzreiz ķērās pie darba, kā rezultātā tapa «Zvaigznes nakts gaisma» un «Guļošie kaķi», – stāsta Ieva Jāt­niece. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru