Dome 9. maija pasākumu nerīkojot, tikai apmaksā izdevumus
INESE ZONE

Jēkabpils domes sēdē nolemts Otrā pasaules kara veterānu godināšanai ar ziediem un dāvanām 9. maijā no budžeta piešķirt 400 eiro. Iesniegumu domei bija adresējusi kara veterānu atbalsta biedrība «Pamjatj» ar lūgumu apmaksāt šī gada 9. maija pasākuma, kas veltīts Otrā pasaules kara beigu 72. gadadienai,  organizēšanas izdevumus 400 eiro apmērā.
    Domes sēdē gan sākotnēji nebija īsti skaidrības, kam piešķirt naudu, jo secināts, ka biedrība «Pamjatj» vairs neeksistē. Bet piešķirt naudu rīkotājiem kā privātpersonām dome nevar. Beidzot vienojās, ka naudu piešķirs no Sabiedrisko attiecību nodaļai atvēlētā prezentācijas budžeta, apmaksājot uzņēmumiem čekus par ziediem un dāvanām. 
    Preses konferencē domē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji lūdza domes vadību komentēt šo lēmumu, jo, apmaksājot izdevumus, 9. maija jeb uzvaras dienas pasākumiem, kas tiek rīkoti pilsētā, dome savā ziņā kļūst par to organizatori. Citādi būtu, ja finansiālu atbalstu sniegtu kādai biedrībai, kas figurētu kā organizators.
     Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Raščevskis skaidroja, ka šī sasaukuma deputāti esot vienojušies atbalstīt gan 16. marta, Leģionāru dienas, gan 9. maijā Otrā pasaules kara veterāniem rīkotos pasākumus ar vienādu naudas summu – 400 eiro. Līdz šim līdzekļi 9. maija pasākumiem tika pārskaitīti biedrībai «Pamjatj», taču šogad pēdējā brīdī atklājies, ka tā likvidēta. J. Raščevskis pauž viedokli, ka nav nekāda pamata saistīt naudas piešķīrumu un čeku apmaksu ar pasākuma rīkošanu.
    – Privātpersonām nevaram pārskaitīt naudu. Tāpēc apmaksāsim čekus. Tas nenozīmē, ka pašvaldība ir pasākumu rīkotāja, vienkārši – citādi nebija iespējams piešķirt naudu. Rīkotāji mūs informēja, ka Jēkabpilī un novados ir 45 veterāni, kuri sa­ņems ziedus un dāvanas, – sacīja J. Raščevskis. Arī Leo­nīds  Sa­lcevičs pauda viedokli, ka dome vienādi atbalsta, gan leģionāru, gan 9. maija pasākumus. Un ar leģionāru pasākumu taču esot tāpat – pašvaldības dod naudu, bet rīkotāji esot privātpersonas. 
    Jēkabpils dome tiešām tradicionāli atbalstījusi abus pasākumus. Taču tam, ka le-ģio­nāru pasākumu arī  rīko privātpersonas un dome viņām tāpat apmaksā šos tēriņus, īsti nevar piekrist, jo leģionāru pasākuma rīkotājs ir Krustpils novads. Par to liecina arī citāts no Jēkabpils domes 2015. gada lēmuma par naudas piešķiršanu: «Jēkabpils pilsētas pašvaldībā saņemts leģionāru atceres pasākuma organizatoru iesniegums ar lūgumu piešķirt 400,00 eiro pasākuma organizēšanas izdevumu segšanai 16.03.2015. Sū­nu pamatskolas telpās, Kūku pagastā, Krustpils novadā notiks leģionāru atceres pasākums, kuru rīko Krust­pils novada pašvaldība un kurā piedalās Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils reģiona novadu apzinātie leģionāri, nacionālie partizāni, nacionālās pretošanās kustības dalībnieki un citi brīvības cīnītāji.» Kā zināms, šogad pasākums bija plašāks un notika Krustpils kultūras namā.
    Kā informēja domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Margita Liepi­ņa, Jēkabpilī 9. maijā organizēts viens oficiāli pieteikts veterānu piemiņai veltīts pasākums, ko domē pieteikusi privātpersona. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Xx
  Xx
  pirms 1 gada

  Un kad beidzot aizvāks to lielgabalu? Uz kapiem varoņu ielā tam vieta. Mostaties deputāti! Kopā ar Leonīdu esat aizgulējušies par 27 gadiem.

  Atbildēt
 2. !!!
  !!!
  pirms 1 gada

  а если не будем подкармливать тех кто собирается у пушки, потеряем много голосов на выборах

  Atbildēt

Pievienot komentāru