Dome atbalsta divu ar Jēkabpili saistītu kinodarbu tapšanu
INESE ZONE

Jēkabpils dome nolēmusi finansiāli atbalstīt filmu studijas «Drejas» dokumentālās filmas «Zobens un zābaki» izveidi, kas veltīta jaunajiem Jēkabpils zemessargiem.
      SIA «Drejas» (vadītājs – žurnālists un producents Atis Klimo­vičs) lūdza finansiāli atbalstīt projektu 2 600 eiro apmērā. Dome 2018. gadā piešķīra 600 eiro disku iegādei un loģistikas un transporta izdevumu segšanai filmēšanas laikā, bet šogad aprīlī pieņemts lēmums par atlikušo 2 000 eiro piešķiršanu, lai varētu turpināt filmas izveidi un veikt skaņu un krāsu apstrādi. Filmu plānots pabeigt līdz 20. aprīlim,  un «Zobens un zābaki» pirmizrāde Jēkabpilī plānota 4. maijā.
      Pašvaldība lēmusi atbalstīt arī  Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas katedras bakalauru programmas 3. kursa studentu diplomdarba īsfilmas «Ap­gaismība» izveidi. Filma taps Jēkabpilī,  iekļaujot tajā pilsētas ievērojamākās un skaistākās vietas. Iecerēts, ka tas varētu veicināt tūrismu, pilsētas atpazīstamību un popularizēšanu Latvijā un ārzemēs. Akadēmijas jauno režisoru filmas tiek demonstrētas Latvijas Televīzijā, kā arī dažādās filmu skatēs kultūras, mākslas un kinomākslas festivālos. Prasītais finansējums 300 eiro apmērā ir nepieciešams  tehnisko izdevumu segšanai. Filmas veidotāji apņemas organizēt filmas seansu Jēkabpils pašvaldībā un popularizēt pilsētu tās titros un sociālajos tīklos.
     Atbilstoši lēmumam par finansiālo atbalstu Latvijas Kultūras akadēmijai   divi īsmetrāžas spēlfilmas «Ap­gaismība» eksemplāri jāatvēl Jēkabpils domei.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Rita
    Rita
    pirms 1 gada

    Vispirms vajadzētu pilsētā izveidot kino skatīšanai atbilstošu kinozāli, nevis ūķīti ar briesmīgu akustiku un mājas kinozāles lieluma ekrānu. Savādāk tur skatoties sajūtā tāda, ka atrodies kaut kādā pagrīdes videoseansā 80-gadu beigās , brrrrrrr :(((( ! P.S. Lielā pilsēta skaitamies, bet kur skatīties normālu kino NAV! Nu ne kas, toties būs kur centrā ar ritenīšiem braukāties !!!!!!

    Atbildēt

Pievienot komentāru