Dome atvēl naudu BK «Jēkabpils», bet ne prasīto summu
INESE ZONE

Kā zināms, 28. jūlijā basketbola kluba “Jēkabpils” valde ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu pieteikt „Jēkabpils” komandu dalībai „OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL). Tomēr pastāv iespēja, ka no dalības vēl var nākties atteikties, jo finansējuma trūkuma dēļ kluba liktenis līdz šim ir bijis neskaidrs. Viss bija atkarīgs no tā, vai Jēkabpils pašvaldība atvēlēs klubam jaunās sezonas uzsākšanai prasītos 25000 eiro, kas būtu jāparedz jau šī gada budžeta grozījumos, un nākamā gada budžetā iekļautu 100000 eiro kluba atbalstam. 
   3. augusta finanšu komitejas sēdē deputātiem bija jālemj par naudas piešķiršanu kluba darbībai. Viņiem un arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem bija izsniegts pārskats par BK «Jēkabpils» darbību no 2012. līdz 2017. gadam.
   Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis informēja, ka deputāti ir apspriedušies un gatavi atvēlēt 20000 eiro sezonas uzsākšanai, tā esot summa, kas atbilst kluba kopsavilkumam par šīs sezonas sākuma izdevumiem, un 80000 eiro kluba atbalstam nākamā gada budžetā.  80000 netiktu piešķirti uzreiz, bet pa daļām, pašvaldībai sekojot līdzi kluba finanšu rādītājiem un spēlētāju un ziedojumu piesaistei. Ja kāds ziedotājs vēlēšoties pašvaldības politisko atbalstu, tad dome esot gatava to nodrošināt.  
  -Jūs teicāt, ka šāds finansējuma modelis ir apspriests ar deputātiem, bet ar mani neviens nav runājis, – norādīja L. Salcevičs. 
   -Jūs esat prasītājs, tāpēc ar jums nerunāja, – atbildēja R. Ragainis. Tad no L. Salceviča puses izskanēja iebildumi, ka šāda finansēšanas kārtība un prasības nevar garantēt kluba darbu. 
   -Vai tas nozīmē, ka tad, ja līdz septembrim nevarēsim iesniegt apliecinājumu, ka spēsim savākt sponsoru naudu, nebūs arī to 80000 eiro? – prasīja L. Salcevičs. R. Ragainis skaidroja, ka tas tā nav domāts, klubam tikai vajagot sniegt redzējumu, kāds varētu būt sezonas budžets. Tad L. Salcevičs mudināja G. Goguli  kā valdes locekli paust viedokli, vai klubs tā varēs darboties. 
    -Ar esošo finansējumu klubs nevar sasniegt mērķus, kādi tam bija agrāk, bet ir jaunatne, kas grib darboties, un var strādāt ar viņiem, – sacīja G. Gogulis. Arī R. Ragainis piekrita, ka tās būs spēles par 8. vai 9. vietu, bet ar savējiem komandā. Deputāts Edgars Lamba gan to vērtēja skeptiski, ka tad komanda būs tikai punktu dalītāja citiem. Turklāt tā tikai nosacīti būšot savējo komanda, jo jauniešiem ir jāspēlē  savā līgā.     
   -Ja būs sponsori, būs papildu nauda, varēsim arī nākošgad sniegt atbalstu. Tagad doma ir nevis tikai iedot naudu, bet piešķirt to pa daļām, sekojot līdzi, kas notiek, lai klubā dalību ņem vietējie jaunieši, lai būtu tieša sadarbība ar Austrumlatvijas jaunatnes sporta klubu, – pēc sēdes BD sacīja R. Ragainis. Viņa vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko piebilda, ka nevar dot vienam sporta veidam pārāk daudz, bet citiem maz, jāievēro samērīgums. Jautāts, kas tad īsti ir jāsaprot ar vārdiem «politiskais atbalsts» par ko runā gan L. Salcevičs, gan R. Ragainis: viens, sakot, ka vairs to nevar sniegt, otrs - ka gatavs to nodrošināt, R. Ragainis sacīja, ka viņš ar to saprot sarunas. 
   -Ja kluba vadība runās ar potenciālajiem sponsoriem un viņi vēlēsies dzirdēt arī domes pārstāvi, es esmu gatavs iet un runāt, ne kā citādi es to nesaprotu, – sacīja Raivis Ragainis.
 
Foto BK "Jēkabpils"
 
Visu rakstu lasiet Brīvās Daugavas 8. augusta numurā
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. tā viņš ir
  tā viņš ir
  pirms 11 mēnešiem

  Mikrorajonos autostāvvietu būvei naudas nav, zāles pļaušanai naudas nav, ielas vienās bedrēs, mājas noplukušas, ielu apgaismojums kā morgā, iedzīvotājiem 1,6 milj parāds par siltumu, vēl sidraba ābele jāstellē, viestura ielas tirgusplacis iestrēdzis, runā, ka jaunajā ģimnāzijas stadionā arī ūdens stāvot pēc lietus, bebros arī viss kā pie cūkām izrakņāts. Vispār āmen baznīcā. Raivim acīs lec, paši nekā nedara.

  Atbildēt
 2. Jēkabs
  Jēkabs
  pirms 11 mēnešiem

  Nelaime tas basketbols jaunatnes sportam Jēkabpilī. Bērniem naudas nav, bet svešiem onkām - lūdzu!!!

  Atbildēt
 3. Minna
  Minna
  pirms 11 mēnešiem

  Ja Salcevičam vajag leģionāru komandu, tad , lai pats uztur..Pašvaldības nauda jāizlieto saviem sportot gribētājiem!!!

  Atbildēt
 4. Rets
  Rets
  pirms 11 mēnešiem

  Pilnīgi piekritu

 5. Aldis
  Aldis
  pirms 11 mēnešiem

  Cienījamie žurnālisti!Lūdzu noskaidrojiet un publicējiet,kādas summas tiek piešķirtas volejbolam un rokasbumbai-komandām,kurās spēlē vietējie puiši un meitenes.Jaunie domes vadoņi-ir tādas situācijas dzīvē,kad večiem ir jāparāda,ir kaut kas biksēs,vai nav.Jums pašlaik izskatās diezgan čābiski.

  Atbildēt
 6. Jasutājums
  Jasutājums
  pirms 11 mēnešiem

  -Jūs teicāt, ka šāds finansējuma modelis ir apspriests ar deputātiem, bet ar mani neviens nav runājis, – norādīja L. Salcevičs. -Jūs esat prasītājs, tāpēc ar jums nerunāja, – atbildēja pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs R. Ragainis. Tad no L. Salceviča puses izskanēja iebildumi, ka šāda finansēšanas kārtība un prasības nevar garantēt kluba darbu. -Vai tas nozīmē, ka tad, ja līdz septembrim nevarēsim iesniegt apliecinājumu, ka spēsim savākt sponsoru naudu, nebūs arī to 80000 eiro? – prasīja L. Salcevičs. R. Ragainis skaidroja, ka tas tā nav domāts, klubam tikai vajagot sniegt redzējumu, kāds varētu būt sezonas budžets. Tad L. Salcevičs mudināja G. Goguli kā valdes locekli paust viedokli, vai klubs tā varēs darboties. ===================================== Kauns par vecajiem brekšiem, ka visu laiku veģetējuši uz nodokļu maksātāju rēķina un tagad ir par impotentiem, lai atrastu sponsorus! Vecie, mācaties no jaunajiem Jēkabpils volejbololistiem, kuru komanda jau ir gatava sezonai!

  Atbildēt

Pievienot komentāru