Dome cer, ka metālšovs varētu kļūt par Jēkabpils vizītkarti
INESE ZONE

Jēkabpils dome atbalstījusi  Alternatīvās kultūras centra «Krauklis»  lūgumu piešķirt līdzfinansējumu starptautiskajam roka un smagās mūzikas festivālam «Metalshow», kas 3. un 4. augustā notika Krustpils brīvdabas estrādē.
 
      Jēkabpils domes sēdē nolemts piešķirt 5000 eiro līdzfinansējumu, ko biedrībai «Alternatīvās kultūras centrs Krauklis» apmaksās no Jēkabpils Kultūras pārvaldes budžeta līdzekļiem no tāmes «Pasākumi ar pašvaldības līdzfinansējumu». Naudu nākamajos budžeta grozījumos iekļaus  kultūras pārvaldes tāmē.
Par šo lēmumu izraisījās deputātu diskusija. Depu­tāts Kaspars Ģirģens iebilda, ka tā nav vienāda attieksme pret pasākumu rīkotājiem, ja daži saņem tik lielu atbalstu. Piemēram, motociklistu kluba rīkotajam pasākumam dome atvēlējusi tikai 1000 eiro. Turklāt saliņas izmantošana metālšova rīkotājiem esot bez maksas, kas ļaujot viņiem ietaupīt vēl 2000 eiro, un tad jau kopējais atbalsts ir 7000 eiro. Vai tad pārvalde varot pati izlemt, kam ļaut nemaksāt par saliņas nomu? Arī L. Salcevičs iebilda pret tik lielu atbalstu, kad kultūras pārvaldes tāmē tik lielas summas nemaz nav, un vēl saliņas izmantošanu bez maksas. Arī deputāte Kristīne Ozola interesējās, vai tad tiešām kultūras pārvalde pati var izlemt par nomas maksas nepieprasīšanu? Ja nē, tad tas ir domes lēmums un atbalsts, kas nav minēts lēmumā. Priekšnieka vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa  skaidroja, ka nav tā, ka pārvalde un kultūras nami nevarētu lemt par nomas maksas atlaidēm. Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidroja, ka ir bijusi saruna ar metālšova rīkotājiem par to, ka šis pasākums Jēkabpilī varētu būt tradicionāls, tāpēc lemts par atbalstu.
    K. Ģirģens ierosināja piešķirt šova rīkotājiem tikai 1000 eiro. Vispirms domnieki balsoja par viņa priekšlikumu, un to atbalstīja tikai K. Ģirģens pats, pārējie bija pret (sēdē piedalījās visi deputāti, izņemot Aigaru Nitišu). Tad sekoja balsojums par lēmumu piešķirt ­5 000 eiro. Pret šādu atbalstu bija K. Ģirģens, L. Sal­cevičs, Aleksandrs Deinis un Māris Dimants. Pārējie balsoja par, un ar balsu vairākumu lē­mums tika pieņemts.
    Raivis Ragainis BD sacīja, ka viņš uzreiz nevar pateikt, vai saliņa ir izmantota bez maksas, jo nav tieši nodarbojies ar šiem jautājumiem, bet viņš lūgšot to precizēt, un tad dome sniegšot informāciju.
    – Rīkotājiem bija interese ar mūsu saliņu. Mūs savukārt interesēja, vai  šis pasākums varētu kļūt Jēkabpilij tradicionāls kā vizītkarte, gluži kā kantrī mūzikas festivāls Bauskā, jo mums nav šāda raksturīga pasākuma. Rīkotāji neizslēdza šādu iespēju, bet teica, ka vispirms jāskatās, kā izdosies šovs. Viņi sākotnēji prasīja 10 000 atbalstu, bet mēs teicām, ka to nevaram dot. Tad devām deputātiem lemšanai jautājumu par 5 000 eiro.   Šādiem pasākumiem ir sava publika, kas ierodas no visas Latvijas, un viesnīcas pirms šī pasākuma jau bija pārpildītas, – skaidro R. Ragainis.
     Kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele BD sacīja, ka viņa nav tiesīga lemt par saliņas bezmaksas nomu, jo ir pašvaldības apstiprināti cenrāži, un par to var lemt tikai pašvaldība. Ja ir domes vīza neiekasēt nomas mak­su, un attiecībā uz metālšovu tāda bijusi, tad kultūras pārvalde tā arī rīkojas. 
     Ja salīdzina ar sporta un citiem pasākumiem, kam dome atvēlējusi atbalstu, kaut vai gaisa balonu parādi, tad minētās summas nav lielākās. Arī nomas maksas atlaides agrāk ir piemērotas kā atbalsts. To, vai metālšovs kļūs par Jēkabpils vizītkarti, rādīs laiks. Bet mazāk diskusiju un aizdomu, ka no dažiem deputātiem kaut kas tiek slēpts, būtu, ja jau domes sēdē izskanētu pilna informācija par pasākuma atbalsta veidiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. jēkabpilietis
  jēkabpilietis
  pirms 2 gadiem

  Pirms kaut ko rīkot uz ielas divu nakšu garumā, nāktos mazliet apdomāt, vai to tiešām grib un vai to vajag dzirdēt ikvienam pilsētā. Vai ne, savēlētā dome?

  Atbildēt
 2. !
  !
  pirms 2 gadiem

  Pirms šāda auru koncerta tomēr ir jāaptaujā cilvēki! Pilsētu neveido tikai domes sastāvs, bet gan pulka daudz ļaužu, kuriem ir tiesības izteikties!

  Atbildēt
 3. Juze
  Juze
  pirms 2 gadiem

  Piekrītu. Aurošana nakts garumà nez vai ir laba vizītkarte.

 4. juzei
  juzei
  pirms 2 gadiem

  Tur būs ne tikai aurošana, bet arī dažādas nekārtības. Mums to vajag? Domei vajag!

 5. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Aurošana uz Saliņas traucē tikai Podniekiem, bet pārējie dzīvo tālāk. Toties, kad dome izdomā visu nakti maurotājiem brīvību dot Vecpilsētas laukumā, tad gan pus Jēkabpils iedzīvotājiem vai trakiem jāpaliek un gribas viņiem zvanīt uz Pašvaldību lietu pārvaldi vai pašam Gerhardam uz Vides attīstības ministriju un pateikt visu ko domā par Ragaini, viņa māti un Ūbeli arī..

 6. pensionare
  pensionare
  pirms 2 gadiem

  Ta aurosana nebija prata darbs, jo mes esam pensionaru pilseta un mums vajadzigs miers.

  Atbildēt
 7. arī pensionārs
  arī pensionārs
  pirms 2 gadiem

  Padlaikos dziedāju skolas korī un tur vienas tolaiku dziesmas piedziedājumā, viena rindiņa tā arī izskanēja, ka "...mums vajadzīgs miers...",tiesa, mēs miera vietā dziedājām siers.:)DDD Tas Tev no tiem lakiem saglabājies?:)DDD

 8. pensionare
  pensionare
  pirms 2 gadiem

  Ta aurosana nebija prata darbs, jo mes esam pensionaru pilseta un mums vajadzigs miers.

  Atbildēt
 9. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Tradīcijas ir jāturpina un jāpaplašina! Metālšovs ir tikai loģisks turpinājums nerūsējošās dzelzs lūžņu kombinācijai pie Drogām un armatūrizētai Sudraba ābelei . Pats diemžēl saliņā nebiju, bet aculiecinieki stāstīja, ka maurojuši esot pat labāk par Manover vai White snike.

  Atbildēt
 10. Arturs
  Arturs
  pirms 2 gadiem

  Liels prieks, ka metāla un rokmūzikas cienītāju aprindās zināms festivāls plāno palikt Jēkabpilī. Jēkabpils no tā tikai iegūst. Un no pilsētas ciemiņiem, kas apmeklēja festivālu, bija ļoti labas atsauksmes – labas, tīras tualetes, laba telšu pilsētiņa, blakus upe, netālu stacija, stāvvieta. Viss esot ļoti apmierinājis. Turklāt festivāla apmeklētāji iegriežas arī Jēkabpils veikalos un apmetas mūsu viesnīcās. Ja arī šāda mūzika nepatīk, domāju, ka ir vērts 2 dienas to paciest, jo ieguvums ir daudz lielāks. Noteikti piešķirtā nauda apmaksāsies.

  Atbildēt
 11. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 2 gadiem

  Biju koncertā. Kolosāls. Ja kādam nepatīk, lai paši pamēģina kaut ko uzdziedāt, kaut vai Ķemermietiņu uz balsīm.

  Atbildēt
 12. vērotājs
  vērotājs
  pirms 2 gadiem

  Domāju, ka dome atkal laiž šķidru. Ja grib to ieviest kā tradīciju, šis mūzikas veis ir jāpatīk bez maz vai 70% iedzivotājiem. Bet dziļi šaubos, vai tā ir. Ko tikai neizdomā. Atrās palīdzības brigādes būtu atstājušas trīs, nevis ar smagajiem metāliem isušies.

  Atbildēt
 13. Arturs
  Arturs
  pirms 2 gadiem

  Ja visus pasākumus rīkos pēc principa "jāpatik vismaz 70% iedzīvotāju", tad beigās no kultūras Jēkabpilī vispār nekas nepaliks. Vispār kultūra kā tāda pasaulē nepastāvētu, ja tās mērs būtu popularitāte.

 14. Artur
  Artur
  pirms 2 gadiem

  Bet, kad paprasa kādas mazas nomales ieliņas iedzīvotāji noasfaltēt ielu, tad nav- skan atbilde- Jūs tur esat maz, jādomā ir par tām ielām, pa kurām pārvietojas vairāk iedzīvotāju. Bet metāls? Poh! Nepatīk vairumam, bet lai ir kā tradīcija. Nu pie velna tādas tradīcijas. Labāk kaut ko noderīgu, acij tīkamu būtu padarījuši priekš pilsētas vizuālā tēla, nevis tos traļi vaļi visos galos, un kura arī maksā lielas naudas. Jau izbesījusi tā pompozitāte! Leonīda laiki kaut nebija tie saimnieciskākie, bet šitādi gaisa grābsļi vēl nav pieredzēti. Kad vienreiz domes priekšnieka krēslā apsēdīsies kārtīgs saimnieks un uzsitīs ar kulaku galdā, sakot, būs kārtība vienreiz vai nebūs!?

 15. Arturs
  Arturs
  pirms 2 gadiem

  Kāds sakars ielu asfaltēšanai ar kultūru? :D Tātad ir vienalga par pienesumu pilsētas ekonomikai no šādiem pasākumiem, galvenais, lai cilvēkiem netraucētu naktsmieru? Šis pasākums, ja neesat vēl sapratis, ir Latvijas mēroga pasākums rokmūzikas un metālmūzikas cienītāju aprindās, līdz ar to Jēkabpilī ierodas šīs mūzikas cienītāji no visas Latvijas. Ja Jūs nesaskatāt to kā labumu pilsētai, tad varbūt Jums vajadzētu dzīvot viensētā – tur neviens netraucēs naktsmieru, varēsiet klausīties, kādu mūziku vien vēlēsieties, neviens neko neaizrādīs.

 16. zin ko
  zin ko
  pirms 2 gadiem

  Ej ar saviem metālistiem uz mežu! Tradīcijas... Tas ir izdzec vispār, ko var izdomāt. Noskatījos, aplī bleķa režģī putni sasēduši, visu ap..irsuši. Un vajadzēja 40 štuku izmest putnu sēžamajam.

 17. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Putnu atbaidīšanai vajag pavisam maz līdzekļu. Piemēram, Dišlera Datoru centrs, kas Draudzības alejā, ziedotu sabojātos CD diskus, to viņiem tur ir daudz, zinu, un Jēkabpils pakalpojumi tos ar autogrozu pāris stundās pa lēto Sudraba ābeles zaros sakārtu.Tādi spīdīgi apaļumi būtu arī smuki un neviens spārnotais draugs piecdesmit metru modernās mākslas instalācijas tuvumā neuzdrošinātos plivināties.

 18. ah ah ha ha/ īpaši stulbs
  ah ah ha ha/ īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Ko tad tu te maliņā aptaujā neesi atzīmējis sava drauga pariju, a? Ka tika pie Kaspara nebūsi pārskrējis, ar ko arī apsveicu. Jaunie ir vajadzīgi, vecie pie arkla jau saļimuši, nevar pavilkt. Jāmaina uz svaigiem spēkiem.

  Atbildēt

Pievienot komentāru