Dome grib dibināt jaunu uzņēmēju biedrību, ar esošo nerēķinoties
Armands Lībietis, JUB valdes priekšsēdētājs

Es, Armands Lībietis, esmu Jēkabpils uzņēmēju biedrības šī brīža valdes priekšsēdētājs atbilstoši statūtiem. Šodien Jēkabpils uzņēmēju biedrība (JUB) apvieno 25 mazos, vidējos un lielos Jēkabpils un apkārtējo novadu uzņēmējus un darbojas jau desmito gadu. 
         Šobrīd Jēkabpilī procesā ir alternatīvas reģionālās biznesa un tūrisma attīstības biedrības dibināšana. Tās iniciators ir Jēkabpils  pašvaldība un fiziska persona Mārīte Pole. Jau ceturtdien domē, deputātiem balsojot, pozitīva lēmuma gadījumā 2020. gada budžetā plānots iekļaut aptuveni 50 000 eiro finansējumu šīs biedrības dibināšanai un darbības uzturēšanai. 
            Uzskatu, ka reģionālās biznesa un tūrisma attīstības biedrības “Jēkabpils rezidence” dibināšana ir precedents, lai pārējās nevalstiskās organizācijas pieprasītu dažādu domes funkciju deleģēšanu un finansēšanu savu mērķu sasniegšanai. 
             Lai cik pozitīvi uz pašvaldības administrācijas ieceri censtos skatīties, patiesība ir skumja – mainoties varai, tās pārņēmēji deklarēja, ka jaunais uzņēmējus apvienojošais veidojums būs kaut kas nebijis un domāts lielajiem uzņēmējiem. Šobrīd ambīcijas noplakušas, ar lielajiem uzņēmējiem laiku pa laikam būšot vien brokastis, bet jaundibināmā biedrība apvienošot tos pašus mazos un vidējos, uzņemot gan tikai “pēc izvērtēšanas”. Es to vērtēju tikai kā šī brīža vadības personīgas ambīcijas. 
               Politika ir kompromisu māksla – jāspēj sarunāties arī ar tiem, kas ne tuvu neatbalsta tavu viedokli. Līdzšinējo domes priekšsēdētāju L. Salceviča un R. Ragaiņa domes vadīšanas laikā sadarbība un komunikācija bija. Toties neviens no šī brīža valdošās koalīcijas pēc ievēlēšanas ar mums nav sazinājies, nav meklējis kontaktu ar JUB kā esošajiem uzņēmējdarbības lauka spēlētājiem, nav mēģinājis uzzināt – kas līdz šim brīdim paveikts, nav iepazīstinājis ar jaundibināmās biedrības mērķi, iecerēm vai pieļāvis domu par mūsu līdzdalību tādā biedrībā. Manuprāt, tā ir pašreizējās uzņēmēju biedrības un tās biedru ignorēšana.
             Sanaidot nav māksla – kā varēs dzīvot pēc tam? Arī risināt jautājumus tādā veidā, kad katru reizi, varas krēslos mainoties cilvēkiem, tiek veidots kaut kas jauns, nerēķinoties ar esošo, ir nožēlojama un ļoti īsredzīga politika. Ir jāatceras, ka mēs biedrībās un uzņēmumu valdēs būsim tik ilgi, cik gribēsim, ko nevar teikt par politiķiem – šī joma ir daudz nepastāvīgāka un neprognozējamāka.
            Protams, pašvaldībai ir tiesības dibināt biedrības un deleģēt noteiktu loku savu funkciju kādai no tām. Tomēr, pirms veikt asus manevrus, tālredzīgi un gudri politiķi pavēro un izvērtē esošo. Ko nevar teikt par šī brīža domes vadību. Politiķi un pašvaldības administrācija kārtējo reizi ir aizmirsuši, ka viņu idejas un pat viņu domāšanas procesu finansē uzņēmēju nodokļos samaksātā nauda. Un neveiksmīgas idejas nepieprasa nekādu viņu atbildību par nepareizi uzbūvētajiem plāniem. Šī brīža aktivitātes jaunas biedrības dibināšanā ir tāds pats eksperiments, kas tiek un tiks apmaksāts no iedzīvotāju nodokļiem. 
Uzskatu, ka gudriem un tālredzīgiem politiķiem piemīt spēja pārkāpt savām ambīcijām un nepatikai pret atšķirīgiem viedokļiem arī tad, ja tie nav viņiem glaimojoši. Jēkabpils sabiedriski aktīvie cilvēki ir savas pilsētas patrioti, apvienojušies dažādās biedrībās, un vēlas aktīvi iesaistīties pilsētas dzīvē. Viņu centienu klaja ignorēšana, ko šobrīd vērojama, ir necieņas demonstrēšana. 
    Jēkabpils uzņēmēju biedrība vienmēr ir atvērta priekšlikumiem un sadarbībai. Labas pārmaiņas varam sasniegt, tikai sarunājoties! 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Uzņēmējs bez biedrības
  Uzņēmējs bez biedrības
  pirms 6 mēnešiem

  Radu, draugu un kaimiņu būšana visās iestādēs.

  Atbildēt
 2. ko teikt?
  ko teikt?
  pirms 6 mēnešiem

  Lībieti, ej pie Krapa un runā kauč katru dienu no rīta līdz vakaram, kas liedz to prieku? Durvis ir atvērtas. Varbūt to jūsu biedrību vispār nolikvidēt, nevajadzēs čīkstēt. Kas Ragainis, runātājs bija labs, bet no darītāja ne smakas.

  Atbildēt
 3. JJ
  JJ
  pirms 6 mēnešiem

  Interesanti ,ko līdzšinējā biedrība ir izdarījusi pilsētas uzņēmēju un uzņēmējdarbības labā?

  Atbildēt
 4. polis
  polis
  pirms 6 mēnešiem

  un kas tā tāda Pole un ko viņa ir izdarījusi ka vienai pašai tāds gods?

  Atbildēt
 5. L
  L
  pirms 6 mēnešiem

  draudzene ozolai

 6. Polis un poliete
  Polis un poliete
  pirms 6 mēnešiem

  Ko izdarījis Lībietis, Nitišs u.c. uzņēmējdarbības un pilsētas labā? Neesmu ne Lībieša ne Nitiša fans, bet nu Ošukalns ir radījis kaut kādas nebūt darba vietas, cēlis, būvējis, nodkļus maksājis pilsētas budžetā, laikam Lībietis arī. Bet Pole ir uztaisījusi viesu namu Kūku pagastā. Jāatazīst, viesu nams labs, bet, kas devis vairāk uzņēmējdarbībai un pilsētai. Jā, stipri jādomā....

  Atbildēt
 7. JJ
  JJ
  pirms 6 mēnešiem

  Par darba vietām absolūti piekrītu,bet kā biedrība ir neredzama nedzirdama.Vajag braukt pamācīties pie citiem.Tādas Valmieras biedrības dzirdamas pa visu Latviju,bet ja tā padomā,tad pilsēta tāda pati kā Jēkabpils.Jēkabpilij pat uz 6 km2 lielāka teritorija kura aizaugusi zālēs,bet rūpnīcas ceļ ārpus pilsētas.

 8. Jautājums
  Jautājums
  pirms 6 mēnešiem

  Krustpils novada biedrībā “Silta sirds” ir Mārīte Pole. Vai tā pati?

 9. Jautājums > Polis un poliete
  Jautājums > Polis un poliete
  pirms 6 mēnešiem

  Ko Jūs labu esat izdarījis pilsētas labā, a? Pirms prasīt ko CITI ir izdarījuši pilsētas labā, vispirms nosauciet SAVUS varoņdarbus! Tukši muldēt katrs...idiots prastu!

 10. Apsix
  Apsix
  pirms 6 mēnešiem

  Mārīte Pole - darbavieta Ošukalns celtniecība

  Atbildēt
 11. nja
  nja
  pirms 6 mēnešiem

  Būtu labi, ja uzņēmēji aktīvi skatītos līdzi, lai pašvaldība netrallina naudu tajās lietās, bez kurām var iztikt. Bet tā nav. Pamostas tad, kad elpa pūš mugurā.

  Atbildēt
 12. Polis un poliete
  Polis un poliete
  pirms 6 mēnešiem

  Neesmu zadzis, neesmu ņēmis atkatus, neesmu izšķērdējis nodokļu maksātāju naudu, neesmu atļāvis atvērt spēļu zāles, savu māju, pagalmu, ielu ap savu īpašumu esmu apkopis un uzturu kārtībā, suni nedirsinu zālājos, pa zālājiem arī pats nestaigāju, mēslus zemē nemetu, aizrādu, ja kāds tā dara, kokus nevis izzāģēju, bet saudzēju (tos kas ir manā dzīves zonā), esmu norādījis varai uz nejēdzībām. Vai tas ir maz? Ja katrs darītu tikpat, mēs dzīvotu daudz labāk un patīkamāk. Tā ka tu man te augumā nelec ar saviem jautājumiem.

  Atbildēt
 13. to JJ
  to JJ
  pirms 6 mēnešiem

  Un kāpēc uzņēmēji rūpnīcas ceļ ārpus pilsētas novadu teritorijā? Kāpēc piemēram uzcēla Latgran Krustpils novadā? Nu, kāpēc? Tāpēc, ka kāds, iespējams, gribēja uz tā rēķina nopelnīt, bet novads bija priecīgs par jaunu nodokļu maksātāju.

  Atbildēt
 14. No Bebriem
  No Bebriem
  pirms 6 mēnešiem

  Jā...... ošukalns un Bebru asfalts- ļoti godīga uzņēmējdarbība.

  Atbildēt

Pievienot komentāru